Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Matura z religii
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 07:32   Matura z religii

Artykuł.


Ja nie widzę jaki jest problem. Ktoś chce sobie zdawać z nieprzydatnego wirtualnego przedmiotu - proszę bardzo. Byle to nie było obowiązkowe. Chociaż jak ich znam, to pewnie to będzie ich następne żądanie.




 
 
Matura z religii
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 08:26   

Gdyby w szkole jeszcze uczyli czegoś pożytecznego z religii.. Lub gdyby była teologia. Wiedza na temat religii świata. To rozumiem, to nawet fajne. No ale jeśli na maturze mam pisać, kim jest dla mnie Bóg to śmiech na sali, tyle wam powiem.



 
 
Matura z religii
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 08:46   

rozwielitka napisał/a:
Ktoś chce sobie zdawać z nieprzydatnego wirtualnego przedmiotu - proszę bardzo. Byle to nie było obowiązkowe.

No niby tak... ale co jak ktoś będzie chciał zdawać na maturze hinduizm? Dlaczego tylko chrześcijanie mieliby prawo zdawać swoja religię? Pamiętajcie, że dla tych, którzy maturę chcą tylko zdać i nic więcej to taki banalny przedmiot jest dobrym wyborem żeby nie trzeba było się uczyć niczego sensownego, a maturkę mieć ;)




 
 
Matura z religii
Gość

Wysłany: 2012-11-23, 08:54   

Już czuje że matura z religii będzie brana pod uwagę na wydziały teologiczne, religioznawstwo itp w całym kraju.

Teoretycznie skoro jest nauczany przedmiot "religia", to można zdawać z niego mature.




 
 
Matura z religii
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-11-23, 09:05   

No tak, ale nikt nie będzie kazał pisać komuś matury z religii jeśli ta osoba jest ateistą albo wierzy w coś innego.

Więc hole,
hole napisał/a:
No ale jeśli na maturze mam pisać, kim jest dla mnie Bóg to śmiech na sali, tyle wam powiem.

Jeśli jesteś nie wierząca to na pewno nikt Ci nie będzie kazał tego pisać, bo domyślam się, że na religię nie chodzisz?




 
 
 
Matura z religii
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 09:32   

Chodzę na religię. Religia to powinien być dodatkowy przedmiot na maturze, nie obowiązkowy.



 
 
Matura z religii
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-11-23, 10:35   

Mercy napisał/a:
Ten przedmiot powinien się nazywać "Katolicyzm" a nie religia


Ale co Ty mówisz. Przecież wspominają o islamie, buddyzmie. I że są to religie złe. Ale to mała wzmianka.




 
 
Matura z religii
Gość

Wysłany: 2012-11-23, 10:38   

Do waszej wiadomości: Protestanci też w niektórych miastach mają swoją "religię" zamiast katolicyzmu. Podobno na śląsku (kiedyś gdzieś o tym było), jest też gdzieś islam.

No ale to musi być zorganizowane przez zarejestrowany związek wyznaniowy i za zgodą dyrektora szkoły. Więc jak będą chętne dzieci, to nawet pastafarianizmu można będzie uczyć :D




 
 
Matura z religii
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-23, 10:49   

A ja chętnie zdawałabym maturę z religii... Niestety nie mogę :? Na pewno przydałaby mi się na studia teologiczne lub dla własnej satysfakcji. Ale teraz to już i tak nic by nie dało, bo wybieram się na inne studia ;)



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Matura z religii
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 14:17   

hole napisał/a:
Gdyby w szkole jeszcze uczyli czegoś pożytecznego z religii

Co jest pożytecznego w religii?

Mercy napisał/a:
Ten przedmiot powinien się nazywać "Katolicyzm" a nie religia ;)

A może "Jedynie Słuszna I Prawdziwie Polska Religia"?

Nusquam napisał/a:
Do waszej wiadomości: Protestanci też w niektórych miastach mają swoją "religię" zamiast katolicyzmu.

Słusznie.

Nusquam napisał/a:
No ale to musi być zorganizowane przez zarejestrowany związek wyznaniowy i za zgodą dyrektora szkoły. Więc jak będą chętne dzieci, to nawet pastafarianizmu można będzie uczyć :D

Nie do końca słusznie. Zgoda dyrektora nie ma nic do rzeczy, Jeśli ma w szkole minimum (chyba 7, o ile mnie pamięć nie myli) uczniów, których rodzice chcą lekcji jakiejkolwiek oficjalnie uznanej religii, to dyrektor ma obowiązek to zapewnić. Jeśli takich dzieci jest w szkole mało, może organizować lekcje międzyklasowe, a nawet międzyrocznikowe lub w ostateczności umożliwić uczęszczanie na zajęcia do innej szkoły lub czegoś na kształt salki katechetycznej. Ale dyrektor nie wyraża zgody! Jedynie realizuje żądania rodziców, czy się mu to podoba, czy nie...

A z tym pastafarianizmem to ciekawa sprawa... już się nie mogę doczekać aż siostrzeniec pójdzie do szkoły. Właśnie zobaczyłam dla siebie etat :D Wystarczy przekonać jeszcze kilkoro rodziców.




 
 
Matura z religii
Gość

Wysłany: 2012-11-23, 16:46   

rozwielitka napisał/a:
Jeśli ma w szkole minimum (chyba 7, o ile mnie pamięć nie myli) uczniów, których rodzice chcą lekcji jakiejkolwiek oficjalnie uznanej religii, to dyrektor ma obowiązek to zapewnić


To właśnie miałem na myśli.




 
 
Matura z religii
Strigoi 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 347
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-11-23, 17:27   

Żądam matury z guślarstwa i bajkopisarstwa! A nie, zaraz... już chcą wprowadzić :|



 
 
Matura z religii
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-23, 17:53   

rozwielitka napisał/a:
hole napisał/a:
Gdyby w szkole jeszcze uczyli czegoś pożytecznego z religii

Co jest pożytecznego w religii?


źle się wyraziłam: gdyby uczyli czegoś ciekawego. A na religii nawet nie uczą nas interpretacji biblii.




 
 
Matura z religii
wannables 
zgniły anioł



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 144
Skąd: Poznań

Wysłany: 2012-11-23, 17:55   

rozwielitka napisał/a:
hole napisał/a:
Gdyby w szkole jeszcze uczyli czegoś pożytecznego z religii

Co jest pożytecznego w religii?

Chociażby to, że nadaje życiu całej masy ludzi sens.




Gdyż nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę, a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka.
 
 
 
Matura z religii
Gość

Wysłany: 2012-11-23, 17:58   

hole napisał/a:
źle się wyraziłam: gdyby uczyli czegoś ciekawego.


Zapraszam na Religioznawstwo, pięć lat studiów, jak kogoś to interesuje to wiele ciekawych rzeczy :)




 
 
Matura z religii
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11