Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe przepisy Aryi
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-27, 20:10   

Czuczi napisał/a:
Ostatnio przez kilka dni jadłam owsiankę na mleku kokosowym (z tych przepisów co wrzuciłaś), mrożonym bananem i łyżeczką domowego miodu. <3

Brzmi świetnie.
Chyba mam w takim razie pomysł na jutrzejsze śniadanie. :3




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-01, 16:54   

Nie wiem gdzie pisać, więc piszę tutaj.
Kupiłem dzisiaj suszone morele (pytałem kiedyś Cię o zdrowe przekąski) i o ile smakowały mi one w crunchy (czyli musli z owocami - do kupienia np. w Biedrze), to teraz nie smakuje mi ona (też kupiłem w Biedrze "na wagę"). Nie wydaje się być tak sucha, jak tamta. Więc chyba mogę stwierdzić, że dla mnie niewypał i wykorzystam do musli, które stoi w szafie od trzech miesięcy. :torebka: No chyba, że można to jakoś inaczej wykorzystać?

Tak - lato i chcę być "fit". :lol:





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-04, 09:04   

Adriaen, :D
Suszone morele możesz wykorzystać oczywiście do musli, do ciast, do lodów/deserów, gdzieś widziałam również przepis na kurczaka na słodko z takimi morelami. Jest mnóstwo opcji.
Wiesz, smak takich moreli może się różnić w zależności od składników, które zostały do nich dodane. Czasami są to zwykłe suszone morele, ale najczęściej dodaje się do nich cukier i inne dodatki zmieniające smak.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-04, 22:19   

Arya, wczoraj wykorzystałem kilka z nich do płatków owsianych z mlekiem i cynamonem - smakowały dobrze, ale już chyba tego nie powtórzę, bo zostałem upomniany w sposób bezpośredni, że płatki powodują u mnie bóle brzucha w dniu kolejnym. :torebka:




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 21:06   

Właśnie zrobiłam sobie na szybką kolację cukinię nadziewaną pomidorami (w internecie jest na to mnóstwo przepisów, ja z racji braku czasu po prostu wydrążyłam miąższ, podsmażyłam go na oliwie, dodałam czosnek i pokrojone pomidory - a całość włożyłam potem do cukini i podpiekłam).

Poza tym, królują u mnie ostatnio nerkowce jako przekąska, którą namiętnie zajadam się w pracy.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-09, 22:26   

Arya, a polecasz coś na kolacyjki/przekąski? Nerkowce odpadają w moim przypadku, niecierpię (razem? :drapanie: orzechów, żadnych, poza tym są za ciężkie i tłuste). Bardzo jestem ciekawa innych Twoich przepisów, już miałam do Ciebie w tej sprawie pisać, tak to jest, jak się niedokładnie forum przegląda. :P Hm, mam rację myśląc, że owsianka na noc to zły pomysł, prawda?

Adriaen, a próbowałeś płatków żytnich(?)? Wczoraj, przy okazji kupowania owsianych natknęłam się też na żytnie, może owies Ci po prostu nie służy? :drapanie:




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 22:34   

Żurawek, ja Ci mogę polecić żurawinę jako przekąskę.



 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-10, 07:48   

Żurawek, w Biedronce są batoniki z musli, skórką pomarańczową i żurawiną w cenie 1,19 PLN za sztukę. Obłędne - biorę codziennie. :3




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 07:58   

Żurawek napisał/a:
Hm, mam rację myśląc, że owsianka na noc to zły pomysł, prawda?
Żurawek napisał/a:

Arya, a polecasz coś na kolacyjki/przekąski?

Ja jako przekąski jem ostatnio najczęściej pieczone brokuły (takie z piekarnika), słonecznik, pestki dyni, ostatnio też wcinam gotowany bób w pracy (bardzo syta przekąska)... napiszę, jeśli sobie o czymś jeszcze przypomnę. Za żurawiną nie przepadam, bo większość tych sklepowych ma jakiś dodatek cukru, a ten staram się całkowicie wyeliminować z diety. Poza tym (zwłaszcza latem) polecam też wszystkie sezonowe owoce i warzywa. Pomidory, plasterki ogórka, surowej kalarepy to też całkiem niezłe i zdrowe przekąski.
Czy owsianka to zły pomysł... Nie wiem. Mogę odpowiedzieć za siebie - że jem wszystko, na co mam ochotę o dowolnej porze pod warunkiem, że jest to jedzenie naturalne i nieprzetworzone. Chudnę w ten sposób i czuję się całkiem dobrze, jednocześnie nie wiem, jak to będzie w Twoim wypadku.
Żurawek napisał/a:
Wczoraj, przy okazji kupowania owsianych natknęłam się też na żytnie, może owies Ci po prostu nie służy?

Świetne są te żytnie. :3




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-10, 08:13   

Cytat:
Hm, mam rację myśląc, że owsianka na noc to zły pomysł, prawda?

Czy ja wiem czy to taki zły pomysł. Jedzenie to jedzenie, zależy jak Ty się czujesz po niej rano. Ja wyrzucając węgle z kolacji rano każdego dnia miałam mdłości i omdlenia. Mroczki przed oczami. Kiedy to przeniosłam na śniadania jest mi lepiej :)

Arya, poznałaś może dobrze amarantus? Kompletnie nie mam pomysłu jak go spożywać, a Google nie pomaga :(




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 09:10   

Oyakaell napisał/a:
Arya, poznałaś może dobrze amarantus? Kompletnie nie mam pomysłu jak go spożywać, a Google nie pomaga

Niestety nie pomogę.

Ktoś, coś?




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5678
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-10, 09:19   

Ja dosypuję amarantus do musli i jem z mlekiem/jogurtem.



:myszka:
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 09:20   

Oyakaell napisał/a:
Arya, poznałaś może dobrze amarantus?

A w jakiej formie go kupiłaś? Nasiona, płatki, popping, jakiś inny?

Arya napisał/a:
Świetne są te żytnie.

Gryczane też są rewelacyjne :) .




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-10, 10:33   

aga_myszka, mam na myśli obiadowe propozycje, bo na kolację jem je z białkiem serwatkowym bądź z mlekiem.

Daithi, te takie ziarenka, po ugotowaniu wygląda trochę jak kawior.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-26, 11:35   

Dziś zrobiłam domowe masło orzechowe. Uprażone orzechy ziemne zblendowałam z solą i miodem. Polecam. :3



 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12