Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-08, 11:04   

Może dodam trochę ironii do tego smutnego tematu, to się wam weselej zrobi i pośmiejemy się razem z pani Hall.
Czytałam ostatnio podstawę programową kształcenia zintegrowanego, czyli mówiąc po ludzku: czego dziecko ma się nauczyć w klasach 1-3 podstawówki. W dziale "edukacja społeczna" było cytuję: "dostosowuje swoje oczekiwania do możliwości ekonomicznych rodziny". Ja to interpretuję tak: jeśli jestem małym dzieckiem i chcę komputer na urodziny, to wszystko w porządku o ile moi rodzice są bogaci. Jeśli moi rodzice są biedni, to nie dość, że mam mniej, to jeszcze nie wolno mi chcieć.
Miałam to na prezentacji - sala zamilkła na chwilę w zadumie, a wykładowczyni powiedziała, żebym nie oczekiwała, że ona podejmie ten temat i kazała lecieć dalej.




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-10, 19:12   

Panią Hall już rzygam.
I mam pytanie do wszystkich, którzy kończą III klasę gimnazjum:
łapiecie tą rekrutacje? Bo ja ni w ząb. Czytam tylko te kilku stronicowe regulaminy i w każdym k*** co innego jest napisane. A mój wychowawca jak zwykle zielony i zdziwiony dlaczego jego pytam, przecież skąd on to ma wiedzieć o.O




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-05-10, 19:27   

mad_mind, z tego co ja mam to są punkty za oceny prowadzących przedmiotów, tam 15 chyba za 5, 12 za 4, 9 za 3 itd. [Te co mnie interesowały..] Plus dod. punkty za świadectwo z czerwonym paskiem. Plus punkty z egzaminu gim, ale UWAGA liczone inaczej. Hm.. Nie wiem, czy u Was też tak jest, ale tu ma być przeliczane na procenty i zamieniane na ułamki dziesiętne. Tam 0,2 punkta za zdobycie chyba 1 pkt na egz. Nie wiem, chyba dobrze zrozumiałam. Jak na razie nic nie pisze w regulaminie naboru na stronie szkoły o takim czymś, ale byliśmy na giełdzie szkół. Chyba mi się pokręciło, bo 0,2 to tyci mało.. Chociaż.. Jak 80 pkt trzeba mieć do licka a 70 do tech..Przy czym dodatkowe są za konkursy, WO? itd.. No to może.. No i ocena z zachowania, mniejsza niż dobra nie wchodzi w grę. Jeszcze jest tak, że pierwszeństwo mają sieroty i dzieci z domu dziecka. Acha, i rekrutacja odbywa się on-line przy czym trzeba zanieść podanie do wybranych szkół w terminie przed 2x czerwca. Czego też jeszcze nie napisali. Trzeba wychwalić swój zacny zad, wymienić konkursy w których się brało udział w ciągu tych 3 lat, zbiórki charytatywne, zdolności, predyspozycje, ach i długość trzymania moczu :D



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
Ostatnio zmieniony przez Lithium 2012-05-10, 19:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-10, 19:32   

Punktowanie akurat łapię. Ale np. nie wiem co z tą kopią świadectwa i zaświadczenia o przystąpieniu do egzaminu. Bo na tej stronie do rekrutacji pisze, ze nie trzeba dostarczać (chyba, że do innego województwa), a w regulaminie liceum, które wybrałam, pisze, ze muszę to dostarczyć razem z podaniem.



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-05-10, 21:40   

U nas, jak już tam 28 czerwca dostaniemy to świadectwo, to mamy je zanieść [albo w szkole potwierdzą dane wyniki] Nie wiem, nie sprecyzowali jeszcze tego. Wszędzie inaczej. Ogólnie to by był rozpierdz**l gdyby tak każdy zanosił wszystko 28czerwca - np do 4 lipca, a przecież ogłoszenie naboru ma być ponoć któregoś lipca 7-8? Naprawdę nie wiem dokładnie. Jak się dowiem, to napiszę. :*



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-10, 21:51   

Ja pamiętam że po otrzymaniu świadectwa musieliśmy zanieść je do szkoły do której chcieliśmy się dostać. Ale to było 2 lata temu i mogło się zmienić, może w końcu zrobią to przez internet a nie że człowiek musi latać bo się boi że przyniesie za późno i braknie miejsc w szkole czy coś... W ogóle to nie rozumiem zamieniania punktów na ułamki czy procenty. To chore...



