Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wady wymowy
Autor Wiadomość
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-02-09, 14:30   Wady wymowy

Takiego tematu chyba jeszcze nie ma, jeśli jest to przepraszam.

Do założenia tego tematu zainspirował mnie ostatnio dość popularny filmik 'czytaj podrywaj', a dokładniej komentarze dotyczące czytającego pana z wadą wymowy, typu 'czytaj podływaj', 'czytaj podhywaj', czytaj podlywaj' albo 'czytaj podmywaj' :D To trochę przykre, już mi nawet nie chodzi o samą sprawę tego filmiku, tylko o to że najbardziej nabijają się z tego pana i z jego wady wymowy, która nie jest jakaś straszna, nie przesadzajmy.

Też mam taką wadę wymowy, tzn mówię chyba trochę inaczej niż ten gość, ale też mam problem z 'r'. Kiedyś nie wydawało mi się to jakimś strasznym problemem. Aż do momentu, kiedy pewna osoba zaczęła się z tego śmiać przy mnie. To chyba nie miało być chamskie, ale trochę niefajnie wyszło. Od tamtego czasu zaczęłam na to bardziej zwracać uwagę, potem unikać słów z 'r', a czasami w ogóle unikać mówienia. Ostatnio trochę przestałam o tym myśleć, ale jak zobaczyłam komentarze pod tym filmikiem to od razu zaczęłam wyobrażać sobie, że ludzie tak się ze mnie śmieją. Bo zdarzyło się parę razy, że przy mnie śmiali się z kogoś, kto tak mówi.

Właściwie to nie wierzę że właśnie zakładam temat, w którym się do tego przyznałam :O No ale może się okaże, że nie jestem tu jedyna.


Przeszkadza wam, gdy ktoś dziwnie mówi?
A może jest tutaj jeszcze ktoś, kto ma wadę wymowy?




 
 
Wady wymowy
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2013-02-09, 14:33   

Cytat:
Przeszkadza wam, gdy ktoś dziwnie mówi?


Nie przeszkadza mi. Oczywiście, że to słyszę, ale całkowicie to olewam, bo po prostu wiem, że niektórzy mają taką wadę wymowy i tyle. Nie widzę w tym nic śmiesznego, ani wartego wstydu. A jeśli ktoś ma taką wadę jak Ty i przeszkadza mu to, to warto by się wybrać do logopedy. I zauważyłam, że niektórym osobom to wręcz pasuje.




Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Wady wymowy
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-02-09, 14:45   

Cytat:
warto by się wybrać do logopedy

w podstawówce kazali mi chodzić, zupełnie nic mi to nie dało. może jak skończę 18 lat to spróbuję znów gdzieś pójść, ale boję się, że będzie tak samo beznadziejnie jak tam.

Cytat:
niektórym osobom to wręcz pasuje.

Z tym się mogę zgodzić, u niektórych może to być całkiem fajne, szczególnie u facetów. W sumie to nie znam żadnej dziewczyny, która ma taką wadę, ale jakoś tak wydaje mi się, że u dziewczyn brzmi to dużo gorzej niż u facetów.




 
 
Wady wymowy
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2013-02-09, 15:41   

Cytat:
ale jakoś tak wydaje mi się, że u dziewczyn brzmi to dużo gorzej niż u facetów.


A i tu się nie zgodzę. Moja dobra koleżanka nie mówi poprawnie "r" i dodaje jej to niesamowicie uroku :)
mistral, jeżeli tak bardzo Ci to przeszkadza, to powinnaś pójść moim zdaniem. A nóż widelec uda Ci się z tego "wyleczyć".




Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Wady wymowy
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-09, 15:48   

Nie było takiego tematu ? Mnie się zdaje że był...
Ja mam problem z językiem i nie mówię "r" poprawnie...




