Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Autor Wiadomość
Shavy 



Wiek: 38
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 97
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-08, 23:42   Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji

Wybaczcie, że trochę czasu mnie nie było ale to był okres niesamowicie dla nie intensywny i pełen nieprzespanych nocy, stresu itd...

Chciałam wszystkim raz jeszcze podziękować, za wzięcie udziału w badaniach i tak jak obiecałam - podaję informację o wynikach ogólnych (by nie utrudniać nie-matematykom, pominę obliczenia statystyczne korelacji r-Pearsona, testu t-Studenta, współczynnika d-Cohena i innych, tylko napiszę co to wszystko pozwala sądzić)

W badaniach oparłam się o teorię kontroli emocji J. Brzezińskiego, który uważał, że proces emocjonalny przebiega w trzech ogniwach: spostrzeganie i interpretacja sytuacji wzbudzającej emocje, ośrodkowy proces emocjonalny oraz działanie pod wpływem emocji. dwa ostatnie mają po dwa tory. Do każdego ogniwa i toru przypisał jedną ze skal swojego kwestionariusza, którym się posłużyłam (KKE)

Okazało się, że zachowania autoagresywne silnie korelują z każdą skalą kwestionariusza, a co za tym idzie, można zauważyć istotne obniżenie kontroli emocjonalnej W KAŻDYM ogniwie i na każdym torze w porównaniu z grupa kontrolną (osobami, które nigdy nie przejawiały zachowań autoagresywnych). To jest bardzo ważne z punktu widzenia określenia programów terapeutycznych zorientowanych np poznawczo-behawioralnie. Wcześniejsze badania i publikacje stwierdzały jedynie silny związek emocji i z autoagresją, ale nie wskazywały konkretnych mechanizmów, które "szwankują".

Druga kwestią był związek autoagresji z tłumieniem emocji - tutaj wynik jest podobny. Zestawienie tych wyników z otrzymanymi przez innych autorów pozwala wnioskować, że jest to emocjonalny styl radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, wynikający z braku dostępności innych mechanizmów i strategii adaptacyjnych.

Wiele z tego co napisałam jest dość intuicyjna, jednak badania pozwoliły z jednej strony rozłożyć to na czynniki pierwsze, po drugie wskazać kolejne płaszczyzny, które należałoby sprawdzić, po trzecie empirycznie wyjaśniają teorię i uzupełniają pewna lukę w badaniach na ten temat zwłaszcza w Polsce i zwłaszcza na osobach dorosłych.

Dokładne wyniki będzie można przeczytać najprawdopodobniej w "Suicydologii" (czasopismo naukowe) i "Psychiatrii i psychiatrii polskiej" (czasopismo naukowe psychologiczne). Dam znać :) tam będą trochę pod innym kątem, bo do magisterki tak bardzo się nie zagłębiałam

Jeśli chodzi o wyniki indywidualne to mimo intensywności czasu już wszystkie policzyłam :) teraz tylko będę je opisywać i rozsyłać w wiadomościach prywatnych do zainteresowanych z krótką interpretacją co dana skala i liczba oznacza

Jak są jeszcze jakieś pytania co do wyników to chętnie odpowiem:)




Zajrzyj: moje badanie dotyczące autoagresji, kontroli emocji i lęku przed śmiercią:

http://www.autoagresywni....der=asc&start=0 :porannakawa:
 
 
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Ambi 



Wiek: 27
Dołączyła: 27 Paź 2013
Posty: 674
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2014-11-09, 09:19   

Shavy naprawdę świetna robota!
Shavy napisał/a:
uzupełniają pewna lukę w badaniach na ten temat zwłaszcza w Polsce i zwłaszcza na osobach dorosłych.

To stwierdzenie najbardziej mi się podoba. Zrobiłaś coś, co może być przykładem dla psychologów w całej Polsce. I fajnie, że Twoje wyniki będą opublikowane w magazynach. Gratulacje! :D

Oczywiście gdybyś mogła i miała czas, możesz mi przesłać moje wyniki. Ciekawa jestem, co tam wyszło ;)




I’ve woken now to find myself in the
shadows of all I have created.
 
 
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-09, 09:28   

Shavy napisał/a:
Dokładne wyniki będzie można przeczytać najprawdopodobniej w "Suicydologii" (czasopismo naukowe) i "Psychiatrii i psychiatrii polskiej" (czasopismo naukowe psychologiczne).

