Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książki godne kupienia
Autor Wiadomość
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-05-14, 19:14   

Emaleth napisał/a:
Oj był czas kiedy miałam na to totalną fazę... "4:48 Psychosis" było genialne... szkoda, że dziewczyna skończyła jak skończyła.

Ciekawie się zapowiada, muszę poszukać :D




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Książki godne kupienia
Imogene 



Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 2011-06-03, 20:47   

Polecam "Wrócę po Ciebie" - Musso Guillaume - najlepsze co w życiu czytałam. Miałam wrażenie że pominęłam jakiś rozdział, bo tak szybko skończyłam.
"Zapach Cedru" - Ann-Marie MacDonald - działa na wyobraźnie. Czytając to, od razu można przenieś się w inny świat.
"Requiem dla snu" - Hubert Selby Jr. - tak młodzieżowe, że w chwilach sama nie potrafię tego zrozumieć, ale.. no cóż, prawda o życiu narkomanów.




Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie.
 
 
 
Książki godne kupienia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-22, 21:37   

Joy Fielding

Nie zdradzaj żadnych tajemnic - Osiem lat po nie wyjaśnionym zniknięciu matki, cztery lata po odejściu męża, prokurator Jessica Koster z zadowoleniem stwierdza, że nareszcie w pełni kontroluje swoje życie, ułożone teraz tak, jak chciała - samotne, rutynowe, bez niespodzianek. Ten porządek ulega zachwianiu, kiedy przygotowując się do kolejnego procesu - poznaje interesującego mężczyznę. Równocześnie zaczyna ją nękać nieuchwytny prześladowca, pojawia się także były mąż. Rosnące poczucie osamotnienia sprawia, że wracają paraliżujące napady paniki, których doświadczyła po zniknięciu matki...

Szepty i kłamstwa - Czyżby pragnienie posiadania kogoś bliskiego mogło całkowicie zaślepić? Terry, samotna pielęgniarka, postanawia wynająć chatę położoną na tyłach swego domu. Bardziej niż na pieniądzach zależy jej na towarzystwie. Kiedy w odpowiedzi na ogłoszenie zjawia się młoda, wesoła Alison, Terry oferuje jej nie tylko mieszkanie, ale i przyjaźń. Od samego początku ma jednak niejasne przeczucie, że Alison nie jest osobą, za którą się podaje... Ni stąd, ni zowąd dziewczyna pośród ciemności nachodzi ją w sypialni. Terry przechodzą dreszcze... Kiedy ktoś zaczyna nękać ją dziwnymi telefonami - wpada w panikę. W końcu do jej domu wprowadza się podejrzany brat lokatorki. Dlaczego ci obcy ludzie mnie osaczają? - wpada w popłoch Terry. Zanim prawda wypłynie na wierzch, dojdzie do zbrodni...

:D polecam.




 
 
Książki godne kupienia
remilia
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 16:15   

Ja od siebie polecę Groteskę Natsuo Kirino.
"Groteska" to książka o piekle dorastania w japońskiej rzeczywistości. Narratorką jest dziewczyna niby przeciętna, przezroczysta, ale tyle w niej podskórnych emocji!! Trawi ją demon nienawiści do pięknej siostry - Yuriko. Przerażająca jest wizja Japonii, w której drapieżna walka o przetrwanie zaczyna się już bardzo wcześnie w szkole, a znęcanie się jednych uczniów nad drugimi stanowi codzienność. Książka jest też bolesnym studium rodzenia się nimfomanii i prostytucji, obnaża system uprzedmiotowiający kobiety - autorka należy do pisarek skrajnie feministycznych, oskarża rodzinę, szkołę, a zwłaszcza mających władzę mężczyzn.

Jest tak wciągająca, że te 600 stron przerobiłam w niecały tydzień. I mam ochotę przeczytać ją raz jeszcze. Naprawdę polecam ;)




 
 
Książki godne kupienia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 16:33   

remilia napisał/a:
Jest tak wciągająca, że te 600 stron przerobiłam w niecały tydzień. I mam ochotę przeczytać ją raz jeszcze. Naprawdę polecam ;)


Taaa.... ja już patrzę, gdzie kupić :D .




 
 
Książki godne kupienia
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 16:41   

dead_eternity, jeszcze trochę i bibliotekę będziesz mogła otworzyć :P

A ja polecam "Najczerniejszy strach" Harlana Cobena




 
 
Książki godne kupienia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-02, 16:46   

mad_mind napisał/a:
dead_eternity, jeszcze trochę i bibliotekę będziesz mogła otworzyć :P

A ja polecam "Najczerniejszy strach" Harlana Cobena


Ja słyszę, że będę w zimie tymi książkami palić :D .

