Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książki godne kupienia
Autor Wiadomość
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-04-26, 18:12   

Ja uwielbiam kryminały, ostatnio autorstwa Katchy Reichs - to jest cała seria książek na podstawie, których powstał serial "Kości". Uwielbiam te książki- one mają po ok 500 stron każda, ale tak się je dobrze czyta, że potrafię taką książkę przeczytać w jedną noc. Więc tematyka śmierci mnie fascynuje....



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Książki godne kupienia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-27, 08:09   

megi -s, też lubię kryminały :) To chyba jedyne co najszybciej czytam :D
U mnie głównie "leci" A.Christie. Co autorstwa K.Reichs poleciłabyś mi na początek, by mnie wciągnęło, zaciekawiło, pochłonęło i zachęciło do dalszego czytania jej książek?



***
Ja polecam:
Jonathan Carroll - Kości księżyca
Motyw niezwykłego snu przeplatanego z rzeczywistością - mnie książka pochłonęła :)

Oraz:
Patricia Highsmith - Słodka choroba
Cytat:
"Słodka choroba" nie jest klasycznym kryminałem, lecz raczej psychologicznym studium człowieka zdesperowanego, który nie znalazł spełnienia w miłości. I mimo że bohater z wolna pogrąża się w psychozie, czytelnik utożsamia się, a nawet sympatyzuje z nim, odnajdując w jego przeżyciach echa własnych emocji i doświadczeń.
(Opis wzięty z okładki)




 
 
Książki godne kupienia
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-04-27, 14:12   

ekspresja, jeśli chodzi o Katchy Reichs to jest ona autentycznym, dość znanym w USA antropologiem sądowym. I szczerze mówiąc oprócz tej serii powieści o dr Brennan , na podstawie której powstał serial "kości" to nie znam więcej. Ale tych książek jest kilka... Wszystkie polecam :D . Oczywiście każdy ma swój gust :)
tu podaję bibliografię:
Cykl Kości[edytuj]
Déjà Dead (inna wersja Zapach śmierci) (tytuł oryg. Déjà Dead, 1997, wyd. pol. 1999)
?mierć za dnia (inna wersja Dzień śmierci) (tytuł oryg. Death Du Jour, 1999, wyd. pol. 2001)
1. ?miertelne decyzje (tytuł oryg.Deadly Decisions, 2000, wyd. pol. 2008)
2. Zabójcza podróż (tytuł oryg. Fatal Voyage, 2001, wyd. pol. 2008)
3. Pogrzebane tajemnice (tytuł oryg. Grave Secrets, 2002, wyd. pol. 2008)
4. Nagie kości (tytuł oryg. Bare Bones, 2003, wyd. pol. 2008)
5. Poniedziałkowa żałoba (tytuł oryg. Monday Mourning, 2004, wyd. pol. 2008)
6. Cross Bones (2005, tom ósmy cyklu nie ukazał się w języku polskim)
8. Okruchy śmierci (tytuł oryg. Break No Bones, 2006, wyd. pol. 2008)
9. Kości w proch (tytuł oryg. Bones to Ashes, 2007, wyd. pol. 2009)
10. Diabelskie kości (tytuł oryg. Devil Bones, 2008, wyd. pol. 2009)
11. 206 kości (206 Bones (2009), wyd. pol. zapowiadane na 2011[1]))
12. Spider Bones (inne wydanie Mortal Remains (2010)
Z tego brakuje mi trzech pozycji- tych nie wydanych w Polce.

Tu podaję też do strony o Katchy Reichs w Wikipedii-to nie jest dobre źródło informacji, ale podstawy są :) :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kathy_Reichs

Lubię też książki Lisy Gardner np "Zaginiona" oraz Jeffery Deaver'a - autor "Kolekcjonera kości"- jest też kilka książek będących kontynuacją losów bohaterów kolekcjonera..., ale nie mam kasy żeby to sobie kupić.
Niedawno wpadła mi też w ręce książka autorstwa Kat Richardson- " Greywalker "-opowiada o pani detektyw, która na skutek napadu przechodzi dwuminutowy stan śmierci klinicznej.Po tym wydarzeniu widzi tzw. szarą mgłę, czyli coś co trwa w zawieszeniu między światem żywych i umarłych... Jak ktos lubi takie bajki, a ja lubię :D to też polecam.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Książki godne kupienia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-27, 14:23   

megi -s, a napisz mi jeszcze, czy to trzeba czytać od pierwszej książki, tzn. czy jak wezmę"Pogrzebane tajemnice", to do tego jest potrzebna wiedza z wcześniejszych?
Jakby to wytłumaczyć...
Czy każda książka jest cześć oddzielną, czy jest kontynuacją (w mniejszym lub większym stopniu) poprzedniej?




