Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Depresja psychotyczna
Autor Wiadomość
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-30, 18:41   Depresja psychotyczna

Witam. Zakładam wątek, bo może u kogoś jeszcze stwierdzono depresję psychotyczną? Starałam się o tym czytać, jednak bez skutku. Mało o tym pisze w internecie, trudno znaleźć osobę z taką diagnozą. Czy jest ktoś taki? Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami z tą chorobą? Jak sobie radzicie?
Jak u was wygląda ten rodzaj depresji?




 
 
Depresja psychotyczna
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-09-30, 18:55   

Ja mam chorobę afektywną dwubiegunową. Wydaje mi się, że objawy mogą być podobne. Po prostu stan manii może przybrać postać psychozy. A o depresji psychotycznej rzeczywiście mało słychać.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Depresja psychotyczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2012-10-01, 10:07   

Ja mam na jednym ze szpitalnych wypisów "depresja psychotyczna" i nie bardzo wiem z czym to się je. A do szpitala szłam z diagnozą schizofrenii paranoidalnej.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Depresja psychotyczna
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-10-01, 13:32   

Znalazłam informację, że depresja psychotyczna ma objawy zwykłej depresji + objawy psychozy np podejrzewanie najbliżych, że spiskują przeciwko choremu, podtruwają go itp. Jak można się spodziewać leczenie jest również trudniejsze niż w depresji prostej. Wymaga stosowanga większych dawek i różnych kombinacji leków.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Depresja psychotyczna
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-01, 15:21   

Tak, ja dokładnie nie wiem na czym ta choroba się opiera, wiem tylko, że występują objawy psychotyczne i depresyjne, naprzemienne, tak jak megi-s napisała, podobnie jak w dwubiegunówce. Tylko ja nie wiem jak sobie z nią radzić. Ciągle zmieniają mi leki, jak nie jedne to drugie. A jak w miarę uporam się z jednym rodzajem lęku i objawem psychotycznym, pojawia się inny.. Jestem po prostu zmęczona tą ciągłą walką z wiatrakami.. dlatego chciałabym więcej coś o tym wiedzieć, albo podzielić się doświadczeniami.

[ Dodano: 2012-10-01, 15:24 ]
Psychosis, moim zdaniem lekarze robią z ludzi bardziej chorych niż są w rzeczywistości, i tak naprawdę nigdy do końca nie postawią odpowiedniej diagnozy... psychika jest zawiła. Nigdy do końca jej nie poznamy...




 
 
Depresja psychotyczna
maka87 



Wiek: 36
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 71
Skąd: katowice

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2013-01-06, 20:37   

Ja mam zespół paranoidalna i obecnie mam depresję po psychotyczną tzn doznałem omamów i urojeń a teraz sobie zdaje sprawe ze skutków choroby i to co przez nią staciłem



zmęczony walką
 
 
 
Depresja psychotyczna
Malanka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 20:23   

Chodzę do psychiatry. Stwierdzono u mnie depresję. Jednak ostatnio ciągle mam urojenia. Najgorsze, że są to urojenia na tle seksualnym. Nie potrafię z tym żyć. Ciągle się zastanawiam czy to było naprawdę czy nie. Mam w sobotę iść do psychiatry. Nie wiem jak wytrzymam do tego czasu. Powiedzcie mi jakie leki braliście na depresję psychotyczną, po jakim czasie zaczęły działać i czy Wam pomogły. Powiedzcie jak u Was wygląda ta choroba.



 
 
Depresja psychotyczna
Malanka
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 20:28   

maka87, Witam! Mógłbyś mi powiedzieć jak u Ciebie przebiegała depresja psychotyczna? Jakiego typu miałeś urojenia? Jakie brałeś leki? Czy pomogły? Po jakim czasie zaczęły działać? Ile trwała u Ciebie ta choroba i jak się teraz czujesz? Byłeś hospitalizowany? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam



 
 
Depresja psychotyczna
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-25, 21:22   

Zakaz wysyłania wielu wiadomości zaraz po sobie - spamowania. Na edycję postu jest 60 minut.


Przy okazji także:
Zakaz podawania nazw leków na forum.
Regulamin!


więc o konkretnych specyfikach sobie w tym dziale nie porozmawiasz.




 
 
Depresja psychotyczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11