Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:Poprzedni temat «» Następny temat
REGULAMIN
Autor Wiadomość
Kappa 
KappaWiek: 19
Dołączył: 31 Gru 2014
Posty: 996
Skąd: śląskie

Wysłany: 2013-07-28, 23:52   REGULAMIN

I. Postanowienia ogólne

1. Administratorami Danych Osobowych są Euphoriall oraz takajakinne, admin[at]autoagresywni.pl.
2. Dane osobowe gromadzone są wyłącznie na potrzeby założenia i korzystania z konta na forum autoagresywni.pl i nie będą przekazywane innym odbiorcom. W każdej chwili przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, poprawiania ich oraz cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.
3. Rejestracja i korzystanie z forum jest bezpłatne i oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
4. Forum ma charakter informacyjny, oferuje przestrzeń do dyskusji, wsparcie i zrozumienie, jednak nie zastępuje lekarzy, psychologów czy psychoterapeutów – wszelkie decyzje odnośnie leczenia powinny być skonsultowane ze specjalistą.
5. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień regulaminu. Wszelkie zmiany w regulaminie wchodzą w życie w momencie opublikowania. Administrator informuje użytkowników o dokonaniu takich zmian.
6. Wszelkie decyzje Administracji forum są ostateczne i nie podlegają dyskusji.
7. Kwestie nieujęte w regulaminie będą rozstrzygane przez Administratora.
8. Wszystkie treści autorstwa Użytkowników są ich prywatną opinią i Administracja forum nie ponosi za nie odpowiedzialności.
9. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za szkody dokonane wskutek nieuprawnionych działań osób trzecich (ataków hakerskich, nieregulaminowych zachowań)
10. Na forum wykorzystywane są cookies.

II. Użytkownik

1. Zabrania się posiadania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę.
2. Zabrania się udostępniania lub współdzielenia konta z innymi osobami. Takie postępowanie karane będzie nieodwołalnymi banami.
2. a) Zabrania się udostępniania informacji z działów zamkniętych (dotyczy zwłaszcza działu "Moje myśli zamienione w literki") użytkownikom o rangach niższych. Wyjątkiem jest bezpośrednie zagrożenie życia (informacje o planowaniu popełnienia samobójstwa), takie sytuacje należy zgłaszać Administracji forum.
3. Zabrania się używania nicków, które są:
- wulgarne
- zbiorem losowych liter i/lub liczb
- obraźliwe
- nazwami stron internetowych i/lub reklamami
4. Użytkownik rejestrując się wyraża zgodę na przechowywanie podanych przez niego danych w bazie forum.
5. Użytkownik, który przez dłuższy czas nie wykazuje aktywności (nieobecność lub tylko czytanie forum) może spowodować usunięcie jego konta przez Administratora. Nie dotyczy kont, których właściciele zaznaczyli swoją nieobecność.
6. Istnieje możliwość usunięcia konta bez możliwości usunięcia treści postów umieszczonych na forum. Usuwanie kont rozpatrywane jest indywidualnie.
7. Użytkownik ma możliwość zmiany nicka dwa razy. Powrót do poprzedniego nicka jest drugą zmianą nicka. Multikonto skutkujące scaleniem kont jest także traktowane jako zmiana nicka. Po zmianie użytkownik ma obowiązek poinformowania o tym na forum w sposób wskazany przez zarząd.
8. Na życzenie Użytkownika Administrator może czasowo zawiesić jego konto lub zablokować dostęp do poszczególnych elementów forum (shoutbox, określone działy)
9. Ostrzeżenia Użytkowników nie upływają z czasem. Administracja może podjąć decyzję o zdjęciu ostrzeżenia, gdy zauważy poprawę zachowania.
10. Ostrzeżenie dotyczy osoby, nie konta. W wypadku skasowania konta i powrotu na forum w ciągu krótszym niż pół roku ostrzeżenie powraca na konto danej osoby. Wyjątki od tej reguły administracja ustala indywidualnie.
11. Użytkownik, który otrzyma ostrzeżenia o wartości 3 ma zakaz pisania na forum. Ostrzeżenia o wartości 4 i więcej skutkują banem.
12. Ban dotyczy osoby, a nie konta, zakładanie nowych kont przez zbanowanych Użytkowników będzie karane banem IP.
13. W przypadkach naruszenia polskiego prawa Administracja będzie udostępniać dane użytkowników, adresy IP oraz publikowane treści uprawnionym organom państwowym na ich wniosek.


