Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książki godne kupienia
Autor Wiadomość
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-11, 10:09   

Mercy napisał/a:
Czekam na wasze propozycje - dodam, że czytam to co wpadnie mi w ręce więc możecie polecać obojętnie jakiego autora itd.

Więc...:

Agatha Christie - I nie było już nikogo
Stephen King - Gra Geralda
Wojciech Cejrowski - Gringo wśród dzikich plemion
Harlan Coben - Nie mów nikomu

Wawrzyniec Prusky - Ballada o chaosiku


:D




Ostatnio zmieniony przez ekspresja 2010-10-11, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki godne kupienia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-17, 07:36   

Mercy napisał/a:
Tę książkę kupuję :D

?wietna jest :D


W którymś temacie o diecie pisałam o tym programie w tv, gdzie mowa o dobrym jedzeniu, ale mniej kalorycznym, to ostatnio w empiku widziałam ich książkę z przepisami, może Cię zainteresuje:


Gotuj i Chudnij
Eastwood Harry, Erskine Gizzi, Henley Sal, Michell Sophie

Cytat:
Jesteśmy czterema normalnymi kobietami, takimi jak ty. Pracujemy w zawodach związanych z jedzeniem i uwielbiamy jeść. Wiemy jednak, że nie można jeść wszystkiego, o każdej porze, w każdej ilości, i liczyć na to, że będzie się wyglądać seksy w bikini. Mamy dużo zajęć i nie zamierzamy rezygnować z życia towarzyskiego ani z ulubionych smakołyków, by trzymać się niewolniczo surowej diety. Dlatego postanowiłyśmy wykorzystać naszą wiedzę o jedzeniu, by raz na zawsze rozwiązać ten problem.

Próbowałyśmy różnych diet – bez powodzenia. I nie jesteśmy jedyne. Jak pokazało jedno z największych w historii badań nad utratą wagi, dwie trzecie osób, które stosowały dietę odchudzającą, ponownie przytyło – powracając do wagi sprzed pięciu lat albo wręcz ją przekraczając. Analiza dowiodła, że – niezależnie od rodzaju diety – trwała utrata wagi jest mało prawdopodobna.

Oczywiście, przestrzegając skrupulatnie narzuconych zasad, "zejdziesz z wagi". Pytanie: jak długo wytrzymasz? Większość dietetycznych dań smakuje ohydnie, a porcje są mikroskopijne. Dlatego w walce z nadwagą najczęściej spektakularnie przegrywamy. W konsekwencji czujemy się źle same ze sobą, mamy niskie poczucie własnej wartości i pretensje do siebie. Żeby poprawić sobie nastrój, znowu jemy i tak koło się zamyka...
Wciąż chwytamy się coraz to nowych i coraz dziwniejszych sposobów, żeby stać się szczuplejszymi.
(...)wiemy, że w walce z nadwagą czujecie się bez szans. Niesłusznie! Spójrzcie na nas: cztery kobiety różnego wzrostu i różnej budowy ciała, całkowicie zadowolone ze swojej figury. Jak nam się udało? Odkryłyśmy w końcu sekret trwałej utraty wagi. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale wiemy już, że szybkie sposoby nie skutkują. Metoda jest jedna – gotować świadomie, a potem jeść i chudnąć.

