Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Instrumenty muzyczne
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-03, 18:13   

Granie na gitarze sprawiało mi ogromną przyjemność, ale niestety mam słuch absolutny (absolutnie nie rozróżniam dźwięków :lol: ) i drewniane palce... więc przestałam... czasem żałuje.



 
 
Instrumenty muzyczne
Imogene 



Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 164
Skąd: Zabrze

Wysłany: 2011-06-05, 09:10   

Aishaa. napisał/a:
Outsider, wiem, WIEM. :D :D

Perkusja jest pięknym instrumentem. Zastanawiam się teraz, czy zdawać egzamin do szkoły muzycznej.
Bo ja ogólnie uczę się prywatnie. I chciałabym "poszerzyć" swoją wiedzę. ; )

Nawet nie marudź, tylko zdawaj! Ja miałam na to idealną szanse ale coś mi odbiło i zrezygnowałam. :<




Tak to już bywa, że kiedy człowiek ucieka przed swoim strachem, może się przekonać, że zdąża jedynie skrótem na jego spotkanie.
 
 
 
Instrumenty muzyczne
de_rien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 16:41   

Aishaa., Hm, nie wiem, czy tak jest we wszystkich miastach, czy tylko u mnie, bo się nie znam, ale w moim mieście pójście do muzycznej na perkusję z nadzieją, że czegoś się nauczysz, to z góry postawienie na porażkę :/ . W ciągu czterech lat nauki, dopiero w trzeciej klasie zaczyna się grać na samej perkusji ;) , wcześniej na ksylofonach itp. Perkusista z mojego zespołu dopóki opierał się na wiedzy i nauce z muzycznej, grał z nami wręcz beznadziejnie, a odkąd zaczął uczyć się trochę sam, trochę uczony przez lepszych perkusistów gra zaje***, więc lepiej chyba jest znaleźć sobie dobrego prywatnego nauczyciela, który teorii z muzycznej też Cię nauczy i nauczy też praktyki, której w muzycznej możesz nie zaznać przy tym instrumencie :P



 
 
Instrumenty muzyczne
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-06-12, 18:13   

Anka, ale po muzycznej zawsze masz papier, że ukończyłaś ją.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Instrumenty muzyczne
de_rien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 20:09   

Duszka, jeśli chcesz iść do muzycznej drugiego stopnia, a później na studia muzyczne, to owszem, taki papier jest potrzebnym, ale poza tym w wielu przypadkach się nie przydaje ;) , a jak kończysz jakieś warsztaty, to też dostajesz papier. Wszystko zależy od tego, czy chcesz mieć papier, żeby dzięki niemu się gdzieś dostać, czy po prostu czegoś nauczyć. Z doświadczenia wiem, że warsztaty są wydajniejsze jeśli chodzi o naukę ;)



 
 
Instrumenty muzyczne
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-06-12, 20:12   

Warsztaty są zawsze wydajniejsze. I na nich więcej się nauczy każdy niż w szkole- to normalne.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Instrumenty muzyczne
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-29, 13:53   

A ja mam takie pytanie... będę mieć trochę funduszy pod koniec sierpnia i zastanawiam się nad zakupem jakiegoś taniego keyboardu do nauki... jest ktoś, kto mógłby mi coś polecić, bo w tych sprawach jestem kompletnie zielona. Nawet nie wiem ile to powinno mieć klawiszy XD



 
 
Instrumenty muzyczne
Gość

Wysłany: 2011-07-29, 14:11   

Polecam te z 61 klawiszami, :D tylko i wyłącznie Yamaha (jesli zalezy Ci na jakości) no chyba ze chcesz iść po cenie to wtedy Casio (za kilka stówek już dostaniesz), w sumie do nauki wystarczy, ale nie kupuj nic mniejszego, bo wiesz można spotkać i takie z 49 klawiszy (czyli jedna gama mniej), i wtedy niektórych utworów już na tym nie zagrasz. No ale też zalezy co ty chcesz na tym grać, czy jakieś wstawki fortepianowe z utworów evanescence czy koncerty Rachmaninova.



 
 
Instrumenty muzyczne
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-30, 13:49   

Dzięki Nusquam, a teraz pytanie za 100 pkt nowe Casio czy używana Yamaha?



Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-07-30, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Instrumenty muzyczne
Gość

Wysłany: 2011-07-30, 16:23   

Emaleth, to zalezy jaki model. Jakie masz do wyboru? Jak chcesz to wypisz kilka a ja Ci napisze który lepszy, co ma itp. :)



 
 
Instrumenty muzyczne
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-30, 17:15   

Ogólnie uznałam, że klawiatura dynamiczna to "must be", a po przesłuchaniu sampli na you tube odrzuciłam wszystkie chińszczyzny, bo słuchać się tego nie da... i tak drogą eliminacji został mi do wyboru nowy casio ctk 495 albo używana yamaha psr e323 - podobna relacja cenowa. Na razie rozpuściłam wici, bo mam znajomego pracującego w lombardzie... może uda mi się jakąś okazję wyczaić... nie spieszę się z zakupem, ale chce go dokonać przed jesienią.



 
 
Instrumenty muzyczne
Gość

Wysłany: 2011-07-30, 17:48   

o kurka... "nowy" 495? :D juz nie taki nowy :)
weź yamahe.

PS. Grałaś kiedyś na fotepianie?




 
 
Instrumenty muzyczne
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-30, 20:13   

Nusquam napisał/a:
"nowy" 495?

Miałam na myśli fabrycznie nowy XD Też bym wolała yamahe, ale trochę boję się kupować używanego... a niestety 700-800 zł na nowego mieć nie będę :(
Nusquam napisał/a:
PS. Grałaś kiedyś na fotepianie?

Nie... nigdy... kiedyś próbowałam grać na gitarze... ogólnie to ja lekko antyutalentowana pod tym względem jestem, ale granie na czymś sprawia mi przyjemność... a do keyboarda mogę słuchawki podpiąć, więc tylko siebie będę katować własnym rzępoleniem.




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-07-30, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Instrumenty muzyczne
Gość

Wysłany: 2011-07-30, 23:32   

Jezuuu... Ile ja bym dała za nowy keyboard, tzn. może być używany, byle nie brzmiał jak pegazus ... xD wtedy na pewno bym do niego usiadła i próbowała się nauczyć, z tych moich szkolnych nutek ...A tak jak sobie pomyślę, że mam usiąść przy czymś takim, to mi się odechciewa i w efekcie końcowym nie siadam xD



 
 
Instrumenty muzyczne
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-02, 16:06   

Dzwonił znajomy z lombardu... i zdecydowałam się na Casio CTK 4000 w bardzo dobrym stanie, sprawdzony, 100% sprawny za 570 zł (a może mi nawet coś jeszcze spuści)... będę go mieć na początku września :)



Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2011-08-02, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Instrumenty muzyczne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12