III. Rangi Forumowe

Rangi użytkowników forum są widoczne w postaci banera nad awatarem użytkownika. Na forum obowiązują następujące rangi:
- Administrator - osoba zarządzająca forum i czuwająca nad jego właściwym funkcjonowaniem, posiadająca również funkcję moderatora każdego działu forum
- Arbiter - Osoba równa uprawnieniami Administratorowi, która rozstrzyga w kwestiach spornych.
- Moderator - osoba strzegąca porządku na forum. Moderator może w określonych przypadkach zmieniać, usuwać lub blokować posty/tematy użytkowników.
- Tech-support - ranga dla użytkowników zajmujących się sprawami technicznymi forum.
- Zaufany - ranga przyznawana użytkownikom, którzy dali się dobrze poznać na forum i swoim dotychczasowym zachowaniem udowodnili swoją dojrzałość i przejrzystość intencji, zezwala na dostęp do działu "Moje myśli zamienione w literki"
- Forumowicz - ranga przyznawana od 50 postów, znosi ograniczenia co do zakładania nowych tematów, zezwala na dostęp do działu "Wszystko o lekach".
- Nowy - ranga dla nowo zarejestrowanych użytkowników, którzy założyli już swój temat powitalny, wprowadzająca ograniczenia co do zakładania nowych tematów w kategorii "Problemy i uzależnienia"(z wyłączeniem działu "Tematy kontrolowane") oraz "Sercowe rozterki".
- Na celowniku - ranga dla użytkowników, których zachowanie wzbudza zainteresowanie władz forum przez łamanie regulaminu, zamieszczanie podejrzanych treści, zachowanie niezgodne z dobrym obyczajem forum. Użytkownicy tacy tracą dostęp do działów "Moje myśli zamienione w literki", "Seks 18+", "Sprawy intymne" oraz "Wszystko o lekach" jeżeli wcześniej taki dostęp posiadali, a także dostęp do shoutbox'a.
- Zarejestrowany - ranga dla użytkowników, którzy właśnie się zarejestrowali, pozwala jedynie na założenie tematu powitalnego w dziale Poznajmy się! oraz na odpowiadanie w temach w dziale Poradnik młodego forumowicza.


IV. Avatary i podpisy

1. Avatar (awatar, emblemat), czyli obrazek wyświetlany pod nickiem Użytkownika może mieć maksymalnie wymiary 180x200 pikseli, a rozmiar pliku nie może być większy niż 27kB.
2. Niedozwolone są obrazki imitujące rangi forumowe, męczące wizualnie, prezentujące metody i akty odebrania sobie życia lub samookaleczeń, będące reklamą, adresem WWW czy w jakikolwiek inny sposób niezgodne z Regulaminem forum.
3. Do podpisu można wstawiać tylko jedną grafikę, jednak o określonym, maksymalnym rozmiarze: 350x20 pikseli (userbary) lub 250x50 (pozostałe grafiki). W obu przypadkach rozmiar nie większy niż 10KB. Grafiki inne, o niestandardowych wymiarach, należy skonsultować z administratorem.
4. Maksymalny rozmiar czcionki w podpisie to rozmiar domyślny. Kolor może być dowolny z wyłączeniem koloru purpurowego i czerwonego. Nie wolno stosować znaczników "quote", "code", "list","you". Podpis nie może być dłuższy niż 4 linijki
5. W podpisie nie wolno umieszczać linków, aliasów, tekstów, grafik apletów etc., prowadzących do stron domowych, for internetowych, komercyjnych, łamiących regulamin Forum oraz stron przynoszących profity Użytkownikom (aukcje internetowe, ogłoszenia, gry internetowe), jak i innych. Jedynym wyjątkiem jest adres do SWOJEGO bloga oraz linki stron organizacji non-profit, użyteczności publicznej lub akcji charytatywnych.
6. Użytkownik może uzyskać zgodę na zamieszczenie linka zabronionego w punkcie IV.5 po skontaktowaniu się z Administracją.