W Matrasie mają, odbiór osobisty, ale przedpłata na konto i nie ma mi kto zapłacić. :D :evil:




 
 
Książki godne kupienia
BlackLily 



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2011-07-10, 22:25   

Dziewczyny, ja właśnie skończyłam "Motylki" autorstwa Anderson Halse Laurie. Nie wiem, czy Wam się spodoba, ale ja czytałam i nie mogłam przestać. Pierwsza książka, jaką przeczytałam od... ze 2 lat już. Niestety, ostatnio zaniżałam średnią krajową, ale ta książka... trafiłam na nią "przypadkiem" w empiku. Włóczyłam się wśród regałów i byłam już mocno zdesperowana, bo na nic nie potrafiłam się zdecydować. Westchnęłam "Boże, proszę, pomóż mi znaleźć coś ciekawego, żebym się nie wgapiała przez całe popołudnia w komputer i już do reszty zniszczyła sobie wzrok...". I oto patrzę, a pod plakietką "poezja" stoi książka "motylki". Bynajmniej NIE poezja :) Czytało (mi) się doskonale.



Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
 
 
Książki godne kupienia
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-22, 07:33   

"Desire, czyli czas próby"
Powaliła mnie, przeczytałam ją wczoraj/dzisiaj w nocy i jeszcze długo po skończeniu nie mogłam zasnąć. Zadziwiające jak losy 13-latki mogą się zmienić przez jedno małe potknięcie...




 
 
Książki godne kupienia
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-27, 16:43   

"Cała nowa ja" Shari Low

Lekka, przyjemna i przede wszystkim zabawna. Już dawno się tak nie uśmiałam przy książce. Uwielbiam główną bohaterkę, książkę na pewno postawię na honorowym miejscu w domowej biblioteczce - będzie mi poprawiała humor w gorsze dni.

"Niebezpieczne Związki" Pierre Choderlos de Laclos
Klasyka, którą chce mieć. Przewrotność i brak skrupułów w manipulacji... Plus skutki.




Ostatnio zmieniony przez Naamah 2011-12-27, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki godne kupienia
escoria
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 19:58   

o rany, właśnie skończyłam "Pigmalion", hahaha polecam! cudowne :D



 
 
Książki godne kupienia
escoria
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-22, 11:22   

hmm... znowu ja? trudno. pośrednio odpowiadając na wypowiedź Setha z zeszłego tygodnia, w którymś tam temacie, gdzie zahaczyliśmy o temat "klasyki literatury" - uważam, że trzeba mieć Orwella. po prostu trzeba, ale bardziej niż mieć to przeczytać. folwark i rok wprowadziły mnie w stan tak zupełnego osłupienia, że bardzo długo dochodziłam do siebie. w procesie dojrzewania trzeba się zetknąć z taką literaturą i z takim przedstawieniem świata... inaczej postrzeganie uważam za niepełne. na własny użytek nazywam Orwella "mistrzem ostatniego zdania".

[co nie zmienia faktu, że uważam, że bez Dostojewskiego postrzeganie wciąż będzie niepełne. z każdego po trochu :> ]




 
 
Książki godne kupienia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2012-03-23, 20:23   

Oglądam właśnie pierwszy tom 'Wielkiej historii sztuki" i muszę powiedzieć, że zdjęcia są przepiękne, ciekawe jak mi pójdzie nauka z niej.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Książki godne kupienia
azazello88
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-10, 22:26   

Wpiszę tylko tytuły, bo autorów nie pamiętam... "Długa droga w dół","Fantastyczne samobójstwo zbiorowe" (śmieszna i pozytywna mimo tytułu) "Oskar, kot, który przeczuwa śmierć" "Służące" oraz "Pod Kopułą" (S.King)



 
 
Książki godne kupienia
marzyciel 



Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 45
Skąd: Nibylandia

Wysłany: 2012-12-09, 17:52   

"Bez wysiłku" Dorota Kościukiewicz-Markowska
Co można zrobić, gdy nie chce się żyć ani nie chce się umrzeć?
Można zmienić... WSZYSTKO

Czytał ktoś może? Warto kupować?




"Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, którą noszę w sobie.
Jestem swoją własną samozagładą.
Ale jeszcze jestem."
 
 
Książki godne kupienia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11