Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żurawek
2018-08-05, 21:22
Czy prawdziwa miłość istnieje?
Autor Wiadomość
Konrad96 
fan Imagine Dragons



Wiek: 27
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 339
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2023-05-19, 11:42   

Ja już dawno przestałem wierzyć w miłość a co dopiero że ktoś mnie pokocha ze wzajemnością , wyłączyłem wszystkie uczucia , prawda czasem zapłacze ale po pewnym czasie uświadamiam sobie że to nie ma większego sensu. Poprostu najlepiej zabić wszystkie emocje w zalążku bo i tak cię/ mnie nie pokocha.



,,Gorąca woda przelana do wielkiej kadzi,stygnie bardzo wolno.
Ale wystarczy porozlewać ją do mniejszych naczyń,
A wychłodzi się błyskawicznie.
 
 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
starguardian 


Dołączył: 04 Sie 2023
Posty: 21
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2023-08-05, 13:08   

Ja wierzę w miłość, tyle widać w około. Ale osobiście nikt nigdy mnie nie kochał. Ani ja nikogo innego (poza przypadkami zauroczeń, które mylnie uważałem za miłość).



 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
Wzium 



Wiek: 30
Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-08-11, 17:25   

Miłość to uczucie, więc nie dai się zdefiniować unierwsalnej prawdziwej miłości. Dla każdego będzie to coś innego, każdy ma swoją prawdę



 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1868
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2023-08-11, 17:50   

Wzium, yyy, serio? Każdy ma swoją prawdę? No może, jeden daje kwiatki, drugi w. mordę.. :facepalm:
Przepraszam, mam uczulenie na relatywizm.




 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
Wzium 



Wiek: 30
Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2023-08-14, 16:43   

takajakinne, oczywiście. Jestem pewny, że znajdą się kobiety, które lubią dostać w twarz w łóżku i mogą to uznać za część miłości, że facet się na coś takiego zgodził, bo wielu pewnie by tego nie zrobiło. Są tak samo kobiety, które kwiatów dostawać nie lubią. Poza tym piszesz o otrzymywaniu, a nie o okazywaniu. Dla jednej osoby okazywanie miłości to dbanie o to, żeby druga osoba miała co potrzebuje. Dla innej osoby to będzie śpiewanie pod balkonem, pisanie poezji czy wspólne obieranie ziemniaków.

I tak, każdy ma swoją prawdę, która jest subiektywna, polegająca na naszych odczuciach i doświadczeniach. Jest ona prawdą, dla Ciebie. Jeżeli chcesz prawdy obiektywnej to mamy prawdę naukową, która polega na dowodach. Wszystko jest relatywne, bo nie jesteśmy w stanie 'zobaczyć' całego świata. Tak jak robak w ziemii ma ograniczoną percepcję tego co go otacza, tak samo mamy i my, tylko trochę na innym poziomie.




 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
przedtem 



Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2023-08-14, 18:22   

Wzium, to że każdy na swój sposób może zdefiniować dane pojęcie, nie zmienia pojęcia samego w sobie, jest ono niezależne od definicji i w każdym przypadku jest, no właśnie, prawdziwe.
Jak dla mnie każda miłość jest prawdziwa, to już chyba ludzka przypadłość, że szukamy dla nie jest jakiegoś potwierdzenia. To tak jakby nazywać fakt, faktem autentycznym.




 
 
Czy prawdziwa miłość istnieje?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13