V. Posty

1. Posty, które zostały opublikowane, stają się częścią społecznościową Forum oraz częścią jego wartości, dlatego użytkownik nie ma prawa żądać usuwania swoich postów. Zamieszczając je, automatycznie godzi się z tym.
2. Posty niezgodne z Regulaminem będą edytowane lub usuwane w całości.
3. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania wybranych postów lub tematów bez podania przyczyny.
4. Zabronione jest umieszczanie na forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP lub naruszające dobre obyczaje, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, poniżające, pogardliwe, prowokujące, kpiące z użytkowników, ich przekonań i wypowiedzi, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność i dobra osobiste lub zmierzające do naruszenia praw innych osób.
5. Kategorycznie zabronione jest:
- nękanie innych użytkowników (bullying )
- prześladowanie użytkowników (stalking)
- zachęcania do aktów łamania prawa, naruszania regulaminu, autoagresji czy samobójstw
- umawianie się na wspólne akty łamania prawa, autoagresji i samobójstwa
- podawanie szczegółowych metod odebrania sobie życia
6. Zabrania się publikowania postów, które propagują alkohol, środki odurzające, narkotyki, rasizm, nazizm, homofobię (itp.)
7. Zabronione jest podawanie nazw handlowych leków na receptę oraz substancji czynnej (oprócz przeznaczonego do tego działu "Wszystko o lekach" i działu "Moje myśli zamienione na literki", a także tematu: "Forumowa pielęgniarka") lub innych niebezpiecznych substancji mogących stanowić zagrożenie, oraz metod ich użycia. Dopuszczalne jest podawanie nazw grup leków (np. SSRI) oraz nazw leków bez recepty.
8. Na forum pojawiają się porady dotyczące np. brania leków lub leczenia. Takie rady są prywatnymi wypowiedziami Użytkowników i nie powinno wcielać się ich w życie bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Żaden z wpisów nie może być traktowany jako porada lekarska. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użycie leków na własną rękę.
9. Zabrania się publikacji postów na temat eksperymentów z substancjami nie do końca przebadanymi, lub nieuznanymi w Polsce za leki czy substancje lecznicze, a dostępne na polskim rynku w niejasnych i niedostatecznie kontrolowanych źródłach.
Dotyczy to zwłaszcza działu Leki nootropowe i prokognitywne, ponieważ każde samowolne zastosowanie tego typu substancji bez porozumienia z lekarzem może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia.
10. Zabronione są wszelkie przejawy nabijania postów i trollowania.
11. Nie należy publikować postów, które:
- są nieczytelne pod względem stylistycznym,
- są napisane wyłącznie dużymi literami, literami i cyframi albo na przemian dużymi i małymi literami,
- zawierają rażącą ilość błędów ortograficznych,
- są niezgodne z tematem, w którym zostały opublikowane,
- nie wnoszą nic do tematu,
- są powielone w różnych miejscach na forum (spam),
- są formą reklamy.
12. W postach obowiązuje całkowity zakaz przeklinania z wyjątkiem tematów powitalnych użytkowników oraz tematu "Przeklinać każdy może"
13. Użytkownik ma prawo do edycji swojego postu przez 60 minut - prawo do edycji postu nie obejmuje całkowitego usuwania z nich treści.
14. Posty powinny być w większej części napisane domyślą czcionką o domyślnym rozmiarze i stylu. Opcje formatowania tekstu powinny być stosowane w celu uwydatnienia określonych fragmentów wypowiedzi, a nie jako styl całego postu.
15. Użytkownik może używać w swojej wypowiedzi wszystkich kolorów poza:
- czerwonym zastrzeżonym dla Administratorów
- purpurowym zastrzeżonym dla Moderacji
16. Sprawy typu "przyślij też do mnie na xxxx@xxxx. pl załatwia się prywatnymi wiadomościami (PW). Takie posty będą usuwane.
17. Niedozwolone jest wysyłanie postu, tylko po to, aby zwrócić uwagę innemu użytkownikowi na błędy ortograficzne lub interpunkcyjne, albo ze złamał regulamin. Można natomiast zrobić to jako dodatek do normalnego postu. Do raportowania naruszeń regulaminu służy funkcja "Zgłoś post do moderatora" znajdująca się przy każdym poście (nie dotyczy moderatorów i administratorów).
18. Posty będące listami samobójczymi będą usuwane.
19. Administracja zastrzega sobie prawo do edycji i usuwania treści (zdjęć, awatarów, postów), które mogą źle oddziaływać na innych użytkowników (na przykład budzić w nich chęć zrobienia sobie krzywdy).
20. Użytkownik ma prawo poprosić Moderatora o usunięcie z jego postu zdjęć, danych osobowych lub innych treści pozwalających na jego identyfikację. Prośbę taką użytkownik przesyła do Moderatora wraz z linkiem do postu, z którego chce usunąć daną treść.

