Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-23, 09:08   

Kiedyś pisałam, prowadziłam pamiętniki. Do tej pory mam je schowane w kartonowym pudle. W przyszłości prawdopodobnie je spalę.



 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-23, 10:03   

Akurat, moi rodzice tak samo wiedzą o mnie mniej niż im sie wydaje:-B



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Pytajnik 


Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-04-23, 11:01   

Akurat napisał/a:
Odkryłeś sens życia? Ooo, podziel się.
W moim raczej tego nie znajdą, większość to takie totalne bredzenie.


Napisałem że "mogą odnaleśc sens życia" nie zaś iż to ja go odkryłem ;)
To co dla Ciebie może być banalne dla innych może być przełomem. Zazwyczaj trudno jest nam docenić to co robimy i nawet "nasze bzdury" mogą oświecić kogoś.




 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Zero
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-23, 11:07   

Ja mogę się podzielić: sensem życia jest przedłużenie gatunku. Geny nas stworzyły, aby mogły trwać. Jesteśmy takimi narzędziami.



 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-23, 13:45   

Zero panie ewolucjonisto proszę nie robić :offtop: !

Myślę, że problem pozbycia się pamiętnika Cirnellé został rozwiązany, dlatego proponuję uogólnić trochę obszar dyskusyjny. Można zmienić zestaw pytań:

Czy piszesz pamiętnik? Dlaczego, jak długo? Chciałabyś/chciałbyś go po sobie zostawić, czy raczej zniszczyć? Co sądzisz o tego typu "pamiątkach" po osobach, które zmarły/odeszły? Czy po śmierci nadal obowiązuje jakaś forma prywatności? Chciałabyś/chciałbyś przeczytać pamiętnik zmarłej osoby? Co sądzisz o innych formach prywatnych pamiątek; listach, osobistych notatkach, jakiś antyram/pudełek z pamiątkami/rzeczami sentymentalnymi należącymi do zmarłej osoby?




Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-04-23, 14:37   

PanFoster, no tak, można teraz o tym rozmawiać. Zostawić tę nazwę wątku?



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-23, 15:06   

Myślę, że nazwa może być, jeżeli by ktoś proponował inną, to proszę pisać do mnie na PW. ;)



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-04-24, 09:57   

PanFoster napisał/a:
Czy piszesz pamiętnik? Dlaczego, jak długo?

Kiedyś pisałam. Do tej pory w kartonowym pudle trzymam swoje pamiętniki. Moje pisanie trwało mniej więcej ok. czterech lat. Pisałam, bo nie zawsze mogłam komuś powiedzieć o tym, co czuję, co myślę. Potem porzuciłam pisanie. Kiedyś chciałam do tego wrócić, ale nie potrafiłam.
PanFoster napisał/a:
Chciałabyś/chciałbyś go po sobie zostawić, czy raczej zniszczyć?
Raczej zniszczę swoje pamiętniki. Nie chciałabym żeby ktoś czytał moje bardzo osobiste wywody.
PanFoster napisał/a:
Co sądzisz o tego typu "pamiątkach" po osobach, które zmarły/odeszły?
Po większości z nas coś zostaje. Jestem tylko przeciwna zarządzaniem tymi przedmiotami przez osoby, które nie znały woli zmarłego.
PanFoster napisał/a:
Czy po śmierci nadal obowiązuje jakaś forma prywatności?

Sądzę, że tak. Każdy z nas ma swoje tajemnice. Nie każdy chciałby by po śmierci ujrzały one światło dzienne.
PanFoster napisał/a:
Chciałabyś/chciałbyś przeczytać pamiętnik zmarłej osoby

Jeśli zmarły chciałby żeby ktoś przeczytał jego rozmyślania, to dlaczego nie. Przeczytałabym.
PanFoster napisał/a:
Co sądzisz o innych formach prywatnych pamiątek; listach, osobistych notatkach, jakiś antyram/pudełek z pamiątkami/rzeczami sentymentalnymi należącymi do zmarłej osoby?

Jestem raczej sentymentalną osobą i lubię tego rodzaju szpargały. Jeśli osoba nie miałaby nic na przeciw, to chętnie przejrzałabym przedmioty, jakie po sobie zostawiła, szczególnie takie jak listy, czy też pamiętniki. Lubię znaki przeszłości, ciekawią mnie.




 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-26, 14:43   

Proponuję zakopać pamiętnik:)



 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Symforiana 


Wiek: 32
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 53
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-05-07, 22:10   

Pisałam pamiętnik od około 13 roku życia, mogłam tam wyładować emocje, opisać dobre rzeczy. Pisałam praktycznie codziennie, aż powoli zaprzestawałam, od dłuższego czasu już nie piszę. Wszystkie zapisane zeszyty trzymałam w pudełku w szafie, rok temu spaliłam je w ognisku, nie chciałabym żeby "w razie czego" ktoś miał do nich dostęp. Była to też forma rytualnego wyzbycia się wszelkich wspomnień, jednak jako że jestem sentymentalna zachowałam trochę popiołu z tych moich przemyśleń.



 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
frantic
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-07, 23:55   

Ja pisałam coś w tym rodzaju przez kilka miesięcy, notki które zawierał mój dziennik były bardzo osobiste. Jednak mój "zeszycik" pewnego dnia po prostu znikł... I to jest zagadka mojego życia.



