Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Właściwa opieka nad zwierzętami
Autor Wiadomość
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 19:50   Właściwa opieka nad zwierzętami

W jednym z tematów wywiązała się dyskusja na temat kastracji/sterylizacji zwierząt udomowionych i innych praw zwierząt. W związku z tym, że temat nie może być wydzielony, zakładam nowy.

Pytania pomocnicze:
1. Uważasz, że kastracja/sterylizacja zwierząt domowych jest konieczna?
2. Co sądzisz na temat bezdomnych psów i kotów? Są szkodnikami czy bezbronnymi istotami potrzebującymi pomocy?
3. Działasz w jakiś sposób na rzecz praw zwierząt?

Adriaen: Literówka w temacie.




Ostatnio zmieniony przez 2016-01-18, 20:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 19:59   

Doprecyzuj pytanie drugie.



 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 20:49   

Kluczem do owej dyskusji powinno być zrozumienie kim są kociarze. Wszystkich ludzi można podzielić na 3 grupy:
1 - Ludzie nieprzepadający za zwierzętami;
2 - Ludzie lubiący zwierzęta (również koty);
3 - Kociarze.

Ta ostatnia grupa jest osobnym gatunkiem człowieka, choć istnieje prawdopodobieństwo, że tak naprawdę to zupełnie odrębna rasa przybyła z odległej galaktyki. Sensem życia dla nich jest bycie niewolnikami swoich kotów. Ich system moralny również jest kotocentryczny.
A - W czasie ostrej zimy na ulicy zauważam trzęsące się z zimna bezdomne kociątko. Myślę sobie "biedny kotek" i idę dalej. Taka postawa nie zasługuje nawet na sekundę zainteresowania kociarza, nie mówiąc już o jakiejkolwiek jej ocenie.
B - W czasie ostrej zimy na ulicy zauważam trzęsące się z zimna bezdomne kociątko. Postanawiam okazać trochę serca dla pchlarza i zakwaterować go na czas największych mrozów we własnym domu. Kiedy mijają najgorsze mrozy, wystawiam czystego i odkarmionego sierściucha za drzwi. Taka postawa zasługuje na wściekły atak toczących piane z pyska kociarzy.

Ludzie, zaprawdę powiadam wam - jesteście zdrowo popaprykowani.

[ Komentarz dodany przez: Adriaen: 2016-01-18, 20:50 ]
Usunąłem pierwszy akapit.




Ostatnio zmieniony przez Adriaen 2016-01-18, 20:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 20:52   

Zaq, zgadzam się z Toba :piątka: .
A co do kotków to nie mam nic przeciwko, ale żeby żyły obok ludzi, a nie zamiast nich...




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 20:53   

Zaq, a jak to się ma do tematu?

Jako człowiek, który znęca się nad zwierzętami, mógłbyś sobie darować kpienie z tych, którzy tego nie robią.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 20:56   

Brakuje mi w tym spisie jeszcze jednej:
Zaq napisał/a:
1 - Ludzie nieprzepadający za zwierzętami;
2 - Ludzie lubiący zwierzęta (również koty);
3 - Kociarze.


4. Ludzie lubiący wybrane zwierzęta, niekoniecznie wszystkie.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 20:59   

Zaq, w sytuacji A nikt nie wie co myślisz, co nie zmienia faktu, że powinieneś np. poinformować najbliższe schronisko lub straż miejską o tym, że widziałeś takie kociątko. I właśnie to powinieneś zrobić jeśli nie chcesz kota, a nie brać do siebie, przyzwyczaić i wyrzucić. :roll: Podałeś dwie wersje, które są niepoprawne.

PS Nie jestem kociarzem. Lubię koty, psy, ogólnie zwierzęta i uważam, że człowiek, jako istota rzekomo rozumna powinien wziąć odpowiedzialność za istoty "nierozumne". Zwłaszcza w przypadku, kiedy udomowi jakiś gatunek.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 21:00   

Chochlik napisał/a:
Zaq, a jak to się ma do tematu?
Wiedziałabyś jak, gdyby moderator nie skasował pierwszego akapitu mojego postu.

Chochlik napisał/a:
Jako człowiek, który znęca się nad zwierzętami, mógłbyś sobie darować kpienie z tych, którzy tego nie robią.
Po pierwsze - nie znęcam się nad zwierzętami, tylko je wychowuję (ktoś musi), a po drugie w mojej wypowiedzi nie ma kpiny tylko poważne zatroskanie ludzką moralnością.



 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 21:04   

Zaq napisał/a:
tylko je wychowuję (ktoś musi)

Nie wychowuj cudzych kotów. Zaakceptowałeś je proponując Kindze wspólne mieszkanie to je akceptuj tak jak ona je sobie wychowała.

[ Komentarz dodany przez: Adriaen: 2016-01-18, 21:06 ]
Post nie na temat.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-18, 21:06   

Chochlik napisał/a:
Zaq, a jak to się ma do tematu?

Myślę, że odnosi się do tematu, bo jego tytuł brzmi "właściwa opieka nad zwierzętami", a zadane pytania są pomocnicze.

Ever napisał/a:
1. Uważasz, że kastracja/sterylizacja zwierząt domowych jest konieczna?

Szczerze powiem, że to... nie do końca humanitarne pytanie. W końcu każde zwierzę ma prawo do rozpłodu, a my je zabieramy. Ale jest też druga strona medalu - względy zdrowotne. Więc chyba każdy samodzielnie musi zdecydować, co dla jego "pupila" jest lepsze.

Ever napisał/a:
2. Co sądzisz na temat bezdomnych psów i kotów? Są szkodnikami czy bezbronnymi istotami potrzebującymi pomocy?

