Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Gdy raz do twoich drzwi zapuka...
Autor Wiadomość
Chambers
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-16, 12:19   Gdy raz do twoich drzwi zapuka...


Obejrzałem sobie wczoraj ciekawy horror, który został mi podsunięty przez kolegę, który go nie oglądał. Często mi się to zdarza, bo większość ludzi wie że jestem kinomaniakiem.
Sprawdziłem go i muszę powiedzieć, że nie wiem co o nim sądzić. Targa mną kontrowersja, poczytałem parę opinii, większość z nich twierdzi że sama postać Babadooka to po prostu choroba psychiczna, wielka przenośnia depresji lub innego schorzenia.
Jestem ciekaw waszej opinii, zapraszam do oglądania.
"Czy Babadook jest tylko wytworem wyobraźni kobiety, ścigającym ją wspomnieniem zmarłego męża? Może tylko narodził się w umyśle jej syna, próbującego zakląć rzeczywistość za pośrednictwem baśniowego języka? A co, jeśli istnieje naprawdę i wystrugana w garażu kusza na rzutki nie wystarczy, by go pokonać? Debiutująca w pełnym metrażu Jennifer Kent zna gatunek i zdaje sobie sprawę, ilu jej poprzedników poległo, udzielając odpowiedzi na podobne pytanie. Sama daje popis autokontroli: wie doskonale, że boimy się nie tylko tego, czego nie widać, ale także tego, co może w ogóle nie istnieć. I choć to pojedyncze niedopowiedzenie jest fabularnym fundamentem całego filmu, konstrukcja okazuje się solidna – "Babadook" straszy na całego. "

Filmweb

Link do filmu online (podobno HD)




 
 
Gdy raz do twoich drzwi zapuka...
Cokolwiek 



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Lis 2014
Posty: 26
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-11-22, 10:26   

Sam film wywarł na mnie dobre wrażenie, jednak opinie na jego temat są różne. Można sądzić, że Babadook był wytworem wyobraźni głównej bohaterki, wynikiem choroby psychicznej lub braku snu, wszystko zależy od tego jak spojrzymy na ten horror. Moja mama, która również go obejrzała stwierdziła, że był śmieszny, Babadook nierealny, bardziej "bajkowy" (co tutaj się dziwić) niż straszny- może niezbyt dobrze dobrała słowa, ale w każdym razie jej ten film nie przypasował. Mnie film się podobał chociażby ze względu na wątek bezsenności matki i chorego synka, to było, moim zdaniem, genialnie przedstawione.



 
 
Gdy raz do twoich drzwi zapuka...
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-05-12, 03:29   

A mi się tam Babadook podobał. Taka metafora lęku, strachu, traumy.
Nie pokazane, nie powiedziane wprost, ale ukazane za pomocą jakiejś przenośni.
Szczególnie koniec/ podsumowanie - bardzo mi się spodobało.

W ogóle fajny pomysł na film. Czy można to jednak w pełni nazwać horrorem? Mnie osobiście jakoś nie wystraszył bardzo, a mam słabe nerwy. :D

Chętnie sobie obejrzę Babadooka po raz drugi.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Gdy raz do twoich drzwi zapuka...
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12