 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
SadisticVicky
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-08, 19:24   

Również piszę pamiętnik od kilku lat. Kiedy nie potrafię opowiedzieć innym o tym "co się dzieje" zawsze mogę wszystko sobie poukładać wśród tych kartek zeszytu.

Pamiętam, że jedną z form terapii było prowadzenie dzienniczka uczuć. Taka wersja pamiętnika, dla tych, którzy nie lubią się rozpisywać. Ważne by zapisywać daną sytuację, myśli i uczucia jej towarzyszące. Zachęcam, gdyby to miało komuś pomóc!




 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
MrocznyCień 



Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 97
Skąd: śląskie

Wysłany: 2014-09-27, 14:48   

Cytat:
Czy piszesz pamiętnik?

Nie piszę pamiętnika. Czasami to co czuję wyleję na kartkę w formie wiersza.
Cytat:
Dlaczego, jak długo?

Chcę z siebie wyrzucić różne myśli, prowadzę zeszyt z wierszami od około roku.
Cytat:
Chciałabyś/chciałbyś go po sobie zostawić, czy raczej zniszczyć?

Zostawić. Teraz mi wstyd to pokazywać, ale kiedyś niech się ludzie dowiedzą co czułem.
Cytat:
Co sądzisz o tego typu "pamiątkach" po osobach, które zmarły/odeszły?

Fajna rzecz, można się dużo dowiedzieć, lepiej poznać tę osobę.
Cytat:
Czy po śmierci nadal obowiązuje jakaś forma prywatności?

Oczywiście. Nawet samo powiedzenie "o zmarłych się źle nie mówi" jest tego dowodem.
Cytat:
Chciałabyś/chciałbyś przeczytać pamiętnik zmarłej osoby?

Tak.
Cytat:
Co sądzisz o innych formach prywatnych pamiątek; listach, osobistych notatkach, jakiś antyram/pudełek z pamiątkami/rzeczami sentymentalnymi należącymi do zmarłej osoby?

Wszystko, co może udzielić informacji o zmarłej osobie jest cenne.




Nigdy nie nastanie najlepsza pora na śmierć. Więc na co ja czekam?
 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-10-12, 21:35   

Sama pamiętnika nie piszę, chociaż wielokrotnie próbowałam, to takie systematyczne przelewanie emocji na papier mi nie wychodziło - zawsze wolałam napisać jakieś krótkie opowiadanie bądź wiersz. Nie chciałabym, żeby ktokolwiek to czytał, jednak tematy czy emocje, które w danym momencie przekazują są zbyt osobiste i czułabym się niekomfortowo, gdyby kiedyś dostały się w niepowołane ręce.
Co do pamiątek po zmarłej osobie... przyszło mi dostać "w spadku" po zmarłym przyjacielu parę jego osobistych rzeczy + jeden, cieniutki zeszyt z opisem kilkunastu dni przed śmiercią. Do tej pory, choć trochę czasu już minęło, nie jestem w stanie tego przeczytać i, szczerze, wolałabym nigdy tego nie dostać.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2014-10-13, 19:32   

Cytat:
Czy piszesz pamiętnik?


Tak. Nieregularnie, ale piszę.

Cytat:
Dlaczego, jak długo?


To pozwala opanować mój natłok myśli. Wycisza mnie. Wyrzucam z siebie słowa, żeby pozbyć się ich z głowy. Od 8 lat.

Cytat:
Chciałabyś/chciałbyś go po sobie zostawić, czy raczej zniszczyć?


Zniszczyć. Nie chcę, żeby ktoś czytał moje myśli. Ktoś niepowołany do tego.

Cytat:
Co sądzisz o tego typu "pamiątkach" po osobach, które zmarły/odeszły?


Dziennik tragedii, pustka codzienności. Uważam, że to smutne, że są ludzie, w tym ja, którzy, nie mogą się podzielić tym co w środku z człowiekiem. Nie mogą, albo nie potrafią. Ja nie nie potrafię. Potrafię tylko pisać.

Cytat:
Czy po śmierci nadal obowiązuje jakaś forma prywatności?


Nie. Zmarłych to nie obchodzi.

Cytat:
Chciałabyś/chciałbyś przeczytać pamiętnik zmarłej osoby?


Tak.

Cytat:
Co sądzisz o innych formach prywatnych pamiątek; listach, osobistych notatkach, jakiś antyram/pudełek z pamiątkami/rzeczami sentymentalnymi należącymi do zmarłej osoby?


To na pewno odzwierciedla życie danej osoby. To co odczuwała. Co myślała. Jak żyła. Co było dla niej ważne, a co nie. Może to dostarczyć mnóstwo informacji na tego czemu zdecydowała się na ten ostateczny krok.

Pamiętników mam dużo. Jakieś paręnaście zeszytów. Część w komputerze. Trzymam je pod łóżkiem i nigdy nie czytam. Chyba to dla mnie za trudne. Za trudno, żeby ogarnąć własne myśli. Poza tym, gdy piszę to nigdy ze szczęścia. Zawsze z powodu smutku, więc nie mam powodu by je czytać. Z moją śmiercią chciałabym, żeby były spalone.







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
Pamiętnik przyszłego samobójcy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12