Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Autoagresja inaczej
Autor Wiadomość
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 22:31   Autoagresja inaczej

Tak sobie myślałem nad autoagresją i postanowiłem założyć taki temat. Myślałem, czy nie napisać tego w "Co sprawia że sięgacie po żyletki?", ale to chyba kwalifikuje się na nowy temat.
Większość z użytkowników forum sięga głównie po żyletkę, bądź inne metody zadawania sobie bólu, gdy jest im źle, by rozładować negatywne emocje, gdy sobie nie radzi z sobą.
Co sądzicie o osobach, którzy zadają sobie ból, często w taki sam sposób, ale dlatego, że to lubią, że sprawia im to przyjemność, nawet jeśli doskonale radzą sobie z problemami? Jakieś problemy z psychiką, a może po prostu czysty wybór i uzależnienie (jak papierosy, alkohol).
A może chcą sobie coś udowodnić? Że "dadzą radę, wygrają z sobą, nie załamią się przed bólem" etc. Trzeba tez pamiętać o tym, że część z nich może w różnym zakresie praktykować (głównie) autowampiryzm.
Wypowiedzcie się :)




 
 
Autoagresja inaczej
Tracy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 22:44   

Dante napisał/a:
Co sądzicie o osobach, którzy zadają sobie ból, często w taki sam sposób, ale dlatego, że to lubią, że sprawia im to przyjemność


Akurat przyjemność czerpana z bólu ma czasem miejsce w "naszej" ;) autoagresji. Chyba, że zaraz ktoś zaprzeczy. Nie wiem. Czasem mi się tak zdarzało.

Dante napisał/a:
Jakieś problemy z psychiką, a może po prostu czysty wybór i uzależnienie (jak papierosy, alkohol).


Żeby zwrócić się ku autoagresji - niezależnie od powodów - moim zdaniem trzeba mieć coś z garem. W jakiś sposób.

Dante napisał/a:
A może chcą sobie coś udowodnić? Że "dadzą radę, wygrają z sobą, nie załamią się przed bólem"


Wtedy raczej ulegają czemuś innemu niż autoagresja. Bardziej rządzi nimi to, co ich do tego popycha - np religia.

Żeby być takim fanatykiem też coś trzeba mieć z garem :]




 
 
Autoagresja inaczej
Sadyceuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-04, 11:33   

A ja po tym, jak przygotowywałam prezentację o autoagresji na psychologię kliniczną jestem o tyle mądrzejsza, że wiem, iż wszystkie te 'powody', kóre wypisał Dante są funkcjami aa. W tych książkach, które czytałam tych funkcji jest chyba 10 w sumie.

Tracy napisał/a:
Dante napisał/a:
Jakieś problemy z psychiką, a może po prostu czysty wybór i uzależnienie (jak papierosy, alkohol).



Żeby zwrócić się ku autoagresji - niezależnie od powodów - moim zdaniem trzeba mieć coś z garem. W jakiś sposób.



No tak, też się z tym zgadzam. A żeby przeszło do uzaleznienia trzeba w jakimś celu po to sięgnąć, więc idąc dalej, jak to ladnie Tracy ujęła, trzeba mieć coś z garem.

Tracy napisał/a:
Dante napisał/a:
A może chcą sobie coś udowodnić? Że "dadzą radę, wygrają z sobą, nie załamią się przed bólem"



Wtedy raczej ulegają czemuś innemu niż autoagresja. Bardziej rządzi nimi to, co ich do tego popycha - np religia.


To też jest ujmowane jako autoagresja (nie zapominajmy, że autoagresja to każde działanie, któe w jakiś sposób nas niszczy; i tak np. do marginalnych zachowań autoagresywnych zaliczyć można pracoholizm czy uprawianie niebezpiecznych sportów) o funkcji:
Cytat:
demonstrowanie wobec innych własnej siły i odwagi.




Ostatnio zmieniony przez Sadyceuszka 2010-03-04, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Autoagresja inaczej
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11