Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe przepisy Aryi
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-05-10, 21:43   

Ella napisał/a:
Znajoma z grupy mówiła mi, że najpierw trzeba przepłukać kaszę, by nie miała gorzkiego posmaku.


Radzi się nawet dwa razy przepłukać i przelać gorącą wodą przed gotowaniem. :P




Disqualified as a human being.
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 21:47   

Ella napisał/a:
Arya, gdzie kupujesz kaszę jaglaną? "Z metra" czy w woreczkach?

Kupuję u siebie w zwykłym spożywczaku, jest na wagę i bez woreczków. ;)
Ella napisał/a:
Znajoma z grupy mówiła mi, że najpierw trzeba przepłukać kaszę, by nie miała gorzkiego posmaku. Też tak robisz?

Można tak zrobić, chociaż ja raczej nigdy tak nie robiłam, bo nie czuję tego gorzkiego posmaku w kaszy jaglanej (albo po prostu nie przeszkadza mi on).


<<< Dodano: 2015-05-13, 20:38 >>>


Dziś przepis bardzo prosty i na szybko - obiad robiący się w ciągu piętnastu minut. ;)

Kuskus ze szpinakiem
Kuskus zalewam wrzątkiem i odstawiam na 3-5 minut, aż napęcznieje (taki kaszowy fastfood, bo jest gotowa naprawdę błyskawicznie).
W międzyczasie podsmażam czosnek i cebulkę na patelni, po chwili dodaję do tego pokrojony szpinak (dziś akurat miałam świeży, ale pewnie sprawdzi się też mrożonka). Po chwili zalewam niewielką ilością wody i podduszam. Doprawiam pieprzem, chili, solą, curry i czosnkiem granulowanym w duuużych ilościach. Duszę to około 10 minut, po czym dodaję do kaszy. ;)


<<< Dodano: 2015-05-19, 21:00 >>>


Ratatuj z... dodatkami. :)

Opisane proporcje starczają na mniej więcej 2-3 spore porcje obiadowe.
Na patelni podsmażam 2 cebulki, po chwili (kiedy są już zarumienione) dodaję czosnek.
W międzyczasie kroję w kostkę 3 pomidory, po czym dodaję je na patelnię. Podduszam chwilę i doprawiam (bazylia, pieprz, chili, curry, majeranek - pewnie inne przyprawy też się sprawdzą).
Po kilku minutach dodaję 3 papryki pokrojone w kostkę (ładnie wygląda, kiedy są różnokolorowe, choć nie widzę specjalnej różnicy w smaku). Podduszam i sprawdzam, czy jest dobrze doprawione. Kiedy papryka będzie już w miarę miękka, dodaję pokrojonego w kostkę bakłażana lub cukinię. Dolewam trochę wody i czekam, aż warzywa będą miękkie.

Można podawać z dodatkami (dziś zrobiłam z białą kaszą gryczaną, sprawdzą się też na pewno inne lub ryż czy ziemniaki) lub jeść w takiej postaci. :)





PS Jak tylko znajdę kabel, wrzucę tu zdjęcia. Wyszło mi baaaaardzo kolorowe. :love:




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 21:09   

Arya napisał/a:
Kiedy papryka będzie już w miarę miękka, dodaję pokrojonego w kostkę bakłażana lub cukinię.

Ale czemu cukinia na końcu?! Toż ona wtedy się nie usmaży, tylko ugotuje! Na początku, a potem ją odsączasz na papierze z oleju i w tym czasie smażysz resztę, a potem dodajesz już usmażoną cukinię. Wtedy raz, że masz cukinię usmażoną, a dwa, że masz mniej oleju.

A jeśli dodajesz bakłażana, to najpierw go pokrój, posól i odstaw na trochę, żeby puścił sok, a na koniec go wysusz - będzie bardziej przyjazny dla użytkownika. :)




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 21:11   

Chochlik napisał/a:
Ale czemu cukinia na końcu?! Toż ona wtedy się nie usmaży, tylko ugotuje! Na początku, a potem ją odsączasz na papierze z oleju i w tym czasie smażysz resztę, a potem dodajesz już usmażoną cukinię. Wtedy raz, że masz cukinię usmażoną, a dwa, że masz mniej oleju.

I właśnie o to chodzi w tym wszystkim. Cukinia ma się ugotować i nasiąknąć sosem paprykowo-pomidorowym, a nie usmażyć.




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 21:12   

Czyli chcesz zrobić papkę? Ble.



 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 21:13   

Wcale nie wychodzi papka. :roll: Cukinia po prostu jest miękka, ale wcale nie rozgotowana - i wtedy świetnie smakuje.



 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 21:20   

Smażona cukinia też jest miękka.



 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-23, 09:15   

Dziś coś na przekąskę.

Chipsy brokułowe
Odkrajam brokułowe różyczki i układam na formie z oliwą. Posypuję solą, pieprzem, curry i umieszczam w piekarniku na 220 stopni, około 10 minut (aż będą lekko brązowe).
Po wyjęciu można posypać serem. ;)




 
 
Zdrowe przepisy Aryi
lullaby 
ambiwalencja



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-05-23, 18:16   

Arya napisał/a:
Dziś coś na przekąskę.

Chipsy brokułowe
Odkrajam brokułowe różyczki i układam na formie z oliwą. Posypuję solą, pieprzem, curry i umieszczam w piekarniku na 220 stopni, około 10 minut (aż będą lekko brązowe).
Po wyjęciu można posypać serem. ;)


To musi być obłędne w smaku! <3
W wersji wegańskiej można posypać płatkami drożdżowymi. :)




Zgubić za sobą ból gorycz i żal
W ostatnim skoku w nieskończoną dal.
 
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-05-23, 18:22   

O, ja dzisiaj tak "chipsowo" jak Owczę brokuły, będę robić ciecierzycę. Gdzieś znalazłam przepis i wersja z ziołami i solą morską mnie urzekła. :D



Disqualified as a human being.
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
lullaby 
ambiwalencja



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-05-23, 21:21   

Arya, Mustela Nivalis, błagam przestańcie! Ja mam tylko jeden żołądek! :D

Ciecierzyca z puszki czy gotowana?




Zgubić za sobą ból gorycz i żal
W ostatnim skoku w nieskończoną dal.
 
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-05-23, 21:30   

Mam uraz po jakiejś ohydnej puszkowanej partii i teraz trzymam się od takich z daleka. Wolę dłużej się pomęczyć w kuchni. :)



Disqualified as a human being.
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-23, 21:42   

Mustela Nivalis, gotujesz ją i potem wkładasz do piekarnika? Jakie przyprawy dodajesz? :)



 
 
Zdrowe przepisy Aryi
lullaby 
ambiwalencja



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-05-23, 22:00   

Mustela Nivalis, to dobrze bo tak się składa, że mam w domu pół kilo ciecierzycy. Część pójdzie na hummus z oliwkami a reszta poleci do pieca. :)



Zgubić za sobą ból gorycz i żal
W ostatnim skoku w nieskończoną dal.
 
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-05-23, 22:03   

Arya napisał/a:
Mustela Nivalis, gotujesz ją i potem wkładasz do piekarnika? Jakie przyprawy dodajesz?


Ja właśnie robię wersję prowansalską z ukochaną, grubą solą morską i ziołami, ale pani, z której bloga przepis podkradłam podaje również wersję pikantną i słodką. (klik do źródła)




Disqualified as a human being.
 
 
Zdrowe przepisy Aryi
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11