Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wyłączyć świat
Autor Wiadomość
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 23:23   Wyłączyć świat

Po rozmowie jaką dziś przeszłam zastanawiam się nad tym jak byście odpowiedzieli...

Taka sytuacja:
Totalnie nierealna.
Dostajecie pilot z jednym guzikiem. Tym guzikiem możecie wyłączyć świat. Jeśli go wciśniecie zniknie wszystko i wszyscy. Wy, wasze rodziny, znajomi, nieznajomi... cały świat by prysł w jednym momencie. Nie byłoby nic.

Jeśli mielibyście taką moc - co byście zrobili i dlaczego?




Ostatnio zmieniony przez 2016-02-26, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyłączyć świat
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 23:35   

Ja bym wykorzystał tą możliwość jak najszybciej. W jednej chwili zlikwidowałbym całe zło świata. Oczywiście zlikwidowałbym tym samym i dobro, ale nikt nie odczułby negatywnych tego konsekwencji, bo nikt by nie istniał. Nikt nie byłby świadom straty. Logika kazałaby użyć tego wyłącznika świata.



 
 
Wyłączyć świat
an angel
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 23:46   

A ja bym z takiej "szansy" nie skorzystała. Co innego zlikwidować siebie, a co innego ludzi wokół. Przecież nie mnie decydować o tym, czy ktoś chcę wciąż żyć, czy nie. Poza tym, jak pomyślę o tym wszystkim co na tym świecie dobre, co lubię i czego mogłoby już nie być, to tak mi się jakoś smutno robi.



 
 
Wyłączyć świat
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-09, 08:25   

Czuczi, myślę, że to zależy od tego, czy byłoby to odwracalne. Jeśli takie wyłączenie świata byłoby tymczasowe (kilka, kilkadziesiąt lat) to na pewno skorzystałabym z takiej opcji. A jeśli na stałe... nie miałabym prawa odbierać innym ludziom całego świata naokoło, nawet jeśli mi jest w nim źle. Bardzo egoistyczne byłoby to z mojej strony.



 
 
Wyłączyć świat
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2015-01-09, 12:46   

Zaczęłabym kombinować czy taki guzik mógłby się do czegoś przydać. Jeśli (tak jak teraz) nie wymyśliłabym konkretnego rozwiązania, oddałabym go (o ile można) komuś, kogo uznałabym za stabilnego, inteligentnego i przede wszystkim dobrego, co by nie zaszachował całego świata. Może on by coś wymyślił.
Czyli odpowiedź brzmi nie.




Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Wyłączyć świat
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-09, 12:48   

Ja bym pewnie wcisnął. A wyrzutów sumienia bym nie miał bo by mnie nie było ;p



 
 
Wyłączyć świat
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-09, 12:49   

Arya, zakładam że odwrotu nie ma.



 
 
Wyłączyć świat
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-01-09, 14:44   

Ja bym nie skorzystała na pewno. Kim jestem, aby decydować o losie milionów, miliardów stworzeń?



 
 
 
Wyłączyć świat
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-09, 16:54   

Nie zdecydowałabym się na wciśnięcie takiego guzika. Jeśli świat istnieje, to znaczy, że ma istnieć i nie mnie decydować czy dalej tak ma być.
Zresztą, decyzja mogłaby być podjęta w niewłaściwym momencie, czyli np. kiedy źle się czujemy to pyk i nie ma świata. A jeśli jest dobrze, to nic nie róbmy. Co z tego, że inni cierpią i chętnie wcisnęliby guzik...




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Wyłączyć świat
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-01-09, 17:53   

Podobnie jak większość, nie użyłabym takiego wyłącznika. Po co "karać' niewinnych ludzi za swoje cierpienia. Lepiej wtedy zlikwidować tylko siebie, a nie szczęśliwe życia niewinnych.



Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Wyłączyć świat
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-10, 08:30   

Zniszczył bym pilot, nie jestem panem świata by wyłaczać świat, czekam na swoj pilot by siebie obrucić w nic...



 
 
Wyłączyć świat
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12