Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Właściwa opieka nad zwierzętami
Autor Wiadomość
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-21, 11:02   

Ever napisał/a:
1. Uważasz, że kastracja/sterylizacja zwierząt domowych jest konieczna?

Moim zdaniem jest konieczna i jeśli zwierzę nie jest przeznaczone do hodowli (tzn. rasowe, z rodowodem poważnego związku) to prawo powinno zastrzegać obowiązek kastracji.
Ever napisał/a:
2. Co sądzisz na temat bezdomnych psów i kotów? Są szkodnikami czy bezbronnymi istotami potrzebującymi pomocy?

Są zwierzęta bezdomne i zwierzęta wolnożyjące, przynajmniej tak jest z kotami. Moim zdaniem zwierzęta bezdomne zasługują na opiekę, ponieważ ich stan wynika z winy człowieka. Koty wolnożyjące (o psach nie słyszałam) są chronione prawnie i absolutnie nie są szkodnikami, są bardzo ważną częścią miast i im także nie powinno się przeszkadzać w życiu.
Ever napisał/a:
3. Działasz w jakiś sposób na rzecz praw zwierząt?

Nie wiem, czy można to nazwać działalnością na rzecz praw zwierząt - raczej nie, jestem tylko wolontariuszem w fundacji zajmującej się zwierzętami.


Moi rodzice wpoili mi szacunek do zwierząt i empatię dla nich, mój ojciec był behawiorystą z pasji i zajmował się przygotowaniem psów trudnych do adopcji. Wychowałam się między psami ze skrzywionymi charakterami, często były to rasy uważane za agresywne, pracowałam z nimi i wydaje mi się, że przez to dobrze je rozumiem i potrafię się z nimi odpowiednio obchodzić. Myślę, że problem we właściwej opiece nad zwierzętami polega głównie na niewiedzy ludzkiej, którym wydaje się, że pies może być uwiązany na łańcuchu przez 24 godziny na dobę, a wkładanie pyska w kałużę moczu to dobra metoda wychowawcza, gdy zwierzę nasika na podłogę.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-01, 20:14   zwirzyniec

Mam kotkę która się okazała niesterylizowana. Teraz ma ruję. Jest jakiś sposób, byśmy mieli wszyscy spokój? Sama mam wrażenie, się męczy, a rodzinkę szlag trafia...
Po rui będzie miała sterylizację.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-01, 20:22   

Tabletki anty-dzieci od weterynarza.



 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-01, 23:41   

Jutro zapytam weta o to. W sumie, to w ciągu 2 mies. zamierzam oba podrzutki sterylizować - czy antyKOTcepcja ma wpływ?



 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-01, 23:47   

Scaliłam z temat Zwierzyniec.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-03-04, 23:02   

Wychowałam się na wsi, nie mam doświadczenia jeśli chodzi o zwierzęta "domowe".
Nie uważam zwierząt za równych sobie. Zostałam nauczona jednak szacunku do nich, zdaję sobie sprawę że czują ból, ale nigdy nie potrafiłabym się do zwierzęcia przywiązać. Nic do nich nie czuję, nie chciałabym mieć zwierzęcia w domu.
Do naszego domu zwierzęta nie miały wstępu. Mieliśmy koty, ale żyły na dworze, karmiliśmy je. Często ginęły i nikt z tego powodu nie rozpaczał.
Nie mogę zrozumieć czemu robione są odstrzały lisów, bobrów i innych zwierząt, a bezpańskie psy i koty są trzymane w schroniskach, zamiast usypiane. Nie rozumiem w czym są lepsze od innych zwierząt, skoro w miastach powodują (podobno, nie miałam z tym styczności) szkody.
Pewnie mam dość instrumentalne podejście do roli zwierząt w życiu, ale według mnie powinny być "po coś". Pies broni domu, kot łapie myszy a kura daje jajka i można zrobić z niej rosół. Po co mi w domu niepotrzebne zwierzę? Po prostu nie umiem tego zrozumieć.




 
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-04, 23:22   

craving napisał/a:
Po co mi w domu niepotrzebne zwierzę?

Można na przykład mieć psa po to, by przynajmniej jednak żywa istota na całej kuli ziemskiej kochała Cię bezwarunkowo.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-03-04, 23:31   

craving napisał/a:
Pies broni domu, kot łapie myszy a kura daje jajka i można zrobić z niej rosół.

Równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć, że zostałaś stworzona do pracy. Jesteś człowiekiem, powinnaś pracować i na tym opiera się Twoje życie. A przecież tak nie jest.
Te zwierzęta to żywe istoty, które tak samo jak my - ludzie, wnoszą coś do życia, myślą i czują. Sprawiają, że ludzie są wrażliwsi, często sprawiają, że jest mamy dla kogo żyć. To żywe istoty, które zasługują na szacunek. Przy okazji znoszą jajka, bronią domy i łapią myszy, ale mają też inne zdolności, cechy, zalety... całkiem jak ludzie.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-03-05, 00:32   

Cytat:
Można na przykład mieć psa po to, by przynajmniej jednak żywa istota na całej kuli ziemskiej kochała Cię bezwarunkowo.

Jakie realne korzyści mi to daje? Nie wydaje mi się, zeby zwierzak dałby mi jakikolwiek komfort psychiczny.
Cytat:
zostałaś stworzona do pracy

No tak, jestem do tego stworzona. Aktualnie pracy nie mam i czuję się jak zbędna jednostka, ale mimo wszystko bardziej wartościowa niż zwierzę.
Cytat:
To żywe istoty, które zasługują na szacunek.

Szanuję je. Kury które mam żyją w bardzo dobrych warunkach, mają jedzenie, żyją bezstresowo... Bo kary i tak na nie nie działają, mają kiepską pamięć. Ale cóż ja porównuję kury do tych "wspaniałomyślnych i cudownych futrzaków".
Dygresja: uwielbiam kury, żadne inne zwierzęta nie sa tak fajne jak one. Czasem wydaje mi się, że są o wiele mądrzejsze od kotów.




 
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 00:34   

craving napisał/a:
Nie wydaje mi się, zeby zwierzak dałby mi jakikolwiek komfort psychiczny.

Tobie by może i nie dał, ale są osoby, którym daje. Po tym świecie nie chodzą same Twoje klony. ;)




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-03-05, 00:38   

Cytat:
Tobie by może i nie dał, ale są osoby, którym daje. Po tym świecie nie chodzą same Twoje klony. ;)

Tylko w tym momencie skupiłam się na sobie. Nie zabraniam ludziom mieć psa i nie obchodzą mnie ich powody.
Chociaż racja, przynajmniej teraz trochę rozumiem posiadaczy zwierzaków.




 
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 08:26   

craving napisał/a:
żyją bezstresowo... Bo kary i tak na nie nie działają


Gdyby działały to byłyby stosowane? Bo z tego co napisałaś to to bezstresowe życie kur wynika tylko z bezcelowości kar, gdyby miały sens to byłby i stresik. Proszę, doprecyzuj to dla mnie.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-03-05, 08:42   

craving napisał/a:
Jakie realne korzyści mi to daje? Nie wydaje mi się, zeby zwierzak dałby mi jakikolwiek komfort psychiczny.

Może to głupie, ale ja miałam nie tak dawno ze sobą skończyć. Jednak znalazłam na ulicy przemoczonego kociaka, który żałośnie miałczał pod samochodem. Wyglądał jak ja - nieszczęśliwy, niechciany i przemoczony do suchej nitki. Więc wzięłam go do siebie.
I Axel ma się dzisiaj dobrze i daje mi komfort psychiczny, bo jest mi wdzięczny za to że ma gdzie mieszkać, co jeść i z kim się pobawić, a ja mam kolejnego towarzysza.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-03-05, 09:19   

Złośnica, kury chodzą tam, gdzie nie trzeba. Puszczamy je na łąkę i chodzą trochę za daleko. Wtedy wzrasta prawdopodobieństwo zaatakowania je przez listy, jastrzębie. Tak samo jak wchodzą w miejsca gdzie nie powinny.
Pamiętam jak raz zgraję kur zaatakował jastrząb i nie obyło się od ofiar. Kury nauczone doświadczeniem (czyli stresem) przestały chodzić w to miejsce i siedziały grzecznie na podwórku. Jednak tydzień później o tym zapomniały i dalej hasały gdzie się da. Po prostu, mają krótką pamięć, więc nie ma sensu ich karać. Albo gdy fruwają przez płot, to po prostu obcina się im pióra.
I to wcale nie są tak głupie zwierzęta jak się komuś wydaje ;) Po prostu mało pamiętaja.




 
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 11:24   

craving, nie o to pytałam. :)

Czy gdyby złojenie kurze kupra działało na dłużej niż tydzień to czy kurze kupry byłyby prane. A nie "czy kury nie robią nic nie tak?"




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12