Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tako rzeczę Ja
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 09:48   

Czuczi, uważanie, że nie każdy ma dobre zamiary i/lub używa rozumu, to myślenie czarno-białe?



 
 
Tako rzeczę Ja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 12:44   

Czuczi napisał/a:
Zaq, przeraża mnie Twoje zdecydowanie i to, że wszystko jet albo czarne albo białe.
To smutne, że przeraża ciebie zdecydowanie w dbaniu o własne interesy.



 
 
Tako rzeczę Ja
Camaleao
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 12:55   

Chochlik,
Zaq napisał/a:
Bo próbując doszukiwać się we wszystkim dobrych stron stajesz się naiwnym frajerem i naturalnym celem dla zła.

To mnie przeraża.




 
 
Tako rzeczę Ja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 12:57   

Czuczi, ja tam widzę 'doszukiwać', czyli 'starać się na siłę znaleźć, choć nic nie wskazuje, że to szukane coś tam jest' oraz 'we wszystkim', czyli 'nie każda osoba/ sprawa jest taka sama; niektóre są złe'.



 
 
Tako rzeczę Ja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 16:32   

VI - Nie staraj się zmieniać idiotów. Jest to strata czasu.

Próba nawrócenia idioty może wydawać się rzeczą wzniosłą i szlachetną, ale 99% przypadków nie przyniesie efektów. Oczywiście z dużą dozą ostrożności możesz dać komuś drugą szansę, ale już nie trzecią. Miej odwagę odgradzać się od toksycznych jednostek. Miej odwagę zrywać kontakt z ludźmi, którzy wnoszą w twoje życie negatywne emocje. Na świecie jest 7 miliardów ludzi, więc masz w czym przebierać.




 
 
Tako rzeczę Ja
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 17:33   

Zaq napisał/a:
Próba nawrócenia idioty może wydawać się rzeczą wzniosłą i szlachetną, ale 99% przypadków nie przyniesie efektów. Oczywiście z dużą dozą ostrożności możesz dać komuś drugą szansę, ale już nie trzecią.


Kiedyś uważałem, że z dużymi pokładami cierpliwości i zrozumienia dla innej osoby (zgoła debilnej) jestem w stanie przemówić jej do rozumu i jakoś naprowadzić. W rzeczywistości to egoistyczne podejście. Teraz wiem, że debil pozostanie debilem, bo "kto rodzi się prostakiem prostakiem przemija choćby słoma w butach ze złota była." :roll:




 
 
Tako rzeczę Ja
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-05-19, 17:58   

Zaq napisał/a:
Miej odwagę odgradzać się od toksycznych jednostek. Miej odwagę zrywać kontakt z ludźmi, którzy wnoszą w twoje życie negatywne emocje. Na świecie jest 7 miliardów ludzi, więc masz w czym przebierać.

Oj, zgadzam się z tym jak mało z czym.




:myszka:
 
 
Tako rzeczę Ja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 18:13   

nevermore napisał/a:
Teraz wiem, że debil pozostanie debilem, bo "kto rodzi się prostakiem prostakiem przemija choćby słoma w butach ze złota była." :roll:
Myślę jednak, że każdego przy odpowiednim podejściu da się zmienić. Problem w tym, że kosztuje to niewspółmierną ilość energii i czasu, które lepiej poświęcić dla ludzi dobrej woli.



 
 
Tako rzeczę Ja
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 18:27   

Zaq napisał/a:
Myślę jednak, że każdego przy odpowiednim podejściu da się zmienić. Problem w tym, że kosztuje to niewspółmierną ilość energii i czasu, które lepiej poświęcić dla ludzi dobrej woli.


Też tak sądziłem. A ponoć jestem bardzo cierpliwy i wyrozumiały. Po próbie zmiany osoby o cechach socjopatycznych zmieniłem zdanie. Nie, nie da się każdego zmienić.




 
 
Tako rzeczę Ja
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 19:23   

Zaq napisał/a:
IV - Nie staraj się zadowolić wszystkich. Jest to niepotrzebna strata energii.

Zaq napisał/a:
V - Cokolwiek robisz pamiętaj, że większość ludzi jest idiotami.

Zaq napisał/a:
VI - Nie staraj się zmieniać idiotów. Jest to strata czasu.

Dzięki Zaq, bardzo mi tym pomogłeś. Z ostatniego wrzuciłam w podpis. (:




 
 
Tako rzeczę Ja
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-05-19, 21:24   

Zaq napisał/a:
Kiedy nie potrafisz znaleźć powodu dziwnego postępowania bliźniego, to istnieje duża szansa, że takiego powodu po prostu nie ma, a ww. postępowanie wynika z faktu, iż bliźni jest idiotą.

To przykre. Wielu z nas nie rozumie siebie nawzajem i nigdy nie zrozumie. Czy to znaczy, że jesteśmy idiotami? Według Twojego tłumaczenia - pewnie tak. I to jest właśnie przykre.
Nie chcę być idiotką.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2015-05-19, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tako rzeczę Ja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 22:13   

Zaq napisał/a:
Kiedy nie potrafisz znaleźć powodu dziwnego postępowania bliźniego, to istniej duża szansa, że takiego powodu po prostu nie ma, a ww. postępowanie wynika z faktu, iż bliźni jest idiotą.

"Jeżeli się z tobą nie zgadzam, to znaczy, że się mylisz" jest bardzo częstym błędem poznawczym.
Możliwe inne wytłumaczenia:
- ty jesteś idiotą i twoja percepcja jest ograniczona
- postrzegasz rzeczywistość inaczej niż druga strona, masz inne potrzeby, inną hierarchię wartości, inne doświadczenia
- nie znasz wszystkich faktów




 
 
Tako rzeczę Ja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 22:19   

Scarlet Halo, sama często mi tłumaczysz zachowanie ludzi słowami 'bo tak'. Są ludzie, którzy faktycznie nie znają powodów swojego postępowania lub robią coś z czystej głupoty/ złośliwości. Zaq nie zakłada, że jest tak zawsze, tylko, że jest tak często. To zasadnicza różnica.

A nie jest tak często? To dlaczego ludzie obchodzą Boże Narodzenie chociaż nie wierzą i nie lubią? BO TAK!




 
 
Tako rzeczę Ja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 22:34   

Chochlik napisał/a:
Są ludzie, którzy faktycznie nie znają powodów swojego postępowania

To, że nie są ich świadomi, to nie oznacza, że te powody nie istnieją.
Chochlik napisał/a:
robią coś z czystej głupoty/ złośliwości

Jeżeli robią coś złośliwie, to ich motywacja nie jest żadną tajemnicą.
Chochlik napisał/a:
To dlaczego ludzie obchodzą Boże Narodzenie chociaż nie wierzą i nie lubią? BO TAK!

Bo tradycja, bo konformizm, bo układy w rodzinie, bo sentyment, a nawet jeżeli ktoś coś robi, "bo tak", to jeszcze nie znaczy, że jest idiotą.




 
 
Tako rzeczę Ja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-19, 23:03   

Scarlet Halo napisał/a:
to jeszcze nie znaczy, że jest idiotą.

Owszem. Ale może znaczyć. Przecież nikt tu nie mówi, że 'zawsze', ze 'na pewno'. Zaledwie tylko, że 'często'.




 
 
Tako rzeczę Ja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12