Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Artystyczne lalki
Autor Wiadomość
Bezbarwna 
weltschmerz



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 682
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-08-28, 17:04   Artystyczne lalki

Słyszał ktoś z was o tego typu lalkach? To wykonywane własnoręcznie, przeważnie z masy polimerowej. Przeważnie bo można je robić ze wszystkiego, w czym można rzeźbić.

BJD- Ball-jointed doll to po prostu laleczki z ruchomymi stawami. Produkowane tez masowo. Kolekcjonerzy wykupują dla nich nowe oczy, włosy, ubrania. Wszystko ;-;





z kolei OOAK- One Of A Kind to takie bardziej figurki. Jedyne w swoim rodzaju, od początku do końca wykonane przez ich twórców.



Od jakiegoś czasu jestem nimi całkowicie zafascynowana. Powoli zbieram na moją pierwszą BJD (a są one tak samo "tanie" jak piękne :cry: ). Zakładam temat bo pomyślałam, że mogłoby to kogoś zainteresować. No i ze względu na to, że dziś zamówiłam moją pierwszą masę plastyczną i mam zamiar zacząć zabawę z OOAK czym chciałabym się wam pochwalić :oops:

Zmieniłam nazwę tematu na bardziej zrozumiałą. | Ella




"Ja i tak przecież nie zmienię się
Choćbym nie wiem naprawdę jak chciał" :wiewiór:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-02-05, 18:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Artystyczne lalki
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-28, 17:10   

Spotkałam się z tym tematem wcześniej, nie mniej w kontekście nie własnoręcznego wykonania, a wielkiego uwielbienia do nich i chęci zamówienia. Swego czasu śledziłam losy dziewczyny i jej zmagań z zamówieniem takowej BJD-doll zza granicy. Wiem, że sam koszt takowej lalki wyniósł w jej przypadku jakieś 400 dolarów. Przesyłka oczywiście to osobna historia.

Podziwiam arty skupione wokół nich- niektóre zdjęcia i stylizacje to 'żywe' piękno. Wiem, iż istnieje nurt make-upu i stylizacji dziewczyn do zdjęć na modłę tych lal, tak by po wykonaniu sesji do złudzenia przypominały właśnie je.

Osobiście zawsze traktowałam ten temat jako orientalne i egzotyczne odpowiedniki naszych porcelanowych laleczek.




 
 
Artystyczne lalki
Bezbarwna 
weltschmerz



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 682
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-08-28, 17:18   

Ale same lalki też mają słóżyć jako modelki. Takie dollfie kupuje się właśnie głównie po to, żeby robić im zdjęcia. Można zmieniać im makijaż, uczesanie, kolor oczu- wszystko.

A co do ceny to jest różna bo wszystko zależy od nazwiska czy firmy. 400 dolarów to już naprawdę wyższa półka. Lalki od początkujących twórców można kupić już nawet za 50. A takie "nagie", nieumalowane, "ślepe" i łyse z masowych produkcji można czasem znaleźć jeszcze taniej. I w sumie taka opcja jest moim zdaniem dużo ciekawsza. Bo wszystko możemy zrobić własnoręcznie i lalka jest bardziej nasza ;)




"Ja i tak przecież nie zmienię się
Choćbym nie wiem naprawdę jak chciał" :wiewiór:
 
 
 
Artystyczne lalki
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-28, 17:36   

antymon napisał/a:
Wiem, iż istnieje nurt make-upu i stylizacji dziewczyn do zdjęć na modłę tych lal, tak by po wykonaniu sesji do złudzenia przypominały właśnie je.

Jest jakiś konkretny 'nurt', 'styl', czy jak to tam zwać, w którym się te lalki makijażuje? Bo nie wiem czy z tego zdania wynika 'lalki maluje się w określony sposób, a potem ktoś żywy próbuje się upodobnić', czy 'lalkę i żywą osobę staramy się upodobnić maksymalnie do siebie, ale żaden styl nie jest z góry narzucony'.

Ta pierwsza fotka jest upiorna.




 
 
Artystyczne lalki
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-08-28, 17:38   

Chochlik ale za to ma fajne chabory. :D



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Artystyczne lalki
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-28, 17:40   

Nie wiem co to jest, ale niech nosi to z dumą :)



 
 
Artystyczne lalki
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-08-28, 17:41   

Chochlik tak moja rodzicielka nazywa obojczyki :lol:



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Artystyczne lalki
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-28, 17:47   

Cytat:
Jest jakiś konkretny 'nurt', 'styl', czy jak to tam zwać, w którym się te lalki makijażuje?

Z tego zdania wynika to, iż istnieje sposób malowania i ubierania zwykłych, żywych kobiet by do złudzenia przypominały takie dolle.

Lalki oczywiście również się odpowiednio stylizuje i to osobny sposób twórczości.

Cytat:
400 dolarów to już naprawdę wyższa półka.

Nie analizowałam tego tematu na tyle dokładnie, pamiętam jednak, ze dziewczyna za wszelką cenę chciała mieć oryginalną japońską BJD i utrzymywała, że to najtańsza jaką znalazła (;

Oczywiście mam nadzieje, że podzielisz się swoimi wynikami pracy z masą (;




Este blestemata
 
 
Artystyczne lalki
Bezbarwna 
weltschmerz



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 682
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-08-28, 17:52   

Podzielę się o ile będzie to jakoś wyglądać. Wcześniej miałam do czynienia tylko z gliną a opiekun warsztatów stwierdził że mój ptak wygląda jak skrzyżowanie batmana z pterodaktylem :oops:

A styl, o którym mówicie to zapewne japoński doll. Chodzi tam głównie o soczewki, sztuczne rzęsy i fałszywy kącik oka
Osobiście trochę mnie to przeraża ;-;





"Ja i tak przecież nie zmienię się
Choćbym nie wiem naprawdę jak chciał" :wiewiór:
 
 
 
Artystyczne lalki
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-08-28, 18:00   

Z jednej strony tak, ale kobiety wschodu mają pewną obsesję na temat takiego wyglądu- w sumie istnieje przecież odmiana sweet-lolit. Chodziło mi nawet o tego typu stylizacje: klik. Gdzieś widziałam arty, na których dziewczyna miała specjalnie malowane miejsca styków zawiasów i pozowała w bardziej sztucznych pozach, tak by przypominać jeszcze bardziej lalkę, niestety teraz jak potrzebuję nie potrafię znaleźć.



Este blestemata
 
 
Artystyczne lalki
Dohito 


Wiek: 29
Dołączyła: 26 Paź 2014
Posty: 103
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-11-23, 19:20   

Szukałam takiego tematu i znalazłam ;u;
Osobiście uwielbiam lalki i od niedawna zaczęłam sprowadzać z Japonii lalki Parabox'a. Są to vinylowe głowy dostosowane do ciałek obitsu. Są mniejsze od popularnych żywicznych BJD (BJD - skala 1/4-1/3, moje - 1/6 (27cm) )
Są to swego rodzaju OOAK ponieważ sama je maluję/charakteryzuję. Teraz próbuję znaleźć czas, żeby nauczyć się robić peruki dla lalek :)

Oto moje maluchy: Momo i Yui



Moim marzeniem jest dorwanie żywicznej BJD (najlepiej w rozmiarze 1/4) :D Chociażby recasta (na którego zbieram). Głównie chodzi mi o wystylizowanie jej na tą 'moją' lalkę - papiery oryginalności itp to dla mnie rzecz nieistotna :P




Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-02-05, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artystyczne lalki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14