Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Depresja reaktywna
Autor Wiadomość
BlackLily 



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2010-09-26, 08:53   

uu, tak. nie jestem pewna, która z tych depresji jest moja, ale wiem, że leki coś niecoś pomagają. no i psychoterapia, bez dwóch zdań. bez nich już dawno by mnie tu nie było. jak sobie czasem pomyślę, że 1/4 mojej pensji idzie na terapię, i ile przez te lata wydałam, to aż się zdumiewam. ale warto. dla mnie warto było nie kupić sobie roweru, nowych ciuchów i butów co miesiąc, żeby chodzić na terapię. myślę, że choć bywa różnie, to jest o niebo lepiej, niż było. a deprecha... terapia zdecydowanie jest tym, co się powinno robić. tak myślę..



Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
 
 
Depresja reaktywna
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-09-02, 20:33   

Z perspektywy czasu zdałam sobie sprawę, że jestem po depresji. 3 lata temu, rok przed próbą samobójczą.

Jednak depresja była u mnie wywołana zupełnie innym wydarzeniem, ale nie jestem gotowa, żeby o nim tu mówić.

Byłam wtedy w gimnazjum, nie poszłam na bal gimnazjalny, przez 2 tygodnie na każdej przerwie zamykałam się w ubikacji i powstrzymywałam się od łez. Z nikim nie rozmawiałam, zamykałam się w pokoju, płakałam. Tak, to było coś w rodzaju depresji. Ten czas był dla mnie okrutny, wtedy za bardzo wyolbrzymiałam to co się stało. Myślałam, że zrujnowałam sobie życie, nawet przemknęły się myśli o okaleczeniu, ale nie miałam odwagi, co mnie teraz cieszy.

Jak sobie to przypominam, to... nie, nie chce sobie tego przypominać.
To chyba wtedy moja psychika najbardziej ucierpiała.




 
 
 
Depresja reaktywna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12