Potrzebują pomocy, ale brakuje efektywnego systemu pomocy owym istotom.

Proszę o zaprzestanie personalnych wytyków.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 21:08   

Zaq napisał/a:

Wiedziałabyś jak, gdyby moderator nie skasował pierwszego akapitu mojego postu.

Widziałam to, co zostało skasowane i nadal nic mi to nie wyjaśnia.

Zaq napisał/a:
nie znęcam się nad zwierzętami


Jeszcze raz wkleję kawałek tego, co wklejałam w niebieskim dziale. Specjalnie to tam wkleiłam z myślą o tobie, chociaż nie odnosiło się do toczącej się tam dyskusji bezpośrednio.

Cytat:
Art. 6.
(...)
1a. Zabrania się znęcania nad zwierzętami.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
(...)
9) złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt;


Zaq napisał/a:
wychowuję (ktoś musi)

Nie wychowujesz. Działasz wbrew zasadom wychowywania zwierząt.

Zaq napisał/a:
ludzką moralnością

To nie jest temat o moralności.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 21:25   

Ever napisał/a:
Zaq napisał/a:
tylko je wychowuję (ktoś musi)

Nie wychowuj cudzych kotów. Zaakceptowałeś je proponując Kindze wspólne mieszkanie to je akceptuj tak jak ona je sobie wychowała.
Więc mam zaakceptować to, że koty będą mi szczały do patelni (zdarzenie autentyczne)? Sorry, ale to nie jest wychowanie. To jest brak wychowania i typowe kociarstwo.

Chochlik napisał/a:
Zaq napisał/a:

Wiedziałabyś jak, gdyby moderator nie skasował pierwszego akapitu mojego postu.

Widziałam to, co zostało skasowane i nadal nic mi to nie wyjaśnia.
Trudno.

Chochlik napisał/a:
Jeszcze raz wkleję kawałek tego, co wklejałam w niebieskim dziale. Specjalnie to tam wkleiłam z myślą o tobie, chociaż nie odnosiło się do toczącej się tam dyskusji bezpośrednio.

Cytat:
Art. 6.
(...)
1a. Zabrania się znęcania nad zwierzętami.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
(...)
9) złośliwe straszenie lub drażnienie zwierząt;
No to jak ty sobie wyobrażasz choćby zwykłe wypasanie krów bez naruszania prawa? Może kulturalnymi argumentami? "Szanowana Pani Krowo, byłbym wdzięczny za niewchodzenie w szkodę, ponieważ ma to negatywny wpływ nasze relacje z sąsiadami"? Wątpię. Dlatego nie powiem twoim kotom "Nie wychodźcie z pokoju Chochlika, bo śmierdzicie, szczacie i sypiecie sierścią", bo puszczą to mimo uszu. Natomiast jeżeli wychodzenie z pokoju zacznie im się kojarzyć ze stresem i/lub bólem fizycznym, to istnieje szansa na wpojenie im pewnych zachowań.



 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 21:30   

Zaq napisał/a:
mam zaakceptować, to że koty będą mi szczały do patelni

Od tamtego czasu patelnia nie leży na wierzchu, a koty mają bana na kuchnię. Nie trzeba do tego nimi rzucać, w nie rzucać, wchodzić do pokoju i je straszyć, wsadzać je na drzwi, pod prysznic, ciągnąć za ogon itd. itp.


Zaq napisał/a:
Natomiast jeżeli wychodzenie z pokoju zacznie im się kojarzyć ze stresem i/lub bólem fizycznym, to istnieje szansa na wpojenie im pewnych zachowań.

Jeszcze raz dotknij kota, a sama osobiście cię zdzielę kijem od szczotki. Może jak zacznie ci się dotykanie kotów kojarzyć z bólem i stresem to nie będziesz się nad nimi znęcał.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 21:34   

Zaq napisał/a:

Więc mam zaakceptować to, że koty będą mi szczały do patelni (zdarzenie autentyczne)? Sorry, ale to nie jest wychowanie. To jest brak wychowania i typowe kociarstwo.

Takie zachowanie często oznacza chorobę kota, jest to też efektem stresu. Twoje zachowanie wobec kotów może wręcz sprawić, że częściej będą sikać "gdzie popadnie".
Zaq napisał/a:
jeżeli wychodzenie z pokoju zacznie im się kojarzyć ze stresem i/lub bólem fizycznym

Koty można wychować delikatnym pistoletem na wodę. Nie trzeba im sprawiać bólu.




 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-18, 21:53   

Chochlik napisał/a:
Zaq napisał/a:
mam zaakceptować, to że koty będą mi szczały do patelni

Od tamtego czasu patelnia nie leży na wierzchu, a koty mają bana na kuchnię. Nie trzeba do tego nimi rzucać, w nie rzucać, wchodzić do pokoju i je straszyć, wsadzać je na drzwi, pod prysznic, ciągnąć za ogon itd. itp.
Gwoli przypomnienia koty mają bana na wszystko oprócz twego pokoju, ale wciąż zdarza im się naruszać ten zakaz. A skuteczne wychowanie wymaga konsekwencji.

Ever napisał/a:
Takie zachowanie często oznacza chorobę kota
Chochlik mówiła, że to świadczy raczej o przepełnionej kuwecie.

Ever napisał/a:
Zaq napisał/a:
jeżeli wychodzenie z pokoju zacznie im się kojarzyć ze stresem i/lub bólem fizycznym

Koty można wychować delikatnym pistoletem na wodę. Nie trzeba im sprawiać bólu.
Ciekawe co na to Chochlik? I czy to jedyna metoda bezstresowego wychowania kota? Bo trzeba będzie co rusz wycierać wodę z podłogi.



 
 
Właściwa opieka nad zwierzętami
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15