Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Włosomaniactwo
Autor Wiadomość
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3502
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-23, 15:45   

Rok świadomej pielęgnacji włosów – i oto moja transformacja! :D Wcześniej w ogóle nie wiedziałam, że się kręcą/falują. Miałam taki puch, że wstyd było je rozpuścić (koleżanki w gimnazjum się śmiały #truestory #starekompleksy). A teraz to jestem bardziej niż zadowolona. :D


Chciałabym usunąć zdjęcie za 7 dni.

Usunęłam.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
Ostatnio zmieniony przez chiroptera 2020-01-07, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-23, 15:56   

chiroptera, mogłabyś się podzielić info czego używasz do pielęgnacji?



 
 
Włosomaniactwo
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3502
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-23, 16:23   

Pisałam ostatnio długi post na fejsbukowej grupie włosingowej, więc leci kopiuj-wklej! :D

Cytat:

1. Mycie 1x w tygodniu. Wiem, jestem farciarą.

2. Rozczesuję na sucho przed myciem. (Eksperymentowałam kilka miesięcy z czesaniem tylko na mokro/używaniem tylko grzebienia/palców, ale zajmowało mi to mnóstwo czasu, a efektu nie zmieniało).

3. Płuczę chłodną wodą. W pustym pojemniku po Kallosie spieniam szampon (#pentalfreshpure ) i nakładam pianę głównie na skalp. Dodam jeszcze, że to pierwszy szampon, który nie drażni mi skóry.

* Co 2-3 mies. szampon-rypacz na całą długość włosów (#herbalessences )

4. [PEH] Wyciskam włosy w bawełnianą bluzkę i nakładam odżywkę emolientową #kalloscolor lub #garnierhairfood <– to taki mój basic; co któreś mycie (zależnie jak mam czas, równowaga PEH tak na oko):
– wzbogacam ją w jakiś olej, np. kokosowy albo oliwę z oliwek (po oliwie mam mięciutkie, ale niestety gorzej się falują, więc coś za coś);
– zamiast emolientowej daję proteinowo-emolientową (#o'herbal #l'biotica albo #syoss <– ten ostatni niezgodny z metodą cg, ale u mnie sprawdza się świetnie);
– przed emolientową daję jakiś humektant, np. wodę z miodem, cukrem.
– rzadko, bo rzadko, ale zdarza mi się laminować (zwykłą galaretką pomarańczową)

5. Włosy z odżywką pod siatkę foliową, na wierzch ręcznik. 15min. do max. 30min., bo już raz przeemolientowałam i trochę mi zajął powrót do normy.

6. Spłukuję chłodną wodą, ewentualnie zostawiam trochę Kallosa bez spłukiwania. Wyciskam włosy w bawełnianą bluzkę i przez kilka minut ugniatam je ze stylizatorem (#wella). Na koniec plopping – tak długo, jak tylko mam czas.

7. Schną naturalnie. Jeszcze raz wygniatam, jak już zupełnie wyschną.

8. Brakuje mi jeszcze w pielęgnacji czegoś do codziennego zabezpieczania końcówek. Już sobie zażyczyłam na święta. :P


Dużo powyżej żargonu włosomaniakalnego. Pewnie część odwiedzających ten temat się w nim orientuje, ale jak coś, to pytać, wyjaśnię terminy. ;)




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Włosomaniactwo
agogika 
agogika



Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 772
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-26, 01:30   

chiroptera, wow... Podziwiam metamorfozę włosową. No i przede wszystkim duży podziw za to, że Ci się chce (Ile czasu spędzasz jednorazowo na wykonaniu wszystkich tych opisanych punktów?). Ja bym chyba nie potrafiła aż tak zaopiekować się włosami...
(Ale u mnie zaawansowana pielęgnacja dosyć mocno leży tzn szampon używam taki, żeby ładnie pachniał i nie wysuszał za bardzo, jak coś jest włosom nie tak to zmieniam na chwilę lub na dłużej. Po myciu pryskam odżywką (Gliss Kur życiem :P ) i tyle).
A jeszcze ciekawa jestem, to Twój naturalny kolor czy hennujesz?




