Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Autor Wiadomość
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-02-16, 05:42   Skala wszechświata - interaktywna aplikacja

Internet to niemal bezgraniczna kopalnia informacji, jednak większośc z nich, nie ma żądnej wartości. Co innego to co kryje się pod linkiem, który znajduje się poniżej:

To bardzo fajnie zrobiona, prosta, interaktywna aplikacja, przedstawiająca skalę wszechświata, od tych najmniejszych jego elementów (np. kwanty, atomy) poprzez te większe (jak chocby ludzie, budowle, państwa) po te największe (gwiazdy, galaktyki, w końcu zakres obserwowalnego wszechświata)...

Dla mnie jest to naprawdę niezwykłe, jak ogromny jest wszechświat, jakie gigantyczne odległości występują w jego obrębie. Równie fascynujące jest to, jak małe są w nim obiekty - chocby wirusy, żywe komórki czy w końcu atomy. Niby wszysto to się wie, ale to narzędzie sprawia że widzi się to wszystko dokładniej - po prostu się to sobie uzmysławia.
Hm... śmiesznie malutcy jesteśmy w tym wszechświecie :)



Czas na link wreszcie (naprawdę warto kliknąc ;) ):

http://www.policymic.com/...ing-interactive


PS. Kliknięcie w poszczególne obiekty, spowoduje rozwinięcie się krótkiego opisu.

PS2. Zwróccie uwagę na klimatyczny podkład muzyczny :)




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
Ostatnio zmieniony przez 2016-02-26, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-02-16, 06:24   

Link nie działa. :c



 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-02-16, 07:40   

Ok, tu jest link do innego źródła, ale to jest dokładnie to samo:


Scale of the universe




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2014-02-16, 22:08   

Świat Minecraft nie jest nieskończony?! Całe życie w kłamstwie... :rozpacz: :lol:



Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2014-02-28, 22:25   

Bardzo ciekawa aplikacja, może nie jest "wymyślna" ale doskonale uzmysławia jakie jest nasze miejsce we wszechświecie. Taki mały człowieczek, a ma większe problemy niż jakaś tam Crab Nebula miliardmiliardówtryliardów większa od nas. :)



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-03-01, 11:35   

Dopiero teraz znalazłam czas na ogarnięcie tej aplikacji. Powiem tak: jak się zaczęły Mgławice, to przez większość czasu powtarzałam ja pier***e i zatykałam sobie usta ręką z zachwytu. Zawsze fascynowały mnie takie kosmiczne sprawy, więc to spotęgowało tylko efekt końcowy, czyli mózg rozj***ny. Przepraszam, ale bez bluzgów by się nie obyło. :)



 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-02, 01:32   

axellya napisał/a:
doskonale uzmysławia jakie jest nasze miejsce we wszechświecie

Mam za słabą wyobraźnię, żeby mi to uzmysłowiło jaka jest różnica między mną a Wielką Niedźwiedzicą. Właściwie, to jedyną zrozumiałą częścią był 'mój' obszar, czyli od człowieka w dół do najmniejszych części organizmów żywych. No, może do atomu wody.

No i teoria o istotach pozaforumowych nabrała chyba nowego wydźwięku :lol:





 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-03-02, 05:00   

Dziękuję, dziękuję, dziękuję, że odkopaliście ten tamat.
Naprawdę, to najbardziej wartośiowy (moim zdaniem) temat jaki otworzyłem dotychczas na forum i on przeszedł prawie bez odzewu, a "rozrywkowy" Wiek Umysłu (też mój temat), ciągle żyje...

You saved my world! :)

axellya napisał/a:
Taki mały człowieczek, a ma większe problemy niż jakaś tam Crab Nebula miliardmiliardówtryliardów większa od nas.


No tak, sama mgławica problemów miec nie może, bo świadoma nie jest. Jednak nie wiemy co w mgławicy się znajduje; czy nie ma tam bytów świadomych, a te - problemy - mogą miec do nas porównywalne ;)

Chochlik,

Te wielkości są tak ogromne, że mój umysł nie jest w stanie sobie ich wyobrazic. Różnica pomiędzy milionem, a miliardem lat świetlnych jest dla mnie różnicą tylko matematyczną. To znaczy, że nie potrafię jej pojąc, nie potrafię sobie jej wyobrazic, istnieje dla mnie tylko dlatego, że mogę sobie policzyc ilośc zer w obu liczbach. Tak samo to działa w drugą stronę - Różnica pomiędzy wirusem, a atomem, jest dla mnie niewyobrażalna, rozpoznaję ją tylko matematycznie...

To co piszę, to jakiś bełkot...

Chochlik napisał/a:
No i teoria o istotach pozaforumowych nabrała chyba nowego wydźwięku


Ja od początku podejrzewamłem, że ona nie jest zwykłym człowiekiem... Teraz nie wiem czy bac się Em, czy ją wielbic :lol:

Sadist,

Bo to jest dla nas ciągle tajemnica :) Docierają do nas stamtąd informacje w postaci promieniowania radiowego, ale to jest jednak niewiele. Jakie tajemnice kryją tamte światy?? :)




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-02, 13:46   

Cytat:
Tak samo to działa w drugą stronę - Różnica pomiędzy wirusem, a atomem, jest dla mnie niewyobrażalna, rozpoznaję ją tylko matematycznie...

Jakś czas temu (rok? dwa?) oglądałam znowu 'Było sobie życie'. Obejrzałam chyba dwa odcinki i dałam sobie spokój. Mój mózg tego nie wytrzymywał. Znaczy nie wytrzymywałam właśnie skakania między wielkościami straszliwie różnymi w każdym ujęciu i niezachowania proporcji. Wirusy wielkości erytrocytów. Cząsteczki glukozy wielkości połowy erytrocytu itd. itp. A już szczytem było, kiedy jakaś substancja była produkowana w komórce, a potem ją opuszczała... i była nadal tej samej wielkości. Rozumiem, że to dla uproszczenia, żeby dzieci zrozumiały, ale dla mnie to już było zbyt zakręcone.

Cytat:
Teraz nie wiem czy bac się Em, czy ją wielbic :lol:

Wolę to drugie... tak dla bezpieczeństwa. :lol:




 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-02, 16:04   

Woooooow... Oglądałam sobie wszechświat z taką miną:



Uwielbiam oglądać coś, co jest dla mnie niepojęte, nie do ogarnięcia i ogólnie takie... Woooow. :D

PS. Tak, zdobyłam się na bardzo konstruktywną wypowiedź.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-03-03, 05:18   

Chochlik,

Aż sobie tego poszukałem :)
Niestety, już nie wywiera takiego wrażenia jak kiedyś. Jednak dzisiaj wolę programy National Geographic czy na Discovery Channel (chociaż tam też często są wpadki), ale jako dziecko byłem serią "Było sobie życie" zafascynowany.

Ella napisał/a:
Uwielbiam oglądać coś, co jest dla mnie niepojęte, nie do ogarnięcia i ogólnie takie... Woooow.

PS. Tak, zdobyłam się na bardzo konstruktywną wypowiedź.


"Ogólnie takie... Wooow".... :D :D :D





My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Skala wszechświata - interaktywna aplikacja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12