 
 
Książki godne kupienia
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-04-27, 14:37   

ekspresja, nawet jak nie czytasz po kolei (ja czytałam w kolejności w jakiej znalazłam książki) to się nie pogubisz bo każda książka opowiada inną historię. Jeżeli chodzi o losy bohaterów, to nawet jak nie czytasz po kolei to się zorientujesz bo autorka czasem coś tam nawiązuje- chodzi tu właściwie o skomplikowane dość perypetie dr Brennan z pewnym detektywem :D , są tak pomieszane, że kolejność jest bez znaczenia. Serial powstał tylko na podstawie książek i wspólne jest tylko nazwisko bohaterki i jej zawód. Jak masz pytania to pisz. Chyba niedługo zacznę czytać po kolei od początku :)



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Książki godne kupienia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-27, 14:40   

megi -s, dzięki :)

Poszukam którejś książki, jak się uporam z książkami oczekującymi na przeczytanie, bo na razie mam zakaz kupowania książek :P




 
 
Książki godne kupienia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-27, 15:26   

Spotkałam się jakiś czas temu z tymi książkami, nawet miałam kupić, ale uznałam, że nie ma sensu w ciemno, a później chyba wzięłam inną. Jak będę mieć czas, to rozejrzą się za nimi, bo mnie zainteresowałyście.



 
 
Książki godne kupienia
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-04-27, 22:37   

ekspresja, To właśnie mój problem, że jak mnie książka zainteresuje to kupuję, ale ostatnio z kasą krucho :/
dead_eternity, Mam nadzieję, że Ci się spodobają ;) . Można znaleźć w internecie np na chomiku, bo tak znalazłam jedną której mi brakowało. To był tytuł: "Nagie kości".




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Książki godne kupienia
ekspresja
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-28, 08:47   

megi -s napisał/a:
ekspresja, To właśnie mój problem, że jak mnie książka zainteresuje to kupuję, ale ostatnio z kasą krucho

Dlatego, ja w ogóle omijam sklepy z książkami :P
Zwłaszcza składy tanich książek.
Chociaż korci mnie, by przejść się do jakiegoś antykwariatu :P
Jakiś czas temu (mając ten 'zakaz') weszłam tylko na chwilę do matrasu, i akurat była ta przecena "-70%", i przypadkiem przed wzrokiem znalazły się dwie książki, za które w sumie zapłaciłam 20zł :D


A i polecam (by nie robić offtopu;) )
Agatha Christie - Morderstwo w Orient Expressie




 
 
Książki godne kupienia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-28, 16:18   

megi -s napisał/a:
Można znaleźć w internecie np na chomiku, bo tak znalazłam jedną której mi brakowało. To był tytuł: "Nagie kości".


Muszę mieć namacalną, w pdf. długo nie jestem w stanie czytać.


ekspresja napisał/a:
Zwłaszcza składy tanich książek.


Też tak raz poszłam "tylko obejrzeć" i wyszłam z dwiema książkami. :lol:

Polecam książki Elizy Orzeszkowej: "Dziurdziowie" i "Cham".




 
 
Książki godne kupienia
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-04-28, 16:20   

dead_eternity napisał/a:
Muszę mieć namacalną, w pdf. długo nie jestem w stanie czytać.

Ja też dlatego całą wydrukowałam :D




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Książki godne kupienia
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-04-28, 21:46   

Alzena napisał/a:
Polecę Ci serie książek z Ossolineum "Niemy śmiech", "Sidła anoreksji", "DéSIRéE CZYLI CZAS PRÓBY", "Pokręcony świat" "Bez odwrotu" Jane Fray... ale najbardziej podobała mi się książka "W ciemności. Prawdziwa historia" Jane Fray.


Czytałam wszystkie te książki i osobiście uwielbiam Jane Fray. Najbardziej spodobało mi się "Oszaleć ze strachu".
Ostatnio też przebieram w książkach dotyczących problemów, głównie młodych ludzi.
Lubię też "Mów!" Laurie Halse Anderson (chociaż film "Ucieczka w milczenie" bardziej przypadł mi do gustu, także polecam)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Książki godne kupienia
dead_eternity
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-05, 17:00   

Polecam starsze książki Erici Spindler:

Z ukrycia (Niewinna ciekawość)
Morderca bierze wszystko
Pętla
Stan zagrożenia
Obsesja
Tylko chłód
Ukarać zbrodnię
W milczeniu

Dobra sensacja :) .




Ostatnio zmieniony przez dead_eternity 2011-05-05, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Książki godne kupienia
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2011-05-14, 14:12   

Jak ktoś lubi brutalizm to polecam dramaty Sary Kane. Ja jestem po utworach "Psychoza 4:48" i "Zbombardowani". Ciężkie pozycje ale warte przeczytania.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Książki godne kupienia
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-14, 17:27   

Euphoriall napisał/a:
Jak ktoś lubi brutalizm to polecam dramaty Sary Kane

Oj był czas kiedy miałam na to totalną fazę... "4:48 Psychosis" było genialne... szkoda, że dziewczyna skończyła jak skończyła.




 
 
Książki godne kupienia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11