 
 
Włosomaniactwo
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2019-12-26, 10:33   

chiroptera, ja bym ci jeszcze poleciła odżywkę zakwaszająca. Zawsze po jej użyciu włosy ładnie się błyszczą i bardziej się kręcą.



 
 
Włosomaniactwo
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3502
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-27, 15:24   

agogika, dzięki. :tuli: Na tę chwilę serio nie zajmuje mi to już dużo czasu. Powiedziałabym, że z 20 min. + siedzenie z maską pod turbanem 15 min., ale wtedy robię w międzyczasie inne rzeczy. Jak na początku miałam fazę na wymyślną pielęgnację włosów, to potrafiłam i do 2h dojść – ale wtedy sprawiało mi to radość. :P
Kolor naturalny, tylko filtr na zdjęciu. :lol:

Jednobarwna, oo, muszę spróbować! Dzięki!




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Włosomaniactwo
krzywdaurojona
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-27, 19:11   

Próbował ktoś delikatnie rozjaśnić włosy rumiankiem i może powiedzieć coś więcej?



 
 
Włosomaniactwo
L.M. 
bestia



Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1284
Skąd: Polska

Wysłany: 2019-12-27, 19:22   

krzywdaurojona, wiem tylko tyle, że cerę daje radę, ale chyba włosy dosyć kiepsko.



"Człowiek w ogóle tak potrafi: zastąpić realne iluzją. I żyć w całkowicie wymyślonym świecie.
To w zasadzie przydatna cecha"
 
 
Włosomaniactwo
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2019-12-27, 23:16   

krzywdaurojona napisał/a:
Próbował ktoś delikatnie rozjaśnić włosy rumiankiem i może powiedzieć coś więcej?


Zależy od włosów. U mnie lepiej sprawdza się cytryna.




 
 
Włosomaniactwo
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-02-16, 14:06   

Dziewczyny, jaki szampon polecacie? Wiem, że to takie dość trudne pytanie. Przez ostatni czas stosowałam :


Później zakupiłam ten:


Obecnie mam taki :



Kiedyś bardzo długo używałam :



lub




Tylko właśnie z tego co pamiętam swędziała mnie po nich skóra i po jakimś czasie pojawił się łupież.

Ogólnie skórę mam wrażliwą, włosy szybko mi się przetłuszczają, mam swój naturalny kolor włosów.




 
 
Włosomaniactwo
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2072
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-02-16, 19:22   

20września, ja używam tego https://allegro.pl/oferta/natura-siberica-szampon-wlosy-suche-normalne-400-8033539160?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Poleciła mi to fryzjerka po keratynowym prostowaniu włosów. Bardzo dobrze myje skórę. :)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Włosomaniactwo
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-17, 18:07   

20września, a używasz peelingu do skóry głowy?


Mnie po wielu szamponach swędzi skóra głowy, czy te bardziej naturalne czy nieco mniej, przy regularnym stosowaniu peelingu trychologicznego szampony są u mnie lepiej tolerowane, ale mam taki jeden awaryjny szampon (to apteczny, więc i droższy dlatego używam go na zmianę z innymi), który zawsze pomaga:
Pirolam




 
 
Włosomaniactwo
20września 
20wrzesnia



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 675
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2020-02-17, 22:07   

Adenium, pirolam jest super <3 mam w domu :)

Nie, nigdy nie robiłam peelingu :o


Macie jeszcze jakieś sprawdzone , ulubione maski/odżywki/oleje?


Zastanawiam się jak stworzyć pielęgnację, żeby mieć zdrowe włosy + chcę zapuszczać. Jeszcze włosy mi wypadają :/




 
 
Włosomaniactwo
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2020-02-17, 22:16   

Szukam dobrej nawilżającej maski do włosów, zna ktoś coś takiego? Jestem w stanie wydać na nią więcej kasy. Wszelkiej maści domowe maseczki mnie nie interesują.
20września, peeling do skóry głowy z pharmaceris jest fajny, mi fryzjer mówił żebym fusy z kawy zmieszane z szamponem używała w ramach peelingu ale nigdy nie posłuchałam tej rady :D




 
 
Włosomaniactwo
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2072
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2020-02-17, 22:19   

Jednobarwna, jak dla mnie sztos: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,51185,helen-seward-4m-olea-mask.html



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Włosomaniactwo
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11