Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nie zdążyłam zostać mamą
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-17, 19:46   Nie zdążyłam zostać mamą

Co myślicie o spocie?
Co o jego parodiach?







 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-17, 20:03   

Chochlik, mnie ten spot w pierwszej chwili oburzył.
Rozumiem, że jest adresowany do osób o ustabilizowanym życiu zawodowym i sugeruje im, że naturalnie kolejnym krokiem powinno być założenie rodziny... co rodzi we mnie wewnętrzny bunt - w końcu nie uwzględnia kompletnie tego, że nie każdy zamierza założyć w przyszłości rodzinę i można być spełnionym życiowo nie zdążywszy wcześniej zostać mamą. Zawiera przekaz, że życie bez rodziny jest życiem niepełnym i smutnym, co według mnie jest kompletną nieprawdą. :roll:




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-17, 20:16   

Arya, mnie ten spot nie sugeruje, że trzeba, że na pewno będzie smutno. Najwyżej zachęca do refleksji "Czy właśnie tego chcę od życia? Czy w pewnym momencie nie będę żałować?" i przypomina, że płodność nie jest wieczna.

Trochę smutne jest, że nie ma obok tej pani żadnego mężczyzny. Może właśnie dlatego nie zdążyła, bo nie jest wiatropylna, a chętnego na ojca brak? A może dlatego, że bała się, że właśnie zostanie obarczona całą odpowiedzialnością za dziecko? Kto ja tam wie... W sumie to ciekawi mnie czy niedługo nie pojawi się kolejny etap kampanii "nie zdążyłem zostać tatą".

W ogóle to może tak bez jakichś bardzo żywiołowych emocji podchodzę do tego tematu, bo kompletnie nie czuję, żeby spot był skierowany do mnie.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-17, 20:19   

Chochlik napisał/a:
Najwyżej zachęca do refleksji "Czy właśnie tego chcę od życia? Czy w pewnym momencie nie będę żałować?" i przypomina, że płodność nie jest wieczna.

O tym nie pomyślałam, odebrałam ten spot bardzo osobiście.

Chochlik napisał/a:
W sumie to ciekawi mnie czy niedługo nie pojawi się kolejny etap kampanii "nie zdążyłem zostać tatą".

Z biologicznego punktu widzenia raczej więcej jest czasu na zostanie tatą niż na zostanie mamą. :P




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-17, 20:23   

Arya napisał/a:
Z biologicznego punktu widzenia raczej więcej jest czasu na zostanie tatą niż na zostanie mamą. :P

Powodzenia w byciu 50-letnim ojcem trzylatka. :roll: Bycie rodzicem nie kończy się w momencie zapłodnienia.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-18, 08:16   

Chochlik napisał/a:
Powodzenia w byciu 50-letnim ojcem trzylatka.

Gdzieś czytałem, że w wieku 50 lat powinno się czytać filozofów, a nie zajmować pieluchami... Ale czy pięćdziesięciolatek nie poradzi sobie z dzieckiem? Nie ma już siły?




dead but delicious
 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 08:29   

R. de Valentin napisał/a:
czy pięćdziesięciolatek nie poradzi sobie z dzieckiem? Nie ma już siły?

Ma siłę... jako dziadek. Tak duża różnica wieku utrudnia dogadanie się. Moi rodzice mieli 34 i 36lat jak się urodziłam i odczuwałam wyraźnie różnicę między nimi, a młodszymi, bardziej 'współczesnymi' rodzicami innych dzieci.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-18, 08:40   

To teraz lepiej dogadam się z trzylatkiem niż za 20 lat?

Chochlik napisał/a:
Moi rodzice mieli 34 i 36lat jak się urodziłam i odczuwałam wyraźnie różnicę między nimi, a młodszymi

Ciekawe, jak to jest gdy rodzice są w różnym wieku. Np. gdy mama jest dużo młodsza od taty. Jak to odczuwa dziecko...




dead but delicious
 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 09:52   

R. de Valentin napisał/a:
To teraz lepiej dogadam się z trzylatkiem niż za 20 lat?

Sądzę, że tak. A teraz pomyśl, że w wieku lat 40 lepiej się dogadasz z siedemnastolatkiem, niż w wieku lat 60.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-18, 09:59   

Chochlik, tak, masz rację.



dead but delicious
 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-06-18, 21:37   

Całkiem ciekawa prowokacja, z tego co widzę, nie tylko po tym forum, że spełnia swoją rolę i skłania do myślenia. Moim zdaniem... Każda kobieta powinna robić to co uważa, jednakże będąc w pełni zgodną ze swoim partnerem.



:vitter:
 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 21:59   

Chochlik napisał/a:
Co myślicie o spocie?

Adresowany do bardzo wąskiej grupy kobiet, których bezdzietność jedynie marginalnie wpływa na średnią dzietność Polek. Dom pani ze spotu sugeruje, że jej zarobki plasują ją w górnym 1% najlepiej zarabiających ludzi w tym kraju. Margines.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:00   

A ja się zastanawiam czemu nikt nie wpadł na pomysł odwrotnej kampanii. By pokazać, że nie trzeba na siłę być matką, że czas na dziecko przyjdzie, ale trzeba też być kobietą, sobą, studentką, przyjaciółką itp...
Część kobiet wraz z urodzeniem dziecka zostaje już tylko mamą. I cała reszta przestaje istnieć. A to ważne by nie zapominać o sobie i o innych aspektach życia.

Wkurzyła mnie ta kampania trochę...




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:12   

Czuczi napisał/a:
A ja się zastanawiam czemu nikt nie wpadł na pomysł odwrotnej kampanii.

Bo twórcy kampanii promują rodzicielstwo. Od takich kampanii o jakich Ty mówisz są inne organizacje.

Kampania wzbudziła tak wiele kontrowersji zapewne dlatego, że większość kobiet, które odkładają macierzyństwo wcale nie jeździ do Paryża ani nie buduje domu... za to pracuje na śmieciówkach, mieszka z rodzicami i zwyczajnie nie ma warunków do "zostania matką". Szczerze... ja mam 29 lat... biologia daje mi optymalnie rok, a relatywnie bezpiecznie 6 lat na spłodzenie potomka. Nie wydaje mi się aby w tym czasie moja sytuacja życiowa uległa poprawie na tyle, bym mogła podjąć się wychowania dziecka. Zwyczajnie bym się nie wyrobiła. Cieszy mnie więc mój brak instynktu macierzyńskiego, ale rozumiem też co przeżywają kobiety, które by chciały zakładać rodzinę, a nie mogą sobie na to pozwolić... i nie dziwię się, że ten spot je wkurza.




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 22:15   

Scarlet Halo napisał/a:
Bo twórcy kampanii promują rodzicielstwo.

Czuczi pytała czemu nikt nie wpadł na taką kampanię, a nie czemu twórcy tej kampanii na to nie wpadli. :)




 
 
Nie zdążyłam zostać mamą
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11