Większość z nas nie musi zmieniać radykalnie nawyków żywieniowych – wystarczy parę korekt. Dietetycy i specjaliści od żywienia twierdzą zgodnie, że umiejętność przygotowywania niskotłuszczowych i niskokalorycznych dań, a także "czytanie ze zrozumieniem" informacji na etykietach i odpowiednia wielkość porcji są kluczem do szczupłej sylwetki. Wystarczy spożywać o 100 kalorii mniej dziennie (odpowiednik jednego ciastka), by uniknąć dodatkowego kilograma w ciągu roku. To naprawdę niewielkie wyrzeczenie.
(...)
Zapomnijcie o zasadzie "wszystko albo nic". My podchodzimy pozytywnie do jedzenia. Nie chcemy wyrzeczeń ani poczucia winy. Zamiast potraw o smaku tektury proponujemy pyszne dania. W tej książce pokażemy, jak to się dzieje, że zjadamy za dużo kalorii. Potem dowiedziemy, że można je ograniczyć bez poczucia straty. Podjęłyśmy wyzwanie i zrobiłyśmy wszystko, żeby było wam łatwiej.
Żadna z was nie musi być królową kuchni – wystarczy po prostu gotować więcej i mądrzej.
Wzięłyśmy na celownik wasze ulubione przepisy. Opracowałyśmy rozmaite "sztuczki" i podpowiedzi, wskazałyśmy zamienniki, które można wykorzystać, by potrawy miały mniej kalorii. Jesteśmy ekspertkami od jedzenia, przestrzegamy więc wysokich standardów. Nie znajdziecie tu ani jednego przepisu, przy którym nie byłybyśmy pewne, że jest on zdrowszy od swego wysokokalorycznego oryginału. Ponieważ kochamy wyzwania, stworzyłyśmy receptury z wykorzystaniem smaków i składników, które was zaskoczą. Przyrządzanie naszych dań nie wymaga wiele wysiłku, a przy okazji dowiecie się, czym zastępować ulubione potrawy kupowane na wynos, dania-uspokajacze, przekąski i desery. A wszystko bez liczenia kalorii, "podejrzanych" wynalazków kulinarnych i suplementów, a także bez wyrzeczeń i gimnastyki wyciskającej ostatnie poty. Zamiast tego – rozkoszowanie się smakiem, satysfakcja i luźniejsze ubrania.
Miłego gotowania!


Harry, Gizzi, Sal i Sophie

http://www.empik.com/gotu...CFU0_4wodQECyMA




Ostatnio zmieniony przez 2010-10-22, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki godne kupienia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2010-10-21, 13:08   

Uratuj mnie- Rachel Reiland http://ksiazki.wp.pl/bid,...1b19e&_ticrsn=5



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
Ostatnio zmieniony przez Duszka 2010-10-21, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki godne kupienia
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2011-01-05, 18:55   

Spóżnieni kochankowie - W. Wharton
Nowy wspaniały świat - A. Huxleya
Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry ;D (ale to już pewnie wszyscy czytali :): ))




"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
Książki godne kupienia
Dave 
otaku :3



Wiek: 31
Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 191
Skąd: śląskie

Wysłany: 2011-01-05, 19:44   

Paktofonika-przewodnik krytyki politycznej ;) naprowdy dobro ;)




 
 
 
Książki godne kupienia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2011-01-14, 13:00   

"Baranek" Christophera Moore'a
Jak ktoś chce się pośmiać to polecam.
Kod:
Narodziny Jezusa są dokładnie opisane, podobnie jak jego niezwykłe nauki, czyny i najwyższa ofiara w wieku trzydziestu trzech lat. Nikt jednak nie zna życia Syna Bożego w okresie młodości, owych zaginionych lat - nikt oprócz Biffa, najlepszego przyjaciela Mesjasza, który został wskrzeszony, by opowiedzieć tę historię w bosko zabawnej, a jednak wzruszającej książce, przypominającej dzieła Kurta Vonneguta i Douglasa Adamsa.
W istocie opowieść, jaką Biff ma do przekazania, jest prawdziwie cudowna, pełna niezwykłych wędrówek, magii, uzdrowień, ostrych lasek, demonów i ożywiania ciał.
Niestety, okazuje się, że nawet chytre sztuczki i głębokie oddanie kumpla Zbawcy mogą nie wystarczyć, by zepchnąć Joszuę ze ścieżki tragicznego przeznaczenia.
Jednakże na świecie nie ma nikogo, kto kocha Jezusa bardziej - może z wyjątkiem Marii z Magdali - a Biff nie ma zamiaru poddać się bez walki i pozwolić, by jego niezwykły przyjaciel doznał cierpień i wniebowstąpienia

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48896/baranek




 
 
Książki godne kupienia
acic 



Wiek: 113
Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 425
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2011-01-26, 11:20   

Nie wiem czy mozna jeszcze kupic te książkę bo to dość stare wydanie,ale polecam ja z całego serca.to Oddział chorych na raka -Solzenicyna. 2 tomy, Ale czyta się jednym tchem.Wbrew tytułowi jest to opowiesc o walce z losem, o nadziei, przyjazni, milosci. przepraszam. że to co pisze jest mało czytelne ale mam kłopoty z netem w telefonie. Jestem uwiazana w domu więc nie mam żadnego innego wyjścia na świat.



