Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przekonania polityczne
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-15, 15:55   Przekonania polityczne

Znajomy polecił mi stronę z testem przekonań politycznych ...

Wstyd się trochę przyznać, ale wyszło mi:
Wolność gospodarcza: 7
więcej od 33.6% uczestników testu
Tradycjonalizm:-13
więcej od 22.1% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-4
więcej od 19.3% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Faszyzm

Opis na stronie:
Cytat:
Faszyzm jest to totalitarny ustrój, istniejący w latach 1921-1943 we Włoszech. Zakłada on centralizację władzy, władzę dyktatorską, militaryzm, walkę z innymi ideologiami, system monopartyjny, niechęć w gospodarce zarówo do komunizmu, jak i gospodarki liberalnej. Faszyzm włoski nie był wedle założeń ustrojem rasistowskim - skrajne elementy pojawiły się w nim dopiero pod wpływem III Rzeszy. Najbardziej znanym przedstawicielem faszyzmu jest duce Włoch, Benito Mussolini.


Nie jestem pewna czy mogę do końca zgodzić się z tym wynikiem... ale po części na pewno pasuje to do moich przekonań. A jak Wam wyszło?




 
 
Przekonania polityczne
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-15, 16:16   

Mój jest taki:

Wolność gospodarcza: 16
więcej od 41.4% uczestników testu
Tradycjonalizm:-3
więcej od 32% uczestników testu
Wolności obywatelskie:10
więcej od 35.6% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm

Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.
Partie posiadające frakcje liberalne:Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska.

Spoko luz tylko to PO mi to nie pasuje tak za bardzo...




 
 
Przekonania polityczne
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-08-15, 17:25   

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 11
więcej od 37% uczestników testu
Tradycjonalizm:9
więcej od 47.9% uczestników testu
Wolności obywatelskie:-4
więcej od 19.3% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm
Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.
Partie posiadające frakcje liberalne:Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska

W sumie chyba chodziło o to, że zaznaczyłam mało skrajnych odpowiedzi. ?rednio w sumie się na tym znam.




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Przekonania polityczne
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-08-15, 17:34   

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: -46
więcej od 5.2% uczestników testu
Tradycjonalizm:-28
więcej od 11.2% uczestników testu
Wolności obywatelskie:7
więcej od 32% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja
Socjaldemokracja jest lewicową ideologią, dążącą do uspołecznienia gospodarki rynkowej poprzez silny interwencjonizm. Socjaldemokraci - w przeciwieństwie do komunistów - nie negują prywatnej własności środków produkcji, przy czym dążą do zmniejszenia nierówności społecznych poprzez prowadzenie silnej progresji podatkowej i polityki socjalnej. W kwestiach obyczajowych socjaldemokraci zazwyczaj prezentują poglądy liberalne.Partie posiadające frakcje socjaldemokratyczne: Polska Partia Pracy, Racja Polskiej Lewicy, Unia Pracy, Samoobrona RP, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Socjaldemokracja Polska




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Przekonania polityczne
Barcis 


Wiek: 34
Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 88
Skąd: Wielkopolska

Wysłany: 2011-08-15, 17:49   

Oto Twoje wyniki:
Wolność gospodarcza: 32
więcej od 57.7% uczestników testu
Tradycjonalizm:-20
więcej od 16.3% uczestników testu
Wolności obywatelskie:47
więcej od 84.7% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Liberalizm
Liberalizm to ideologia, odwołująca się do indywidualizmu. Głosi ona wolność jako wartość najwyższą, stawia prawa jednostki powyżej praw wspólnoty. Poglądy liberalne są często uważane za najbardziej tolerancyjne wobec poglądów i czynów innych ludzi. Współcześni europejscy liberałowie opowiadają się przede wszystkim za rozszerzeniem swobód obywatelskich oraz zmniejszeniem (lecz nie likwidacją) ingerencji państwa w rynek.
Partie posiadające frakcje liberalne:Unia Polityki Realnej, Partia Demokratyczna, Platforma Obywatelska




 
 
Przekonania polityczne
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-08-15, 17:53   

To teraz sobie porównajcie te trzy wyniki z liberalizmem, punkty wolności gospodarczej, etc. Trochę przepaść, a jednak ten sam wynik..