VI. Tematy

1. Tematy powinny być zgodne z tematyką danego działu w przeciwnym razie będą przenoszone do działów odpowiadających ich tematyce lub zamykane i przenoszone do działu "Śmietnik".
2. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą scalane z istniejącym wcześniej tematem.
3. Tytuł tematu powinien sugerować o czym ten temat jest. Ułatwi to zainteresowanym dotarcie do niego. Tematy z tytułami "Pomocy", "???" itd. będą zamykane/edytowane/kasowane.
4. Tematy wymagające większego nadzoru będą przenoszone do moderowanego działu „Tematy kontrolowane” z pozostawieniem odnośnika w dziale pierwotnym.
5. Użytkownik, który chce założyć nowy temat ocierający się o granicę regulaminu lub celu forum powinien go założyć w dziale „Tematy kontrolowane” w ten sposób konsultując jego treść, cel i przeznaczenie z zarządem forum. Taki temat po akceptacji zarządu może zostać przeniesiony do odpowiedniego działu lub pozostanie w dziale moderowanym w zależności od decyzji Administracji. Użytkownicy w ten sposób konsultujący swój pomysł na nowy temat nie będą karani ostrzeżeniami, nawet jeżeli władze zadecydują, że łamie on regulamin. Wyjątkiem będą sytuacje, w których Użytkownik założy temat jedynie po to by ubliżać, grozić lub w inny sposób nękać Administrację i Moderację.
6. Użytkownik z rangą niższą niż "Zaufany" może posiadać tylko jeden „temat powitalny” tworzony w dziale „Poznajmy się!”. Tytuł tematu powitalnego powinien zawierać nick Użytkownika, który go zakłada lub być tak sformułowany, aby w znacznym stopniu odróżniał się od innych. W swoim temacie powitalnym użytkownik może pisać o wszystkim co go dotyczy, o ile nie łamie to innych postanowień Regulaminu. Użytkownicy z rangą Zaufaną mogą posiadać dwa tematy powitalne, po jednym w dziale "Moje myśli zamienione w literki" i w dziale "Poznajmy się".
7. Po awansie użytkownika do rangi Zaufanego „temat powitalny” zostanie przeniesiony do działu „Moje myśli zamienione w literki” na wniosek użytkownika.
8. W przypadku degradacji użytkownika z rangą Zaufany lub wyższą uniemożliwiającej mu dostęp do działu "Moje myśli zamienione w literki" pierwszy post z jego tematu powitalnego zostanie przeniesiony z powrotem do działu "Poznajmy się!", natomiast pozostałe posty trafią do bliźniaczego tematu w dziale "Archiwum 'Moje myśli zamienione w literki'". Na wniosek użytkownika jego temat powitalny może zostać przeniesiony do działu "Poznajmy się!" w całości lub w przypadku osób posiadających drugi temat - scalony do drugiego tematu powitalnego w tym dziale.

VII. Sankcje

1. Za złamanie regulaminu w zależności od powagi wykroczenia przewidywane są następujące sankcje:
- pouczenie - każda uwaga członka zarządu dotycząca naruszenia norm regulaminowych, będąca dopiskiem do postu lub osobnym komentarzem czy postem.
- upomnienie (2 upomnienia skutkują ostrzeżeniem widocznym w profilu)
- ostrzeżenie (ostrzeżenia o wartości 3 oznaczają zakaz pisania na forum, ostrzeżenia o wartości 4 oznaczają ban)
- wyłączenie dostępu do poszczególnych funkcji/działów forum (np. shoutbox'a)
- ban czasowy
- ban stały
- degradacja do niższej rangi
2. Ocena czy Regulamin został naruszony przez Użytkownika w jakimkolwiek jego punkcie, w jakim stopniu oraz jaka sankcja będzie adekwatna zależy tylko i wyłącznie od Administracji i Moderacji forum.
3. Moderacja i Administracja przy wymierzeniu kar będzie brała pod uwagę okoliczności łagodzące oraz całokształt zachowania Użytkownika na forum. Użytkownicy z rangą Nowy i Na celowniku mogą być karani w sposób bardziej zdecydowany.
4. Jest możliwe przyznanie za jedno wykroczenie ostrzeżenia o wartości większej niż 1.
5. Użytkownik po otrzymaniu ostrzeżeń o wartości 2 zostaje zdegradowany do rangi Na celowniku.
6. Niestosowanie się do uwag Moderacji i Administracji będzie karane.
7. Użytkownik może odwołać się od decyzji Moderatora do Administratora forum – decyzja Administratora jest ostateczna.
8. Ostrzeżenia nie mijają z czasem, ale Administracja może podjąć decyzję o usunięciu ostrzeżenia, jeżeli widzi poprawę zachowania.

