Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Autor Wiadomość
Aya 



Wiek: 37
Dołączyła: 03 Kwi 2011
Posty: 544
Skąd: Katowice

Wysłany: 2011-08-13, 21:07   

Harry Potter i Insygnia ?mierci.
Nuda. Jedyne słowo jakie przychodzi mi po obejrzeniu pierwszej części. Nie jestem zwolenniczką HP, ani tym bardziej fanatyczką tfórczości Rowling, ale przeczytałam parę części HP. Skończyłam na Czarze Ognia z nudów. Pierwsze książki i filmy miały w sobie to coś... a z czasem wszystko zaczęło słabnąć.
Zawsze irytował mnie fakt, że HP wciąż walczy z jednym i tym samym wrogiem... przez siedem cholernych części książki! OMG :P I w dodatku znając zaledwie parę zaklęć... Hermiona zawsze odwalała większość roboty, a Ron był jako co? Maskotka ich?:P Plątał się pod nogami samemu nie wiedząc co robić.
A Insygnia ?mierci pokazały te ich "osobowości" jeszcze dogłębniej. Przez większość filmu nic kurcze się nie dzieje! Dwie godziny straconego czasu. Nie wiem jak wygląda książka, ale jeśli wycięli z niej część - bo wiadomo do filmu wszystkiego nie wcisną... to jaka ona musiała być nudna dopiero...
Jedyne co mi się podobało to historia o trzech braciach. A co najbardziej śmieszyło? Jak co jakiś czas ot tak któreś z nich wpadało na genialny pomysł... Skąd, jak i dlaczego? Może ja za głupia jestem na ten film, ale wg mnie nie warty obejrzenia.




"Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia."
Amelia
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-08-14, 17:06   

Aya, może inaczej, nie wdrążyłaś się w to... Dla mnie ostatnie dwie części były trochę psychodeliczne a książka jest wg mnie najlepsza ze wszystkich. Pierwsze są bardzo lekki i dziecinne. A ostatnie co raz bardziej skłaniają do myślenia, gdzie co jak. Retrospekcje, łączenie faktów i w filmie jest to samo, choć w poprzednich częściach brakowało nie których szczegółów, które by pomogły nie wtajemniczonym w książkę zrozumieć o co chodzi. Te genialne pomysły brały się z pamięci gdzie w poprzednich częściach wszystko było zaczęte a tu skończone. Szkoda, ze reżyser nie do końca przekazał to, choć pewnie myślał, że wszyscy oglądający przeczytali wszystkie tomy od deski do deski.
A mi się podoba, że walczy z nim i udaje mu się fartem, i to nie tak, że Hermiona odwala najwięcej roboty. Harry ma szczęścia dużo a potem i umiejętności, a to, że są powiązani duszami uniemożliwia dość sporej części manewru Voldemortowi i jego część duszy się broni przed tym...




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-17, 14:36   

Cóż film faktycznie jest do bani. Sztuczna gra aktorska, zero emocji. Jedyne co mi się w nim podobało to podkład muzyczny, który odwalał całą robotę za aktorów. Jednak książka jest świetna.



 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Gość

Wysłany: 2011-11-22, 05:22   

ZEN - japoński, 2009.

Widziałem wiele filmów buddyjskich i o buddyzmie ale to to jest tragedia. Może to wina tego że jest on robiony w japonii i to czuć, aktorstwo jest tragiczne, sztuczne. Postacie rozmawiają ze sobą jak dwóch jehowych (nie obrażając nikogo), którzy recytują wyuczone linijki z biblii sami niewiele z nich rozumiejąc. Gdyby nie to aktorstwo, to film da się polubić, spokój, krajobrazy, kilka mądrych zdań.

Jak ktoś chce obejżeć dobry film z tego gatunku to polecam "wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna", koreański, ale kolosalna różnica w wykonaniu :)




 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-11-22, 17:59   

Nusquam napisał/a:
Jak ktoś chce obejżeć dobry film z tego gatunku to polecam "wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna", koreański, ale kolosalna różnica w wykonaniu


Czytając pierwszy fragment Twojego posta chciałem Ci polecić ten film :D Dobry jest też "Dlaczego Bodhidharma wyruszył na Wschód?"




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Wiła
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-22, 20:54   

Harry Potter i Insygnia ?mierci to wspaniały film, który uszanował potężną armię fanów Harrego i zrobił coś bardzo odważnego, nie stworzył filmu dla wszystkich, a taki, który został skierowany tylko do nich. Jest uzupełnieniem książki. Bez niej jest chaotyczny, niezrozumiały. To jest film dla fanów, a nie dla kogoś, kto się nudzi i nie ma co oglądać. Zobrazowano tam wszystko to, nad czym można się zastanawiać czytając książkę. Podał propozycję tego, jak pewne rzeczy mogły wyglądać. Nie jest nastawiony na ogólne "podobanie się", krytycy nie powinni zostawić na nim suchej nitki. W moim odbiorze ten film jest uwieńczeniem i podziękowaniem za wieloletnią, wspólną podróż. Wychowałam się z Harrym i tak to odbieram, wiem, że nie tylko ja.

"wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" - też polecam, w ogóle twórczość tego reżysera jest fajna i warta czasu.

