Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Co słychać w pracy?
Autor Wiadomość
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-11-21, 13:05   

hekatomba napisał/a:
Od listopada jestem młodszym menadżerem i mogę zjeść za darmo na przerwie więc to najlepsza okazja aby w końcu go spróbować. xD
Gratuluję i również smacznego w takim razie. :D



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Co słychać w pracy?
hekatomba 
honk



Wiek: 24
Dołączyła: 26 Paź 2021
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-11-23, 19:07   

Pierwszy dzień drwala uważam za udany, super ekipa, ruch ani za duży ani za mały, nie mogę się doczekać kolejnych dni. Większość zamówień to same drwale.



''Jeżeli chodzi o futbol można powiedzieć, że jestem jaroszem.''
 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2076
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-11-24, 00:27   

Heh, co w robocie... Od początku tamtego tygodnia mam codziennie zmiany popołudniowe ze względu na rehabilitację, już rzygam tymi popołudniówkami, nie mogę się doczekać poniedziałku, aż w końcu będę miała na rano.

No i czekam na podwyżkę. Podobno ma być.




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10452
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-01, 13:40   

Ja dzisiaj nie w pracy a na polu bitwy. Po dwóch godzinach zastanawiałam się, czy nie wstać od biurka i zatrzasnąć za sobą drzwi z hukiem. :lol:
Nic mi się nie zgadza w dokumentach a mam zrobić ich kontynuację.
Doktoratu z prawa nie robiłam, nie mam zamiaru, a cholera - 100 pytań prawniczych. Heloł! To nie moja brocha! O takich problemach to prawnicy książki piszą nie kadrowi.
A trzecia sprawa też dobra - pozałatwiane dalsze etapy ale nikt nie zapytał nawet, czy można i na bazie czego.

Pociesza jedno - są gorsi ode mnie. To takie dowartościowujące :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2076
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-12-02, 09:19   

No i doczekałam się podwyżki, to znaczy no, aneksu jeszcze nie ma, ale będzie w grudniu :D



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 690
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-02, 10:56   

WhiteBlankPage., gratulacje!



 
 
Co słychać w pracy?
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1872
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2022-12-02, 11:04   

WhiteBlankPage., :brawo:



 
 
Co słychać w pracy?
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2076
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-12-02, 11:09   

Maze, takajakinne, dzięki <3 Fajny prezent Nam firma zrobiła na Święta/Nowy Rok :D



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Co słychać w pracy?
Delphi 
Delphi



Wiek: 27
Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 1316
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-02, 12:03   

Iść na kurs języka, czy próbować odkładać pieniądze na 'szkołę', do której być może nigdy nie uda mi się dostać?



"Obojętność i lekceważenie często wyrządzają więcej krzywd niż jawna niechęć."
 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10452
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-02, 12:06   

Delphi, zależy co zakładasz że "da Ci" nauka języka a skończenie "szkoły"

Ja mam dzisiaj dość spokojnie w pracy. Aż mnie to przeraża.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 690
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-02, 12:17   

Delphi, a rozważasz odkładanie pieniędzy przy samodzielnej nauce języka?



 
 
Co słychać w pracy?
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1872
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2022-12-02, 14:38   

Dziś miałam fejsbukową rozmowę o asertywności. Uznałam siebie za osobę asertywną i co? Zadzwonili przed chwilą z ogłoszenia o pracę rzec "sprawdzam". Nie odmówiłam, mimo że bardzo nie chciałam żeby akurat oni zadzwonili... :/



 
 
Co słychać w pracy?
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 630
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-12, 13:34   

Dali mi w pracy do uzupełnienia PIT-2... Czytam go i czytam i głupieje. Skończyłam go uzupełniać tam gdzie trzeba wpisać swoje dane a od tabelki C: ja nie wiem co mam zaznaczy w "sprawie pomniejszenia o kwotę zmniejszająca podatek"... Później nie jest lepiej...Tak swoją drogą: miałam w szkole podstawy przedsiębiorczości,na studiach ekonomię i nic nie przygotowało mnie na uzupełnianie PIT i innych takich.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Co słychać w pracy?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10452
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-12, 13:44   

Zakręcona napisał/a:
Tak swoją drogą: miałam w szkole podstawy przedsiębiorczości,na studiach ekonomię i nic nie przygotowało mnie na uzupełnianie PIT i innych takich.

To na Polski ład tym bardziej. :lol:

PIT-2 na rok 2023 zawiera te wszystkie ulgi związane z Polskim Ładem, które były do wypełnienia na 2022 rok + nowości.

Zakręcona napisał/a:
ja nie wiem co mam zaznaczy w "sprawie pomniejszenia o kwotę zmniejszająca podatek"

Link o PIT-2
Cytat:
Oświadczenie można złożyć nie więcej niż trzem zakładom pracy, w zależności od tego składa się wniosek o 1/12, 1/24 lub 1/36 kwoty zmniejszającej (1 zakład - 1/12; 2 zakłady - 1/24, 3 zakłady - 1/36 do każdego z nich). W przypadku uzyskiwania w danym miesiącu przychodów od więcej niż jednego pracodawcy, można złożyć oświadczenie o stosowaniu pomniejszenia do danego zakładu, jeżeli:

łączna kwota pomniejszenia stosowana przez wszystkich płatników (zakłady pracy) w tym miesiącu nie przekracza kwoty stanowiącej 1/12 kwoty zmniejszającej podatek (czyli 2 zakłady pracy = 1/24 + 1/24, nie można natomiast w obu złożyć oświadczenia o pomniejszanie o 1/12) oraz
w roku podatkowym podatnik za pośrednictwem płatnika nie skorzystał w pełnej wysokości z pomniejszenia kwoty zmniejszającej podatek (tj. 3.600 zł), w tym również gdy złożył wniosek o niepobieranie zaliczek w danym roku podatkowym.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Co słychać w pracy?
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 630
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-12, 13:54   

Euphoriall, nie pocieszyłaś... Tak z innej beczki taki wstyd czuję, że szkoła/studia do takich rzeczy nie przygotowuje. Przynajmniej tyle, że sama PIT rozliczam, a to też ile razy do tego podchodziłam, w sensie bałam się tego robić bo zakładałam z góry, że coś źle wpiszę. A jak pierwszy raz się rozliczyłam (poszło szybko w sprawnie) to miałam tak, że coś jest nie tak... Do dzisiaj skarbówka nie zapukało do moich drzwi to chyba dobrze poszło XD


Dziękuję za link ;) poczytam co tam jest.

[ Komentarz dodany przez: Euphoriall: 2022-12-12, 13:58 ]
Na edycję posta masz 30 minut. Usunęłam separator.
Euph




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
Ostatnio zmieniony przez Euphoriall 2022-12-12, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Co słychać w pracy?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12