Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nie zdążyłam zostać mamą
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:50   

Chochlik napisał/a:
Czuczi pytała czemu nikt nie wpadł na taką kampanię

Jak to nikt nie wpadł? Przecież cały czas jest promowany obraz "combo-mamy", która ma dziecko na ręku, telefon przy uchu, laptopa na kolanach i trening z Chodakowską na telewizorze. Otwórz dowolne pismo kobiece.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:52   

Scarlet Halo napisał/a:
Chochlik napisał/a:
Czuczi pytała czemu nikt nie wpadł na taką kampanię

Jak to nikt nie wpadł? Przecież cały czas jest promowany obraz "combo-mamy", która ma dziecko na ręku, telefon przy uchu, laptopa na kolanach i trening z Chodakowską na telewizorze. Otwórz dowolne pismo kobiece.

No to wyszło na to, że niedoinformowana jestem, może dlatego, że nie otwieram żadnych pism kobiecych...




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 23:21   

Scarlet Halo napisał/a:
Otwórz dowolne pismo kobiece.

To nie jest żadna konkretna kampania, tylko ogólny trend, moda jakaś. Nic nie wiem o tym, żeby ktoś tworzył spoty o wymowie tego typu.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 23:24   

Chochlik napisał/a:
ogólny trend, moda jakaś. Nic nie wiem o tym, żeby ktoś tworzył spoty o wymowie tego typu

Po co tworzyć kampanię promującą ogólny trend?




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 23:28   

Scarlet Halo napisał/a:
Po co tworzyć kampanię promującą ogólny trend?

A po co Biedronka się reklamuje, skoro i tak ma masę klientów?




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 23:37   

Chochlik napisał/a:
A po co Biedronka się reklamuje, skoro i tak ma masę klientów?

Biedronka reklamuje się w ramach działań marketingowych, a nie kampanii społecznych.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 23:45   

Scarlet Halo napisał/a:
Biedronka reklamuje się w ramach działań marketingowych, a nie kampanii społecznych.

Państwo też by zyskało na kampanii 'nie ograniczaj się tylko do bycia inkubatorem i niańką albo tylko do bycia biznesłumen'. Tamta fundacja widzi zysk w zachęcaniu do rodzenia dzieci, a pytaniem było dlaczego nikt nie zrobił kampanii o nieco innej tematyce (w której też by widział jakieś korzyści).




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 06:04   

No właśnie, właśnie. Ja zgadzam się z Czuczi... może dlatego, że w moim otoczeniu jednak więcej jest kobiet mających w moim wieku dziecko, którego nie chciały i teraz nie mogą się w pełni realizować w innych rolach - niż tych, które "nie zdążyły zostać mamami."



 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 08:08   

Jest też: Tak powinny wyglądać spoty promujące macierzyństwo. ;)



 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-19, 08:18   

Arya napisał/a:
w moim otoczeniu jednak więcej jest kobiet mających w moim wieku dziecko, którego nie chciały i teraz nie mogą się w pełni realizować w innych rolach - niż tych, które "nie zdążyły zostać mamami."

Zostały mamami, nie zdążyły zostać kimkolwiek innym...




dead but delicious
 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 10:16   

Vida napisał/a:
Jest też: Tak powinny wyglądać spoty promujące macierzyństwo. ;)

Powiecie, że ma głowę upadłam ale to jest urocze ;)




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Emphatic
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 10:37   

Czuczi, ja tez stwierdziłam, że jest to przecudne. Może troszkę przerysowane, ale mimo to. :)



 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 18:06   

I myślę, że taki spot byłby już o wiele bardziej odpowiedni do promowania takiego hasła... Fakt, jest uroczy.


<<< Dodano: 2015-06-19, 18:07 >>>


R. de Valentin napisał/a:
Zostały mamami, nie zdążyły zostać kimkolwiek innym...

W kontekście tych kilku znanych mi osób nasunęła mi się myśl, że zdążyły zostać mamami... Nie zdążyły skończyć studiów, znaleźć pracy czy wyjść za mąż.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-06-19, 19:53   

A ja Wam powiem tak - zamiast wydawać kasę na spoty reklamowe i ogólny szum w mediach, wzięli by się za poprawę rynku pracy, tak by młodzi ludzie nie czekali do trzydziestki na kupno mieszkania na straszliwe kredyty, by mogli uniezależnić się od rodziców, nie mieli problemów z szefami, którzy tylko drżą, by kobieta nie poszła na macierzyński, ciągłą walką do pierwszego.

Póki nie mogę zapewnić sobie w miarę spokojnego bytu, jak mam myśleć o dziecku? Na jednej pensji, w wynajmowanym mieszkaniu. I tu nie o karierę chodzi - bo jak ktoś chce, to pogodzi, tylko o możliwości.




Este blestemata
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-06-19, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-19, 23:56   

Ta kampania była adresowana do konkretnej grupy kobiet - tych, które (oczywiście mając taką możliwość, bo nie każdy ma) chcą postawić na karierę i zarabiać duże pieniądze. Po to taki spot, żeby zastanowiły się, czy naprawdę przyniesie im to szczęście w dalszej perspektywie. To było do nich, dlatego nie rozumiem całego oburzenia z tym związanego. Przecież to nie był przekaz do tych, których nie stać na dziecko, tylko do tych, którzy żyją w dobrobycie i skupiają się na własnej karierze. Takich pewnie jest niewielu, jest za to wielu oburzonych.
Jasne, kampania z wesołymi scenkami z życia z dzieckiem byłaby sympatyczniejsza. I miałaby inny cel - pokazać ogólnie ludziom, że fajnie mieć dziecko i że dużo to daje szczęścia. A ta kampania zwracała uwagę na coś trochę innego, dotyczącego bardzo nielicznej grupy osób.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12