VIII. Moderator

1. Moderator to użytkownik posiadający uprawnienia do modyfikacji postów i reorganizacji tematów.
2. Moderator nadzoruje dyskusje prowadzone na forum oraz ich zgodność z przyjętymi zasadami.
3. Moderator rozwiązuje problemy użytkowników udzielając im niezbędnych informacji dotyczących funkcjonowania forum.
4. Moderator ma prawo karać użytkowników łamiących regulamin za pomocą:
- pouczeń
- upomnień
- ostrzeżeń o maksymalnej wartości 3
- banów czasowych
5. Posada moderatora jest dobrowolna. Wyboru moderatorów dokonuje Administracja spośród zgłoszonych kandydatur.
6. Moderator nie może mieć żadnych ostrzeżeń.
7. Moderator modyfikując post Użytkownika zaznacza, że dokonał tych zmian podpisując się tekstem w kolorze purpurowym oraz podaje przyczynę modyfikacji.
8. Moderator zwracając się do Użytkownika z pozycji wykonywanej funkcji (na przykład podczas pouczenia/upomnienia ustnego) używa czcionki w kolorze purpurowym.
9. Moderator musi się wykazywać postawą godną naśladowania i znajomością Regulaminu.
10. Moderator ma prawo, a nawet obowiązek dokonać edycji postu innego członka zarządu, także wyższego rangą, jeżeli post ten łamie regulamin.
11. Wszelkie różnice zdań między Moderatorami co do działań moderatorskich powinny być wyjaśniane w dziale zarządu, a nie w innych miejscach na forum.
12. Nadużywanie uprawnień moderatorskich będzie karane.

IX. Shoutbox

1. Treści zakazane na forum są również zakazane w Shoutbox'ie
2. W Shoutbox'ie obowiązują takie same normy zachowań jak na forum.
3. Zakazane jest wielokrotne wysłanie tej samej wiadomości lub wielu różnych wiadomości w bardzo krótkich odstępach czasu (flooding)

X. Prywatne wiadomości

1. Zakazuje się publikowania na forum prywatnej korespondencji w każdej formie bez wyraźnej zgody obu zainteresowanych stron. Dotyczy to korespondencji poprzez PW, mail, komunikatory lub pozyskanej w inny sposób.
2. Zakazuje się rozsyłania przez prywatne wiadomości do użytkowników reklam, spamu, treści noszących znamiona stalkingu, obraźliwych, niemoralnych, nakłaniających do łamania prawa, wspólnych aktów autoagresji czy samobójstwa oraz próśb o pomoc w badaniach/pracach magisterskich itp. Dozwolona jest korespondencja na temat szczegółów udziału w badaniach, jeżeli użytkownik wcześniej napisał odpowiednią prośbę na forum i uzyskała ona akceptację.
3. Użytkownik dostając wiadomość naruszającą Regulamin forum może, a nawet powinien zgłosić ten fakt korzystając z funkcji "Raportuj". Treść takiej wiadomość w całości zostanie przesłana do Administratora.

XI. Zarządzanie Forum

1. Administratorzy konsultują ze sobą ważne decyzje dotyczące forum i ustalają wspólne stanowisko.
2. W razie kiedy para Administratorów nie jest w stanie ustalić wspólnego stanowiska konflikt ten rozstrzyga zarząd forum w drodze głosowania na korzyść jednego z Administratorów. Głosowanie przeprowadza i przewodniczy mu Arbiter. Wynik głosowania jest dla Administracji wiążący.
3. W razie niedyspozycji/nieobecności jednego z Administratorów jego obowiązki przejmuje czasowo członek zarządu wybrany przez Administrację .
4. W razie rezygnacji z funkcji obu Administratorów całość forum (baza danych, serwer, domena) zostanie przekazana osobie gotowej podjąć odpowiedzialność funkcyjną i finansową za forum, jeżeli taka się znajdzie wśród użytkowników. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą zgłoszenia członków zarządu, a jeżeli w tej grupie nie znajdzie się osoba chętna, użytkowników z rangą Zaufany.
5. Jeżeli para Administratorów nie będzie mogła dłużej ze sobą współpracować, a oboje będę chcieli zachować swoją funkcję – decyzję o tym który z Administratorów pozostanie na stanowisku, a który zrezygnuje, podejmie zarząd w drodze głosowania. Głosowanie zorganizuje Arbiter przewodnicząc mu.
They say we die twice,
Once when the breath leaves our body and once, When the last person we know says our name
Ostatnio zmieniony przez Euphoriall 2020-04-11, 18:55, w całości zmieniany 17 razy  
 
 
REGULAMIN
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12