Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Antykoncepcja
Autor Wiadomość
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 13:37   

Ja ufam ale i tak się zawsze stresuje przed okresem;/ Dlaczego? bo moje dni przed okresem mają takie objawy jakbym była w ciąży.

Wg mnie tabletki zmieniają ludzi- widziałam to na paru ludziach zbyt dogłębnie i niszczą układ hormonalny.




 
 
Antykoncepcja
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 15:14   

Duszka napisał/a:
bo moje dni przed okresem mają takie objawy jakbym była w ciąży.

Czyli, konkretnie, jakie objawy masz kilka dni przed okresem?

Duszka napisał/a:
Wg mnie tabletki zmieniają ludzi- widziałam to na paru ludziach zbyt dogłębnie i niszczą układ hormonalny.

Tzn jak niszczą? Co się dzieje z układem hormonalnym?
Możesz bardziej rozwinąć swoją myśl?




 
 
Antykoncepcja
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 17:34   

Duszka napisał/a:

Wg mnie tabletki zmieniają ludzi- widziałam to na paru ludziach zbyt dogłębnie i niszczą układ hormonalny.


Ja biorę tabletki, ale jakiś większych zmian nie zauważyłam. Z tego, co wiem otoczenie (w tym mój chłopak) również nie. Wszystko jest kwestią właściwego dobrania tych tabletek. Jeśli trafi się niewłaściwie, to owszem... Można nawet wpaść w depresję, ale jeżeli trafi się dobrze, to nie ma problemów.




 
 
Antykoncepcja
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 17:48   

naamah666 napisał/a:
Ja biorę tabletki, ale jakiś większych zmian nie zauważyłam. Z tego, co wiem otoczenie (w tym mój chłopak) również nie. Wszystko jest kwestią właściwego dobrania tych tabletek. Jeśli trafi się niewłaściwie, to owszem... Można nawet wpaść w depresję, ale jeżeli trafi się dobrze, to nie ma problemów.

Co nie zmienia faktu, że długie stosowanie takiej terapii hormonalnej może być przyczyną np. guza w piersi.


A z tym dobieraniem, to chyba mało która kobieta wie, że powinno się zrobić badania krwi przed rozpoczęciem brania tabletek.




 
 
Antykoncepcja
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 21:10   

inside napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że długie stosowanie takiej terapii hormonalnej może być przyczyną np. guza w piersi.


Tak, wiem... Ale to przy każdych tabletkach jest możliwe. Dobranych dobrze, czy nie. Masz rację.




 
 
Antykoncepcja
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 21:35   

inside, koleżanka przy ,nie zaczynała brać tabletki i skończyła. Znałam ją dość długo- stała się nieznośna, złośliwa, wredna, egoistyczna i bardzo szybko się obrażała oraz czuła się pępkiem świata w pewnym sensie. Sama tego nie zauważyła, tylko po jakimś czasie gdy przestała brać tabletki (bo chłopak ją rzucił i jej też powiedział jak bardzo się zmieniła). No i druga koleżanka zamknęła się w sobie, stała się bardzo egoistyczna i uważa, ze zawsze ma rację- a nigdy taka nie była. To jest efekt złego dobrania tabletek ale ginekolog daje najpierw tabletki za które dostanie jakieś profity a dopiero potem daje inne i to wg mnie jest najgorsze w Polsce;/

A jeśli chodzi o moje dni przed okresem. Mam huśtawki nastroju łącze np. czekoladę z śledziem, ogórki kiszone z chrupkami i czekoladą, mleko z piwem i bardzo dużo jem. Rano mam mdłości i ledwo się powstrzymuje. Jestem bardzo senna i płaczliwa.




 
 
Antykoncepcja
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 22:00   

Tabletki - złooo!!!
Jak dla mnie. Przytyłam przy nich 19 kg, w ciągu 2,5 miesiąca.
Zainwestowałam w spiralę :)




 
 
Antykoncepcja
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 08:56   

Duszka napisał/a:
To jest efekt złego dobrania tabletek ale ginekolog daje najpierw tabletki za które dostanie jakieś profity a dopiero potem daje inne i to wg mnie jest najgorsze w Polsce;/

Najpierw to powinien kobiecie powiedzieć, aby zrobiła badanie krwi, tylko w ten sposób można znaleźć najodpowiedniejsze tabletki.

