Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wychowanie fizyczne
Autor Wiadomość
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1747
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-09-07, 10:04   

atrophia, u nas (dawno temu i nieprawda, ale jednak...) było tak, że jak ktoś nie mógł z jakichś powodów uczestniczyć w zajęciach z WF, to mógł mieć jakieś zajęcia zastępcze, typu siedział sobie na siłce, grał w tenisa stołowego na boku i tym podobne. Dobrze się zorientować co i jak.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Wychowanie fizyczne
atrophia 
akuku



Wiek: 20
Dołączyła: 27 Gru 2020
Posty: 147
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2023-09-09, 03:14   

Z tego, co mi się wydaje, że wiadomo, zwolnienie można mieć jedynie w przypadku zdiagnozowanej niepełnosprawności. Przynajmniej tak mówią inni. Aczkolwiek upewnię się jeszcze.



śpiewały ptaki, gdy wracałem nad ranem
i nie czułem euforii, tylko to,
że przegrałem.
 
 
Wychowanie fizyczne
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-09-09, 07:35   

atrophia, ile semestrów do zaliczenia?

Ewentualnie, w razie niepowodzenia w uzyskaniu zwolnienia lub w podpieraniu ściany (co liczę, że się nie stanie) warto się zorientować jaką ofertę ma Twoją uczelnia. Moja (też dawno i nieprawda) miała w ramach wychowania fizycznego golfa, szachy, jogę obok standardowych zajęć, co dało się jeszcze jakoś ogarnąć bez ekspozycji na blizny. Tylko takie zajęcia wiązały się z mniejszą ilością miejsc i trzeba było przypilnować zapisów.




Disqualified as a human being.
 
 
Wychowanie fizyczne
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1747
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-09-09, 07:54   

atrophia, no i w razie niepowodzenia w ogarnięciu tego formalnie, to prowadzący też ludzie (choć nie zawsze to zaleta...) i może być możliwość dogadania się na jakiś inny sposób zaliczenia. Tutaj gwarancji nie ma, ale zawsze to jakiś cień szansy.
Potrzeba posiadania orzeczenia o niepełnosprawności wydaje się, wątpliwa? Jeśli chodzi o tego typu absurdy to oczywiście nic mnie nie zdziwi jednak jest tyle innych okolicznosci kiedy ktoś potencjalnie nie może wykonywać ćwiczeń, że byłoby to wyjątkowo podłe.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Wychowanie fizyczne
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2023-09-10, 08:21   

atrophia napisał/a:
Z tego, co mi się wydaje, że wiadomo, zwolnienie można mieć jedynie w przypadku zdiagnozowanej niepełnosprawności. Przynajmniej tak mówią inni. Aczkolwiek upewnię się jeszcze.


Mi to się prawdą nie wydaje. Przecież nie każde problemy zdrowotne są uznawane jako niepełnosprawność a zdecydowanie utrudniają uprawianie sportu, nawet hobbystycznie.

A ostatnimi laty tendencja jest taka, że zaświadczenia lekarskie psychatryczne są "mocniejsze" niż innych specjalizacji.
Oczywiście jest to też cwanie wykorzystywane, natomiast nie chce mi się wierzyć, że tylko stopień niepełnosprawności ma tu znaczenie.

No chyba że to AWF na kierunku stricte sportowym, biorącym udział w zawodach itd. ale nie czarujmy się że... wtedy się na takie studia nie idzie/ nie dostanie się.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Wychowanie fizyczne
atrophia 
akuku



Wiek: 20
Dołączyła: 27 Gru 2020
Posty: 147
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2023-09-11, 00:38   

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź.

Mustela Nivalis,
Cytat:
ile semestrów do zaliczenia?

Dwa, później poprawiam maturę i zobaczymy, co będzie dalej.

Nie orientuję się za bardzo z sytuacją z tym wf-em. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie możliwość zwolnienia. Może być chyba też czas, że w czasie zajęć trzeba po prostu zaliczyć obecność i coś innego porobić. Byłoby dobrze. Ostatnio prawie codziennie pojawiają się świeże rany po cięciu, jakoś słabo widzę wf w związku z tym. Tak samo ten akademik i mieszkanie w pokoju razem z inną osobą. Moja popieprzona głowa narzeka, że będzie miała mniej okazji do samookaleczeń.
Co do zajęć wychowywania fizycznego mam nadzieję, że zwolnienie przejdzie jednak, mimo wszystko. To, co mówią inni jednak na maksa mnie nakręciło.




śpiewały ptaki, gdy wracałem nad ranem
i nie czułem euforii, tylko to,
że przegrałem.
 
 
Wychowanie fizyczne
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2023-09-11, 01:04   

atrophia, zorientuj się czy nie możesz zamienić obowiązkowego wfu na inne zajęcia np. ZPIT, na moim uniwerku funkcjonuje, że jeśli chodzi się na ich próby, to jest się zwolnionym z zajęć. Tyczy się to też sekcji lekkoatletyki, koszykówki czy nawet klubu szachowego. XD
Dla pocieszenia, na ZPITcie z doświadczenia wiem, że nikt nie pytał poza partnerem z którym się tańczyło.




Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
Wychowanie fizyczne
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-09-11, 10:21   

atrophia, u mnie na studiach zamiast stricte WF można było wybrać inne zajęcia sportowe, do wyboru było choćby chodzenie kijkami, pływanie, aerobik, czy nawet takie zajęcia rehabilitacyjne, nie pamiętam jak do było tak poprawnie nazwane, ja na to chodziłam (mam skoliozę - lekarz rodzinny musiał wypisać takie zaświadczenie i tam na tych zajęciach ćwiczenia miałam dostosowane do mojej dolegliwości ) itd. Praktycznie kto mógł (z mojego roku) zapisywał się na te zajęcia by nie chodzić na WF.



Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Wychowanie fizyczne
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-09-11, 14:36   

atrophia napisał/a:
To, co mówią inni jednak na maksa mnie nakręciło.


Zawsze na początku jest chaos, niepewność, powtarzanie tego, co ktoś usłyszał od jakiegoś "znajomego dobrego znajomego kolegi koleżanki cioci kota psa sąsiada, słowem potwierdzone info". Nietrudno się nie nakęcać i bez tego, złwaszcza jak się jest w takiej sytuacji z ranami/bliznami, ale wierzę, że znajdziesz rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mogła odetchnąć z ulgą przez najbliższe dwa semestry w sprawie wychowania fizycznego.

:siłacz:




Disqualified as a human being.
 
 
Wychowanie fizyczne
atrophia 
akuku



Wiek: 20
Dołączyła: 27 Gru 2020
Posty: 147
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2023-09-13, 00:00   

Triskel, Zakręcona, Mustela Nivalis,
Dziękuję Wam bardzo za wsparcie. To przekochane z Waszej strony, że napisaliście jak to u Was wyglądało i wyraziliście własne zdanie. Dziękuję. <3

Póki co, to ani słychu z tym, co ma być. Ostatnio sytuacja z reakcją, gdy się przełamałam odsłonić blizny, trochę mnie nakręciła i przytłoczyła. Też to, że nie dostałam wsparcia, gdy o tym wspomniałam komuś innemu. Ja naprawdę zdaję sobie sprawę, że widać. Bardzo. Niektóre komentarze jestem w stanie odpuścić emocjonalnym przeżywaniem, ale kiedy ktoś na podstawie tego, co widzi, zaczyna wjeżdżać na mój charakter czy (jaka by nie była, ale jednak) rodzinę, to nie umiem tego przetrwać bezboleśnie i bez uszczerbku. I właśnie dlatego ten WF mnie przeraża. W liceum też były reakcje, różne. Tyle, że wtedy blizn było mniej.

Na razie wiem jedynie, że mają być jakieś podziały na grupy, w zależności od tego, co kto sobie wybierze, jednak nie wiem jakie.

Gdyby nie strach przed reakcjami to nawet chciałabym ten WF. Jeśli sytuacja ze mną byłaby inna, to bardzo chciałabym lekkoatletykę. No ale trzeba będzie wybrać "najmniej bolesne do przecierpienia psychicznego".




śpiewały ptaki, gdy wracałem nad ranem
i nie czułem euforii, tylko to,
że przegrałem.
 
 
Wychowanie fizyczne
Triskel 



Wiek: 24
Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 585
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2023-09-13, 01:17   

atrophia, plusem studiów jest to, że jakkolwiek to brzydko, nie brzmi jeśli ktoś nie ma zapędów stalkerskich, to ma innych w d*pie. Przemiał, zwłaszcza na początku, jest tak duży, że mało co kto pamięta i jeszcze wiele osób się miesza. Więc będzie dobrze! :kciuki:



Umiesz liczyć, licz na siebie.
 
 
Wychowanie fizyczne
atrophia 
akuku



Wiek: 20
Dołączyła: 27 Gru 2020
Posty: 147
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2023-09-13, 08:53   

Triskel,
Dziękuję Ci bardzo. Pocieszyło mnie to trochę. Możliwe, że tak właśnie będzie, brzmi to logicznie.




śpiewały ptaki, gdy wracałem nad ranem
i nie czułem euforii, tylko to,
że przegrałem.
 
 
Wychowanie fizyczne
Lelenkaa 



Wiek: 24
Dołączyła: 23 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-09-13, 15:25   

atrophia, kolejnym plusem, który ja zauważyłam na studiach to to, że możesz już przyjść przebrana po prostu w strój ćwiczeniowy. W pkolicach uczelni mało rzeczy dziwi, a po zdziwieniu jeszcze mniej się pamięta. Sama wielokrotnie brałam tylko buty na zmianę.
I polecam wymianę wf na zajęcia dodatkowe ala sportowe (np. wyżej wspomniane szachy), jeżeli oczywiście się da. Może się okazać że dogodniej przeżyć wf przy ludziach bardziej randomowych niż z własnej grupy na zajęcia ;)




 
 
Wychowanie fizyczne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12