Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Autor Wiadomość
HANIA1215
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 16:17   Jaka szkoła dalej?

Witam :-D

Otóż mam do Was pytanie (jak zwykle zresztą ;) ) . Nigdzie nie mogę się dowiedzieć.

Jakie szkoły muszę ukończyć, aby móc studiować na psychologii?

Teraz kończę gimnazjum i nie wiem jaką szkołę wybrać, aby potem móc studiować na psychologii. Czy do jakiegoś liceum humanistycznego czy gdzie? Osobiście myślałam nad technikum ekonomicznym. Wiem, że to nie ma nic wspólnego z pracą jako pscholog, ale cóż...

Liczę na jakąś Waszą podpowiedź :-D
Pozdrawiam.




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
bella
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 20:32   

żeby studiować psychologię, musisz wybrać szkołę ponadgimnazjalną, która kończy się maturą, najlepiej LO i najlepiej chyba klasa humanistyczna, bo progi są wysokie na psychologie, a punktowany wyżej rozszerzony polski, niż podstawa, rozszerzony język, niż podstawa i do tego jeszcze jakiś jeden przedmiot, najlepiej również rozszerzony

jeśli pójdziesz do technikum, będzie ono trwało 4 lata i będzie dużo czasu na przedmioty z wybranego rodzaju tego technikum i mniej czasu na przygotowanie do matury z przedmiotów najwyżej punktowanych na psychologię




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
HANIA1215
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 20:39   

Ale ja z języka polskiego jestem niezła (poza ortografią, która mi leży :( ) nigdy z językami problemu nie miałam ani z polskim ani niemieckim, a angielskiego dodatkowo się uczę.

W ogólniaku jest jeszcze historia rozszerzona (chyba)

Myślę nad technikum z tego względu, że jakiś zawód potem jest i można na studia zarobić. W tym technikum, do którego chcę iść jest rozszerzone są: matematyka, polski i języki.




Ostatnio zmieniony przez HANIA1215 2010-04-18, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
bella
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-18, 22:44   

fakt technikum to dobry wybór, bo po najlepszym nawet ogólniaku nie masz fachu... nie martw się ortografią, z tego, co pamiętam, za nią są tylko 4 pkt na maturze :P (albo aż 4 dla niektórych :P )
jeśli są takie przedmioty, po których zdasz potem rozszerzone: polski, język i np. właśnie matematykę to będzie Ci prościej dostać się na psychologię :)




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Duszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-19, 17:54   

HANIA1215, pamiętaj, że pomimo iż psychologia to humanistyczny na pozór kierunek musisz znać logikę matematyczną i biologię dość dobrze, bo to jednak częściowo ścisły kierunek. Musisz być logiczna kreatywna i potrzebujesz szybkiej analizy.

bella, fakt faktem lepiej jest mieć rozszerzone ale jeśli chodzi o j. obcy nie ma takiego nacisku jak na dodatkowy przedmiot i polski... Z tego co oglądam sobie rekrutacje:)




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
bella
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-19, 20:01   

podałam akurat sytuację z czasów mojej rekrutacji na jednej z uczelni :)
rozszerzony polski i rozszerzony język taka sama skala punktacji i o wiele bardziej opłacalne od podstaw
wszystko zależy oczywiście od uczelni, a i z roku na rok się zmieniają zasady...
biologię trzeba znać, gdyż przewiną się nauki biologiczne, oczywiście na nacisk na mechanizmy w mózgu, układ nerwowy, kojarzenie, genetyka, ale raczej nie zajmie to dużo godzin zajęć; matematyka też się przyda, właśnie np. logika
szerokie horyzonty psychologia :) bo trzeba sobie uświadomić, że to nie jest kierunek, jak się wielu wydaje, po którym otwieramy gabinet i leczymy, to są po prostu bardzo rozwijające studia o człowieku, jego psychice...
tak naprawdę, żeby być psychoterapeutą (czyli to, co my potocznie rozumiemy pod psycholog) trzeba być mgr czegoś (nauk humanistycznych; a i psychiatrzy też się często zdarzają) i ukończyć 4-ro letnią szkołę psychoterapii, ale to już nie temat o tym :)


(mi do kierunku psychologia daleko jakby co :) )




 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
HANIA1215
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-20, 20:44   

Czyli jednak ekonomika wybrać. Bardzo Wam dziękuję za pomoc :)



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Visek 18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-14, 00:02   

ja myśle by po liceum iść na studia ale mam co chwile inny pomysł boje sie strasznie, że nawale



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
HANIA1215
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-14, 16:22   

Visek 18 spokojnie. Studia to nic strasznego ;) szkoła jak każda inna. Na pewno sobie poradzisz. Wcale w to nie wątpie. Złóż papiery na studia. A jakie chciałabyś kierunek wybrać? Kim chcesz zostać?



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Visek 18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 13:30   

no własnie tu jest problem. Mam mase pomysłów, ale żadnego nie jestem pewna...



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 15:24   

Czym się najbardziej interesujesz? Za którym pomysłem najbardziej obstawiasz?



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Visek 18
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-19, 23:54   

szczerze moge ci podać moje proozycje: chciałam iść za charakteryzatora, ale boje się, że ten zawód jest bez przyszłości. Kolejne weterynaria, lecz boje sie takiej chemii i moge zawalić i wiele innych.



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-20, 21:14   

Hm.. Bez przyszłości? Zaciągnij języka. Dowiedz się ile ktoś taki zarabia, czy są miejsca pracy... Musisz szukać, szukać i jeszcze raz szukać...



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2011-06-07, 20:07   

Jak ja bym chciała się dostać do plastyka! :cry: Ale nawet jeśli, moja mama nie chce mnie tam puścić z obecnym stanem psychicznym :/ - Sama sobie nie poradzę. -.-



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
LeineTea
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-10, 12:49   

Lithium Mój stan psychiczny nie jest w najlepszej formie. Chwyciłam byka za rogi i pokonałam go nie uciekając z dwudniowych egzaminów w pewnym plastyku. Dzisiaj dowiedziałam się, że dostałam się do niego na 8 miejscu na 32. Jestem bardzo szczęśliwa, bo to jest to co kocham i chcę robić w życiu. Myślę, że plastyka pomoże mi wyjść z tego stanu. Porozmawiaj z mamą, może jeśli jej powiesz, lub pokażesz, że tworzenie sprawia Ci radość i daje dużo życiodajnej siły, zgodzi się i będzie myślała tak jak moi rodzice, że szkoła może być terapeutom. :)



 
 
Dyskusje na temat wyboru szkoły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11