Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Matura z religii
Autor Wiadomość
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 20:49   

Czarne pasożyty chcą z Polski zrobić europejski Iran. Nigdy!



 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 21:14   

a ja bym się uparła na zdawanie z pastafarianizmu. :D Ciekawe jak by to wyglądało? Jedzenie makaronu na czas?



 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 07:56   



Co o maturze z religii myśli Piękny Roman?




 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 11:51   



A co myśli Madzia ?.?

Ten fragment mnie urzekł:

Cytat:
Młodzi ludzie już dziś tracą kilkaset godzin w ciągu swojej edukacji na lekcje religii, które na nic się nie przekładają: ani na wiarę (w Polsce procesy laicyzacji nabierają niewiarygodnego tempa), ani na postawy moralne (dzięki religii nie zmienił się ani poziom przemocy, ani uczciwości, ani praworządności), ani na wiedzę (licealiści nie mają pojęcia o Biblii).




 
 
Matura z religii
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-11-24, 11:54   

rozwielitka napisał/a:
Młodzi ludzie już dziś tracą kilkaset godzin w ciągu swojej edukacji na lekcje religii, które na nic się nie przekładają: ani na wiarę (w Polsce procesy laicyzacji nabierają niewiarygodnego tempa), ani na postawy moralne (dzięki religii nie zmienił się ani poziom przemocy, ani uczciwości, ani praworządności), ani na wiedzę (licealiści nie mają pojęcia o Biblii).


Co racja to racja.




 
 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 12:08   



A to powiedział Marek.

Chyba nie tylko ja oplułam monitor przy tym:

Cytat:
Dlaczego egzamin maturalny z religii jest potrzebny? A dlaczego np. egzamin maturalny z historii, WOS-u, polskiego, angielskiego czy innego przedmiotu jest potrzebny?


Ale z tym akurat się zgadzam i trochę mi z tym dziwnie, że popieram cokolwiek, co zostało wysmarowane przez Frondę:

Cytat:
Żyjemy w ustroju demokratycznym, każdy ma prawo dokonać wyboru. Skoro ktoś zdecydował się na to, by uczestniczyć w zajęciach z religii (niezależnie od wyznania), skoro prowadzone są takie zajęcia w szkole, to dlaczego nie pozwolić wybrać tego przedmiotu na maturze?


Obecność religii w szkole już jest, jak mówiła Madzia, szkodliwa. Ale skoro już jest, to czemu nie pozwolić chętnym (i tylko im*) się w to bawić?

*Obawiam się, że w pewnym momencie ocena z matury z religii może zacząć być brana pod uwagę przy rekrutacji na stanowiska urzędnicze.




 
 
Matura z religii
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-24, 13:21   

Nusquam napisał/a:
Zapraszam na Religioznawstwo, pięć lat studiów, jak kogoś to interesuje to wiele ciekawych rzeczy :)

O jakim mieście mowa?
Słyszałam, że w Poznaniu wszystko jest omawiane w odniesieniu do katolicyzmu, co jakoś nieszczególnie mnie przekonuje.




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 13:29   

wannables napisał/a:
O jakim mieście mowa?

Jakbym chciała iśc na rligioznawstwo zwróciłabym uwagę na uczelnię i wydział. Wiadomo, że KUL, czy szkółka Rydzyka (nie pamiętam nazwy), albo wydział teologiczny US będą zorientowane w jedynie słusznym kierunku. A co do innych placówek, to nie pozostaje nic innego jak zapoznać się z kadrą (jaki odsetek księży i zakonnic?), programem nauczania (nazwy przedmiotów i liczba godzin mogą wiele mówić), uroczystościami organizowanymi pod patronatem rektora/dziekana (im więcej pielgrzymkopodobnych imprez, tym większe ryzyko) itd.




 
 
Matura z religii
Gość

Wysłany: 2012-11-24, 13:49   

rozwielitka napisał/a:
Jakbym chciała iśc na rligioznawstwo zwróciłabym uwagę na uczelnię i wydział.


W Polsce są tylko 3 uczelnie z samodzielnymi kierunkami jako religioznawstwo.

Są też specjalizacje: religioznawstwo, na wydziałach filozofii i kulturoznawstwa. Ale to już nie to samo bo więcej "niepotrzebnych" przedmiotów.




 
 
Matura z religii
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-24, 16:35   

Nusquam napisał/a:
W Polsce są tylko 3 uczelnie z samodzielnymi kierunkami jako religioznawstwo.

Dobra, ale którą w takim razie polecasz?




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Matura z religii
Gość

Wysłany: 2012-11-24, 16:56   

wannables napisał/a:
Dobra, ale którą w takim razie polecasz?


Patrząc po liście przedmiotów i wykładów, jak i nauczanyc języków do wyboru to zarówno UJ jak i KUL są dobre. Jeśli chcesz się nauczyć saskrytu :D

Najlepiej sobie sprawdzić co kogo interesuje. Jeśli głównie chrześcijaństwo to oczywiście KUL, a jeśli Buddyzm, Hinduizm itp to raczej UJ.




 
 
Matura z religii
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-24, 17:22   

Nusquam napisał/a:
Patrząc po liście przedmiotów i wykładów, jak i nauczanyc języków do wyboru to zarówno UJ jak i KUL są dobre. Jeśli chcesz się nauczyć saskrytu :D

Kilka osób polecało mi już UJ, muszę to rozważyć. Choć ciut to daleko.




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-24, 20:31   

I dobrze, że daleko. Studia w rodzinnym mieście lub zaraz obok, to pomyłka.



 
 
Matura z religii
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-25, 01:27   

rozwielitka napisał/a:
I dobrze, że daleko. Studia w rodzinnym mieście lub zaraz obok, to pomyłka.

Nie mam pieniędzy ani sił. Jakieś rady/propozycje w tej kwestii?




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-25, 08:28   

Podejrzewam, że jeśli będzie opcja matury z religii, to będzie ona kryterium przyjęcia na studia.



 
 
Matura z religii
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11