Ostatnio zmieniony przez tup_tuś 2012-05-10, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-05-11, 19:32   

czarną-linia, jest przez neta i trzeba osobiście zanieść :f A jak było w poprzednich rocznikach? Ile pkt do licka się liczyło? Więcej niż 80 trzeba było mieć, by się dostać?

A tak btw. tematu. Kieruje się na humanistyczne [pół szkoły idzie tam xD] Tylko myślę, że większe szanse będę mieć by dostać się na biol-chem o.O Z polskiego 4 a z histy w tym półroczu facet chce mi 3 wystawić, ch*j. A z biologii,szansa na 5 i z chemii na 4. No, i ch*j bo jak się nie dostane na humanistyczny, będę musiała iść na tego biol-chema.. Matka mi nie daruje jak nie pójdę do licka.. Heh, nawet większe szanse mam dostania się na mat -fiz z 4 i 4.. Co za dupa.. Dlaczego moja mama, nagle, teraz mówi mi, idź gdzie chcesz, a przez cały czas truła mi o liceum i że nigdzie indziej nie mogę iść. Kur** dostaję. A teraz dobrze wie, że nigdzie mnie nie przyjmą tam gdzie chciałam, bo egzaminy wstępne były itd. Cwane.




Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
Ostatnio zmieniony przez Lithium 2012-05-11, 19:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-05-11, 21:46   

Lithium napisał/a:
Ile pkt do licka się liczyło? Więcej niż 80 trzeba było mieć, by się dostać?


Nie chcę Cię martwić, ale u nas nie przyjmowano poniżej 100 punktów, a jak już ktoś miał te 100 to później kiepsko sobie radził... :? Dopiero w zeszłym roku testy gimnazjalne tak źle poszły, że się zlitowali i wzięli kilka osób z 80, 90 punktami. Ale widać, że teraz te osoby po prostu sobie nie radzą.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-11, 22:13   

Zależy od szkoły, 80 chyba trzeba do technikum a licea to już nie wszędzie tak samo ale nie wiem jak jest teraz...



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-05-12, 09:32   

No to się zdołowałam....



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-12, 16:56   

Jak szłam do liceum, to u nas próg był od 100 punktów do liceum i 90 do technikum, teraz go trochę obniżyli nie wiedzieć czemu. Ale czasami jest tak, że dobiera się kilka osób z mniejszą ilością punktów żeby mieć komplet w klasie.



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-05-12, 18:19   

Generalnie to wszystko zależy od poziomu testów gimnazjalnych. W moim liceum zawsze był bardzo wysoki próg, a mój rocznik tak słabo napisał testy, że był już od 90 pkt.



 
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-12, 19:05   

Czy słabiej... W tym roku myślę, będzie lepiej. Próg ogólny jest 100pkt ale pewnie zaniżą, jak będzie mało chętnych. Choć ja wstępnie naliczyłam sobie 130 :D Albo to naprawdę było takie łatwe, albo ja jednak nie jestem takim osłem.



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-12, 20:02   

Nieraz jak są wojnę miejsca to przyjmuja z mniejsza ilością punktów



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-01-31, 20:37   

jestem w trzeciej gim, niedługo będę musiała zdecydować się co dalej, jeszcze rok temu byłam pewna co do tego co wybiorę, a teraz kompletnie nie wiem. pomóżcie.

żaden przedmiot mnie specjalnie nie interesuje, nie wiem kim chcę być w przyszłości. na pewno nie chcę iść na studia typu socjologia. lubię geografię i chemię trochę. mam dobre oceny ze wszystkiego. w liceum chcę bardzo poprawić angielski. na jaki profil iść? biol-chem, mat-geo, poza tym dwujęzyczny czy nie? w ogóle kurde, czym się kierować? iść do najlepszej szkoły (nie będzie problemu z dostaniem się) czy do takiej, do której idą znajomi? boję się że jak pójdę gdzieś gdzie nikogo nie znam to znów zacznie mi ostro odwalać i nie wytrzymam. ale z drugiej strony wiem że jeśli szkoła nie będzie ode mnie wymagać to sama się uczyć nie będę i mogę zapomnieć o dobrym wyniku na maturze.

cholera, za te trzy miesiące czy ileś będę musiała zdecydować praktycznie o całym moim życiu i to mnie przeraża




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 11