Ja nie miałam robionego badania krwi, ale na szczęście tabletki mi 'pasowały'.

Duszka napisał/a:
A jeśli chodzi o moje dni przed okresem. Mam huśtawki nastroju łącze np. czekoladę z śledziem, ogórki kiszone z chrupkami i czekoladą, mleko z piwem i bardzo dużo jem. Rano mam mdłości i ledwo się powstrzymuje. Jestem bardzo senna i płaczliwa.

...a teraz skąd wiesz czy tak się czujesz przed ciążą? ;)

Ja powiedziałabym, że to norma, ale jeśli Ci to jakoś przeszkadza, utrudnia funkcjonowanie, to możesz pójść do ginekologa (choć - moim zdaniem - istnieje duża szansa, że przepisałby tabletki), albo spróbować domowych sposobów na złagodzenie objawów.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego - jak sobie z nim radzić? , Sposoby na syndrom PMS

Buka napisał/a:
Tabletki - złooo!!!
Jak dla mnie. Przytyłam przy nich 19 kg, w ciągu 2,5 miesiąca.

Ja nic nie przytyłam :P Ale ze względów bezpieczeństwa dla własnego żołądka, miałam zmieniane na plastry.
W sumie dwa lata miałam tą terapię hormonalną, bo miałam ją przez bardzo, bardzo bolesne okresy.




 
 
Antykoncepcja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 10:18   

Inside, czyżbyś zmieniła swoje podejście do seksu przedmałżeńskiego?



 
 
Antykoncepcja
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 10:39   

inside, to samo pytanie mi się nasunęło co Zaqowi.

Hmm owszem są badania krwi ale bardzo dużo ginekologów to omija.
Buka, jakieś skutki uboczne są??
inside, nie przeszkadza mi aż tak, przyzwyczaiłam się ale ludzie w okół ciągle mnie o to pytają wtedy:)




 
 
Antykoncepcja
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 13:53   

Zaq napisał/a:
Inside, czyżbyś zmieniła swoje podejście do seksu przedmałżeńskiego?

Zaq, a doczytałeś z jakiej okazji brałam przez dwa lata tabletki/plastry antykoncepcyjne? ;)




 
 
Antykoncepcja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 13:58   

inside napisał/a:
a doczytałeś z jakiej okazji brałam przez dwa lata tabletki/plastry antykoncepcyjne? ;)
Chodzi o tą terapie hormonalną? Nie znam się na tym, ale myślałem, że polega na podawaniu hormonów w sposób dedykowany terapii, a nie za pomacą antykoncepcji.



 
 
Antykoncepcja
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 14:35   

Zaq napisał/a:
inside napisał/a:
a doczytałeś z jakiej okazji brałam przez dwa lata tabletki/plastry antykoncepcyjne? ;)
Chodzi o tą terapie hormonalną? Nie znam się na tym, ale myślałem, że polega na podawaniu hormonów w sposób dedykowany terapii, a nie za pomacą antykoncepcji.

Właśnie często. Np często podają tabletki anty na opryszczkę :)

Duszka jak na razie nie :) przez pierwsze dwa dni mnie trochę podbrzusze pobloewało.




 
 
Antykoncepcja
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 18:17   

Zaq napisał/a:
Chodzi o tą terapie hormonalną? Nie znam się na tym, ale myślałem, że polega na podawaniu hormonów w sposób dedykowany terapii, a nie za pomacą antykoncepcji.

Przecież tabletki czy plastry zawierają hormony i bardzo często się je dostaje na bolesne miesiączki...
Tabletki/plastry antykoncepcyjne poprawiają także stan cery...




 
 
Antykoncepcja
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2011-08-15, 17:04   

Gumki, jak na razie tyle. Globulki to niewypał. Myślę ciągle o tabletkach, ale nie wiem, mam zniszczony organizm, nie miałam okresu przez dłuższy czas, kiedy się zbyt mocno odchudzałam i nie wiem, czy to dobry pomysł, poza tym żyję w związku na odległość.
W sumie to ciul z tym, przerzuciłabym się, ale. Jasna cholera, jak czytam ile tyjecie po nich :/




Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Antykoncepcja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12