Jakiś czas temu oglądałam wykład na temat autoagresji, w którym prezentująca zachęcała do prowadzenia badań nad tym zagadnieniem mówiąc, że bardzo mało jest takich publikacji i bardzo łatwo zostać opublikowanym. Nadal jest taka posucha czy po DSM 5 coś się zmieniło?

Shavy napisał/a:
Druga kwestią był związek autoagresji z tłumieniem emocji - tutaj wynik jest podobny.

Podobny w sensie, że poziom tłumienia emocji był niższy w grupie badanej niż kontrolnej?




 
 
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-09, 14:10   

Shavy, koniecznie daj znać jak Twoje wyniki ujawnią się w gazecie! No i koniecznie gdzie możemy ją znaleźć c:
No i z niecierpliwością czekamy na wyniki c:




 
 
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Shavy 



Wiek: 38
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 97
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-11, 22:33   

Ambi napisał/a:
Oczywiście gdybyś mogła i miała czas, możesz mi przesłać moje wyniki. Ciekawa jestem, co tam wyszło ;)


Pamiętam, pamiętam :) tylko teraz właśnie wyjeżdżam z domu do pracy i wrócę w piątek lub wieczorem w czwartek i wtedy postaram się kilka wysłać :)
Lady Emaleth, niewiele się zmieniło... przynajmniej u nas w Polsce. Tzn zaczynają się pojawiać badania ale na bardzo małych grupach, wśród młodzieży (dorosłych się pomija przeważeni) i w większości w szpitalach psychiatrycznych - grupy kontrolne też są tworzone z pacjentów szpitali psychiatrycznych - a moim zdaniem takie wyniki niewiele wnoszą odnośnie do całej populacji...

Lady Emaleth napisał/a:
Podobny w sensie, że poziom tłumienia emocji był niższy w grupie badanej niż kontrolnej?


No właśnie mało precyzyjnie się wyjaśniłam. Podobny czyli "gorszy" - wyższe tłumienie niż w grupie kontrolnej - trzymanie tych emocji w sobie zamiast ich wyrażaniem. W grupie kontrolnej było istotnie słabsze tłumienie przykrych emocji

Oyakaell, dam znać :) choć proces recenzji trwa, bo robią dwaj niezależni recenzenci, a są spore kolejki, ale mam nadzieję, że przed Wielkanocą, przynajmniej jeden się ukaże :)

Postaram się wszystkie wyniki indywidulane rozesłać do końca listopada - muszę trochę nad nimi posiedzieć, bo same cyferki nic Wam nie powiedzą;) Poza wynikami i interpretacją, podam też średnie dla grupy z aa i kontrolnej, bo można było sobie porównać. Ogólnie jak tak nad tym siedzę, to myślę, że warto byłoby takie badania indywidualne robić na początku terapii - nie zaszkodzi, a może pomóc.

teraz trochę tonę w pracy - na uczelni nie mają nade mną litości... ale dostałam ciekawą propozycję od jednego dr na psychologii, by zrobić polskie adaptacje kilku zagranicznych testów dotyczących postaw wobec życia i śmierci - zgodziłam się pod warunkiem, że będę to mogła połączyć z dalszym zgłębianiem autoagresywności. Zatem po Nowym Roku, jak ktoś byłby chętny, to zaprasza do współpracy ;)




Zajrzyj: moje badanie dotyczące autoagresji, kontroli emocji i lęku przed śmiercią:

http://www.autoagresywni....der=asc&start=0 :porannakawa:
 
 
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 23:01   

Shavy napisał/a:
Postaram się wszystkie wyniki indywidulane rozesłać do końca listopada

Będziemy z niecierpliwością czekać na wyniki. ;)




 
 
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Saw
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-13, 22:18   

Właśnie tak ostatnio zerkałem na forum w poszukiwaniu tego ;)

Shavy napisał/a:
Jeśli chodzi o wyniki indywidualne to mimo intensywności czasu już wszystkie policzyłam :) teraz tylko będę je opisywać i rozsyłać w wiadomościach prywatnych do zainteresowanych z krótką interpretacją co dana skala i liczba oznacza

Znając życie, to ja zostanę pominięty :roll:




 
 
Wyniki badań dotyczących autoagresji i kontroli emocji
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11