Ostatnio wylądowałam w kinie, bo był maraton, na najgorszej szmirze jaką widzałam kiedykolwiek. "Pina". I toto ma hiperwysoką ocenę na filmwebie, niesamowite, czy ludzie naprawdę wierzą, że tam jest jakaś głebia? Bo film bardzo stara się to sobą wmówić. Usypiając na śmierć. Blah. Wystrzegajcie się :D




 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-11-22, 21:02   

Wiła napisał/a:
"wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna" - też polecam, w ogóle twórczość tego reżysera jest fajna i warta czasu.

W ogóle kino azjatyckie - a szczególnie koreańskie jest warte polecenia :)




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Angry-Bird
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-22, 22:36   

oglądałem Dźwięk Ciszy nie polecam jak dla mnie strasznie ciężki film cały czas przeskoki akcji od połowy filmu nie wiedziałem co się dzieje

mimo najszczerszych chęci nie polecam




 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-09-24, 06:56   

Zwątpiłam wszem i wobec w obecne horrory. Nie wiem, czy to ja dojrzałam do takiego stopnia, że nie powinny mnie już ruszać czy to obecni reżyserowie takich bajek się cofają. Mówię ogólnie o tych wszystkich (tutaj ironia) nie wiadomo jak strasznych, świetnych i cholernie przewidywalnych produkcjach filmowych, ale z wczorajszego seansu zdecydowanie NIE POLECAM filmu pt. Rytuał z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Co prawda jego gra jest zawsze świetna, ale to chyba jedyny plus tej pomyłki.



Ostatnio zmieniony przez Sadist 2012-09-24, 07:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-09-24, 12:08   

Sadist, ja z kolei lubię ten film, ale prawdopodobnie tylko dla roli Hopkinsa. No i lubię takie pierdoły różne o Bogu i egzorcyzmach.

Może jesteś po prostu przesycona tymi gównami, jakie serwują reżyserzy i nie rusza Cię już nic. Daj sobie trochę czasu. Odpocznij od tego ^ ^Ja ogólnie też lubię horrory, ale coraz rzadziej oglądam , bo zwyczajnie nie ma nic ciekawego. Dlatego ciągle oglądam to samo i znam już nawet niektóre dialogi na pamięć ^^




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-09-24, 13:59   

thunderstruckk napisał/a:
Może jesteś po prostu przesycona tymi gównami, jakie serwują reżyserzy i nie rusza Cię już nic.


A właśnie, że nie. Bardzo rzadko oglądam horrory, bo nie mogę znaleźć niczego dobrego. Naprawdę nie interesuje mnie coś typu 'grupka ludzi wybrała się do lasu i zginęła z rąk niewidzialnych wilkołaków', czy 'rodzina Korniszonów wprowadziła się do pięknego domku z malowniczym widokiem na rzekę, ale okazuje się, że nie są tam sami! Otóż nocą przychodzą do nich duchy topielców i wyjadają im dżem z lodówki.'
Byłabym wdzięczna, gdybyś poleciła mi dobry horror, moja droga thunderstruckk. Bez krwi, z kupą strachu i niepewności.

Co do filmu, o którym wyżej mówiłam - egzorcyzmy też lubię. W tym filmie egzorcyzmów jest tyle, co kot napłakał, dodatkowo wszystko jakby zostało zerżnięte z Emily Rose, nic nowego nie wnieśli, no i ten religijny bełkot... Kłótnie nauki z wiarą...
-Ona jest chora psychicznie!
-Nie! Opętana! Księdza!
-Ona ma schizofrenię!
-Nie! Bóg ją uwolni od sideł Szatana!

No ale jeśli Tobie się podoba, ogólnie gratuluję wytrwałości, bo ja w połowie filmu zaczęłam malować sobie paznokcie.




 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-09-24, 14:10   

Sadist, ja oglądałam film dawno temu zaraz po premierze i skupiałam się głównie na Hopkinsie ^^ Ale poszukam jakichś dobrych filmów i Ci podeślę tytuły. Chyba, ż eobczaisz sobie na moim filmwebie :D



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
Ostatnio zmieniony przez thunderstruckk 2012-09-24, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
dragon29 


Wiek: 41
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 101
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-22, 20:35   

http://www.filmweb.pl/film/Nekromanta-2005-222908 Nie warto fabuła miejscami bezsensu, efekty to normalnie porażka



 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-24, 21:54   

A ja ostatnio zobaczyłam fragment filmu Dracula 2000.... i wyłączyłam po kilku chwilach. Dla mnie, jako osoby, dla której postać Draculi jest znacząca, to jakaś herezja... i jeszcze te sztuczne "wampiryczne efekty".... ble....



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-11-19, 18:41   

Obejrzałam ten swój ukochany Zmierzch, i... co to miało być? To, że ostatnia część, oznacza, że można ją zrobić na 'odwal się'? I zapytam jeszcze raz... co to miało być?
Ja - wielka 'fanka' całej sagi, czuję się tak bardzo rozczarowana, że chyba się zbełtam.
Komputerowo zrobione dziecko? Mam się śmiać czy płakać...?




 
 
Filmy niewarte naszego obejrzenia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13