Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Postcrossing
Autor Wiadomość
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-24, 15:13   Postcrossing

Zauważyłem, że wiele osób z forum tęskni za wymianą listów i pocztówek. Sam kiedyś zainteresowałem się postcrossingiem.

Celem projektu jest stworzenie ludziom możliwości otrzymania pocztówek z całego świata za darmo (w rzeczywistości za 5 złoty - cena wysyłki pocztówki za granicę :P ). W zamian za jedną wysłaną pocztówkę otrzymasz inną od losowego człowieka z dowolnego miejsca na świecie.

Po zarejestrowaniu i napisaniu kilka słów o sobie (np. jakie pocztówki chcielibyśmy otrzymać) dostajemy możliwość wysłania pocztówki.

Jak dostać pocztówkę:
1. Korzystając ze strony losujemy adres dowolnego użytkownika.
2. Piszemy pocztówkę, adresujemy i wysyłamy. Na pocztówce musimy umieścić jej kod który przydziela jej strona. Umożliwia on adresatowi rejestrację pocztówki w serwisie, a co za tym idzie dodanie naszego adresu do puli.
3. Czekamy aż użytkownik dostanie i zarejestruje naszą pocztówkę.
4. Czekamy na naszą kolej :D

Przy swoim opisie możemy zaznaczyć czy interesują nas ,,direct swaps" to znaczy, czy jesteśmy zainteresowani nawiązaniem korespondencji z jakąś osobą.

Tę całą zabawę koordynuje:
http://www.postcrossing.com/

Tam możecie się zarejestrować i poczytać więcej o projekcie :)




 
 
Postcrossing
lilie 
lilie



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 537
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-24, 15:47   

Moja koleżanka się zapisała. Bardzo fajna sprawa. :) Dzięki temu dostała paczkę ze słodyczami i zupkami chińskimi z Tajwanu, ona w zamian wysłała polskie słodycze. Uważam, że ta inicjatywa jest ciekawa, chociaż też trochę kosztowna. Ja osobiście raczej się nie zapiszę, na list ode mnie trzeba zawsze długo czekac. ;) Ale polecam to każdemu kto ma czas i chce poznac nowe miejsca. :)



 
 
Postcrossing
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 21:25   

Nie ma takiego tematu jeszcze? Serio?

Bwiłam się w to póki nie stało się anonimowe i nudne. Z czasem mozna mieć 'w drodze' tyle kartek, że nie pamięta się co się do kogo wysłało i co się tam napisało. Wtedy to już hobby dla kolekcjonerów pocztówek, a nie dla osób, które chcą dostać hmm... chwilę czasu drugiej osoby.

Zenua napisał/a:
Przy swoim opisie możemy zaznaczyć czy interesują nas ,,direct swaps" to znaczy, czy jesteśmy zainteresowani nawiązaniem korespondencji z jakąś osobą.

Ty chyba nie doczytałeś. 'Direct swap' to wymiana. Umawiam się z tobą, że ty mi przyślesz pocztówkę X, a ja tobie pocztówkę Y. 'Pen pals' to się szuka na forum z stosownym dziale. A moja pocztówka z Kuwejtu już chyba z 10 miesięcy 'idzie'. Chyba pieszo.

Zenua napisał/a:
Po zarejestrowaniu i napisaniu kilka słów o sobie (np. jakie pocztówki chcielibyśmy otrzymać) dostajemy możliwość wysłania pocztówki.

Albo coś zmienili przez ten rok od kiedy się w to nie bawię, albo to nadal jest 5 pocztówek, a nie jedna i liczba ta rośnie z czasem. Za każdą wysłaną pocztówkę (taką, która dotarła do adresata) jest się raz losowanym przez kogoś innego. Wysyła się pocztówkę z numerem identyfikacyjnym. Adresat wpisuje go w system po otrzymaniu kartki i dopiero wtedy kartkę uznają za doręczoną.

Zenua napisał/a:
stworzenie ludziom możliwości otrzymania pocztówek z całego świata za darmo (w rzeczywistości za 5 złoty

Za otrzymanie płacisz 5 złotyCH? ;) Tyle kosztuje wysłanie priorytetem listu do 300g, gabaryt A. Normalny kosztuje 4,60zł i jest lista krajów, do których Poczta Polska nie przyjmuje priorytetów, więc nie ma sensu przepłacać. Poza tym w niektórych krajach bez względu na cenę znaczka list i tak idzie piechotą. Z Brazylii dostałam po chyba 180 dniach, ze Szczecina po 10, a do Niemiec szły 2 - 5 dni. Wniosek: Berlin jest bliżej, niż Szczecin. ;)




 
 
Postcrossing
Zenua 



Wiek: 26
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 358
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-02-24, 21:43   

Chochlik, dziękuję za dopowiedzenie i poprawienie.

Chochlik napisał/a:
Za otrzymanie płacisz 5 złotyCH?


De facto tak :P Od 2014 coś się pozmieniało. Dzisiaj pani w okienku za kartkę wysłaną priorytetem do Chin skasowała mnie na 5,20.




ELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELELOELOELOELOELOELO
ELOELOELOELOELOELOELOELOEOELOELOELOELOELOELOELEOELOELOELOE
LOELOELOELOELOELOELEOLEOLEOLEOELEOLEOL
 
 
Postcrossing
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-08, 22:37   

Warto się w to bawić?




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Postcrossing
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-09, 08:40   

Adriaen, zależy co jest dla ciebie wartościowe.



 
 
Postcrossing
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12