Skowyt męczenników dodaje uroku piekielnemu pożarowi.Nie należy skowytem ognia podsycać, pożar, który wybuchł, nie jest piekielny, lada chwila sam zgaśnie.Nie należy ulegać pokusie skowytu - choć - nie ma co ukrywać, jest to pokusa w swych kiczowatych urokach znaczna.
 
 
Książki godne kupienia
gala034
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-28, 09:03   

Nigdy nie przepadałam za Grocholą, wydawała mi sie taką pisarczyną o miłosci.
Rozwaliła mnie jednak jej książka "Trzepot skrzydeł" Psychika i mechanizm samoobwiniania kbiety molestowanej psychicznie i fizycznie.
Naprawdę polecam.

Mogę tak wiele i wiele tytułów wymieniac bo ja z typu czytających kilka książek w tygodniu.

[ Dodano: 2011-01-28, 09:26 ]
Cathy Glass "Skrzywdzona" ukazane potworne zaburzenia dziewczynki molestowanej seksualnie. Portret zmiażdżonej psychiki. Wstrząsająca.




 
 
Książki godne kupienia
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2011-01-29, 12:31   

gala034 napisał/a:
Cathy Glass "Skrzywdzona"


Mam "Okaleczona" tej autorki, i powiem szczerze, że nie zachwycił mnie jej styl pisania.




 
 
Książki godne kupienia
gala034
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-29, 17:14   

Sadist "Okaleczoną" zamówiłam kilka dni temu :)

[ Dodano: 2011-01-29, 17:19 ]
JA jestem mianiak książkowy. Znalazłam gdzies na necie listę książek, że tak się wyrażę problematycznych: schizofrenia, zaburzenia osobowości, odżywiania itp
Czekam też na:
http://www.forumksiazki.p...ell-vt3921.html
Czy też "Taniec z borderline"




 
 
Książki godne kupienia
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-01-29, 18:59   

gala034, to polecę Ci serie książek z Ossolineum "Niemy śmiech", "Sidła anoreksji", "DéSIRéE CZYLI CZAS PRÓBY" Heidi Hassenmüller," A JEDNAK... STRZELĘ!" Elisabeth Zöller, "Pokręcony świat" "Bez odwrotu" Jane Fray... ale najbardziej podobała mi się książka "W ciemności. Prawdziwa historia" Jane Fray.
"Odwyk"(oryginalny tytuł: Come Clean) Paddock Terri- jak czytałam to się bałam, że trafie tam jak coś źle zrobię. Smutne jest to, że rodzice nie ufają swoim dzieciom.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Książki godne kupienia
gala034
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-29, 20:17   

Duszka dzięki wpiszę na moją listę.

Poczytałam o niejakiej Janet Frame, zakupiłam jej ksiązki autobiograficzne. Schizofrenia, szpital psychiatryczny, walka z depresją.

To samo z Rosiek. Czytałascie jej "Byłam schizofreniczką"? Teraz wydała "Poganiacze chleba" czyli jej odnowę.

Jeszcze nie przeczytałam, ale zdam relację.




 
 
Książki godne kupienia
interrupted
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-07, 20:03   

Polecam "Łzy na piasku".



 
 
Książki godne kupienia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-11, 15:57   

Ode mnie:
Rzeka Tajemnic, Wyspa skazańców, Modlitwy o deszcz - Dennis Lehane
Nostalgia anioła - Alice Sebold
Puste krzesło, Błękita pustka, Dar języków, Przydrożne krzyże - Jeffery Deaver
Krótka piłka, Bez skrupułów - Harlan Coben

tyle na razie sobie przypomniałam ;) .




 
 
Książki godne kupienia
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 27
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-04-22, 21:32   

Igrzyska śmierci i kolejna część - boskie :)



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Książki godne kupienia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13