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Przekonania polityczne
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2011-08-15, 17:55   

Wolność gospodarcza: 39
więcej od 65% uczestników testu
Tradycjonalizm:-16
więcej od 19.6% uczestników testu
Wolności obywatelskie:41
więcej od 78.6% uczestników testu
Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

Libertarianizm jest ideologią radykalnego liberalizmu, głoszącą jednak - w przeciwieństwie do anarchizmu - potrzebę istnienia państwa. Libertarianie są zwolennikami daleko posuniętej wolności zarówno gospodarczej, jak i obyczajowej, czym różnią się od konserwatywnych liberałów. Główne przesłanie idei libertarianizmu określa się często wyrażeniem: wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa.
Partie posiadające frakcje libertariańskie: Unia Polityki Realnej




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Przekonania polityczne
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-06, 09:57   

a ja się boję że wygra znów PO i znów wymyślą coś co może uprzykrzyć życie. tak jak w poniedziałek wymyślili żeby wprowadzić odrabianie dni rektorskich :/



 
 
Przekonania polityczne
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-10-06, 18:57   

A ja mam nadzieję, że wejdzie SLD lub Palikot z dużą przewagą głosów nad PO i PiS...

Boję się dzisiejszego dnia w pracy...":(




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Przekonania polityczne
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-10-06, 23:48   

Aya napisał/a:
Przerażacie mnie Boicie się o politykę? Tak naprawdę - ktokolwiek wygra będzie źle - nie da rady tego zmienić, bo rządzą nami idioci.

Ja się boję, że nie dam sobie rady z pracą inżynierską.

Zgadzam się kogo nie wybierzemy będzie źle. W takiej sytuacji ANARCHIA staję się jawą a nie tylko snem :D
Ja tam mówię: Palikot na prezydenta- przynajmniej jarać będzie można legalnie :D ;]




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Przekonania polityczne
lavender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 05:18   

aśka. napisał/a:
Przerażacie mnie Boicie się o politykę? Tak naprawdę - ktokolwiek wygra będzie źle - nie da rady tego zmienić, bo rządzą nami idioci.


Wiem, ale niech wygra ktokolwiek tylko nie PiS. Nie chcę, żeby rządziły nami nietolerancyjne homofoby z punktem myślenia człowieka sprzed 100 lat. Polska już całkowicie zmieniłaby się w ciemnogród.
Whatever.

Boję się, że nie dam rady.




 
 
Przekonania polityczne
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2011-10-07, 08:44   

lavender, :tuli: wolisz, żeby wygrało PO?



"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
Przekonania polityczne
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-10-07, 13:57   

Politykę staram się omijać wielkim łukiem, ale jako że wybory idą, to wypowiem się

murango napisał/a:
lavender, :tuli: wolisz, żeby wygrało PO?

W obecnej sytuacji nie widzę lepszego wyjścia. Na zwycięstwo tak naprawdę mają szansę tylko PO i PiS. Generalnie 4 lata rządów PO wspominam lepiej niż 2(czy 3) PiS'u. Ostatnie 4 lata w PiSie można podsumować : Tusk jest zły, Kaczyński, kryzys, Tusk i jego banda są ch**owi, Kaczyński, Roztocki to łajza, Smoleńsk, Smoleńsk, Kaczyński, Smoleńsk.
Dopiero w kampanii zaczęli prezentować jakieś konkrety, dlatego nie wieżę w to, że po ewentualnej wygranej coś miałoby się zmienić. Zresztą zobaczymy sami po wyborach - bez względu na wynik.
Początkowo chciałem zagłosować na jakąś alternatywną partię. Miała to być konkretnie "Nowa Prawica" Korwina, gdyż moim zdaniem prezentuje on ciekawe podejście do gospodarki i tematów typu system emerytalny. Co prawda nie zgadzam się z nim w całości np. kobiety i niektóre kwestie dotyczące polityki zagranicznej, ale moim zdaniem spośród wszystkich kandydatów on i jego partia mogliby wnieść najwięcej ciekawych rzeczy do polityki. Ponieważ jednak PiS jest za wysoko w sondażach i ma realną szansę na zwycięstwo, to mój głos padnie w tym roku najprawdopodobniej na PO.




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
Ostatnio zmieniony przez Dante 2011-10-07, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Przekonania polityczne
lavender
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 16:08   

murango napisał/a:
lavender, wolisz, żeby wygrało PO?


Chcę żeby wygrał Ruch Palikota. :D W końcu bylibyśmy jak kraje do których Polacy uciekają.




 
 
Przekonania polityczne
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-10-08, 08:42   

Dante, k**wa Ty chyba jesteś ciemny. Wybacz mi to. Ale sondaże to gówno prawda. I potem ludzie idą do wyborów i głosują bo Ci na pewno nie wejdą bo tak było w sondażach. Nie zauważyłeś, że raz PiS wygrywa raz PO? Są to sondaże pod partie. A jakby nagle oni mieli niskie wyniki i Palikot by w sondażach był najlepszy to dziwne by było... Grr... co za naród. Głosujcie na to co się zgadzacie a nie zagłosuje na PO by PiS nie wygrał i to jest sztuczna demokracja. Sondaże powinny być zabronione.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Przekonania polityczne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11