Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracoholizm
Autor Wiadomość
Cezar00 
Zdezintegrowany

Wysłany: 2016-04-09, 23:14   

Mnie się zdarzało pracować swego czasu nawet po 80 godzin tygodniowo (pełen etat + nadgodziny), ale pracę traktowałem jako ucieczkę od samotności i w ogóle wszystkiego, w sumie tak było z 3 miesiące na pewno. Chodziłem w pewnym momencie jak robot (dom-praca-dom-praca) ale czy to był pracoholizm :roll: skoro najpierw była to ucieczka, a potem już przyzwyczajenie? :/

"Mam w sobie tyle ładu i porządku co przedszkola."

Mam całe życie by umrzeć, więc nie będe się spieszyć."

Pracoholizm
eithné 

Wysłany: 2017-06-19, 22:18   

Zastanawia mnie to społeczne przyzwolenie na pracoholizm - ludzie wręcz podziwiają pracoholików za sukcesy zawodowe i WYPADA być zapracowanym, a jeśli się nie jest, to przynajmniej udawać. Nieważne, że na innym tle zawalają, że nie potrafią odpoczywać, że pracują mniej wydajnie niż gdyby odpoczywali... Pracoholizm daje prestiż.

Żałuję, że wybrałam taką ścieżkę zawodową, jaką wybrałam. Większość pracy wykonuję w domu, co wiąże się z tym, że kiedy już popadam w pracoholizm, ciężej mi się z niego wygrzebać, bo nie mogę w fizycznym sensie wyjść z pracy. A informację zwrotną otrzymuję taką, że worki pod oczami, utrata wagi i produktywne wykorzystywanie każdej wolnej chwili jest wynikiem mojej ambicji i zbieram za to pochwały :facepalm: .

Pracoholizm
Odpowiedz do tematu