 
 
Wady wymowy
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-02-09, 16:29   

A ja 'r' wymawiam poprawnie i ładnie, natomiast kiedyś miałam 'szeleszczące' problemy z wymową. Czyli trudno mi było wymawiać 'sz', 'cz', 'rz/ż'. Nie chodziłam do logopedy ani żadnego innego specjalisty, po prostu sama starałam się nad tym pracować i teraz pytając ludzi, czy słyszą u mnie jakąś wadę wymowy, wytrzeszczają oczy nie wiedząc, o co mi chodzi. Więc może faktycznie tego nie słychać, Mercy przez skype też mi nic nie powiedziała. :P



 
 
Wady wymowy
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2013-02-09, 19:14   

Ja nie mam problemu z wymawianiem "r" ale podobnie jak Sadist, mam "szeleszczącą" wymowę. Wszystkie cz, dz, rz- normalnie wymawiam, mam problem z "sz" nie którzy się ze mnie nabijają inni stwierdzają, że to urocze. Logopeda nie dal rady mi bardziej pomóc.
Jeśli chodzi o traktowanie osób z wadą wymowy, jeśli jest naprawdę bardzo poważna i sepleniąca przeszkadza mi to bo często gęsto takiej osoby nie rozumiem, aczkolwiek mnie to nie bawi i nie jest to powód do nabijania się.




"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Wady wymowy
meme 
arytmia uczuć



Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2011
Posty: 1841
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-02-09, 20:46   

A ja mam typowo francuskie "r", ale nie przeszkadza mi już, przyzwyczaiłam się.



Walczę! O swoją przeciętność, o wyrwanie się z błędnego koła chorobliwej perfekcji, o każdy swój dzień.
 
 
Wady wymowy
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-02-09, 22:07   

Ja miałam coś tak z wiązadłem jak byłam mała i zostało tak, że nie umiem przeciągnąć "r". Zawsze wychodzi "hyy".



"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Wady wymowy
Gość

Wysłany: 2013-02-24, 00:36   

Ja jak byłam mała też miałam problem z "r", ale wizyty u logopedy pomogły i przestałam mieć z tą literą problem.

Za to do tej pory mam problem z lekkim seplenieniem czyli nie wymawiam poprawnie 's' i 'c' i w szkole byłam z tego powodu obiektem drwin.
Jeden "kolega" nawet nagrał o tym reklamę (takie zadanie mieliśmy na Wiedzę o Kulturze), prezentując pastę do zębów powodującą seplenienie i nazywając ją moim szkolnym przezwiskiem... Oczywiście reklama ta była prezentowana w obecności całej klasy i nauczyciela. O ile nauczyciel się nie skapował o co chodzi, to cała klasa miała ogromną uciechę, a ja najchętniej zapadłabym się tam pod ziemię... Potem podobnie jak mistral starałam się unikać słów, które sprawiają mi problem, a w końcu odzywałam się przy całej klasie tylko wtedy kiedy musiałam.
Teraz po latach udało mi się trochę poprawić wymowę, ale wprawne ucho dalej usłyszy, że nie do końca mówię poprawnie.




 
 
Wady wymowy
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2013-02-24, 09:02   

O, ja też mam wadę wymowy. Nie wymawiam "r" tylko "ghy" :D
Ale ja jeszcze kiedyś wypowiem "Czerwone ferrari Raikonena" :D

Zazwyczaj się tym nie przejmuję, że mam taką wadę wymowy, no może czasem, jak ktoś wyłapie, że nie wymawiam soczystego "r" i każe mi powiedzieć "rower" to się wku*wiam odrobinę x]




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Wady wymowy
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2013-02-24, 14:04   

Też mam wadę wymowy. I mam skłonności do niewyraźnego mówienia. Litery "r" też nie umiem przedłużać. Kiedyś chodziłam do logopedy.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Wady wymowy
Niewidzialny 



Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 133
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-03-05, 10:41   

rówież mam problem z "r"...heh. albo raczej mam "ploblem" z "l", dokuczali mi strasznie. Przestałem się przejmować, po "podsłuchaniu" dwóch lasek w szkole, jak mówiły, że wada wymowy jest seksowna :D



 
 
Wady wymowy
Schisma 



Wiek: 32
Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 151
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2013-03-05, 11:06   

Ja również mam wadę, problemy z 'r' jak u większości. Chodziłam do logopedy, ale niestety nic to nie dało. Zazwyczaj mi dokuczano z tego powodu, ale idzie przywyknąć. : D



Dreams torn to pieces, broken like glass
Hope faded away, withered like leaves...
 
 
 
Wady wymowy
Regis 
sorrow dreamer


Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 194
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-06-10, 18:59   

Też mam problem z 'r'. Jednak jeszcze nikt mi tego nie mówił, tak sam z siebie. Jeśli mówię normalnie całe zdania to prawie nie słychać. Wszyscy mówią mi, że dobrze mówię po angielsku może to po części zasługa tego 'r' hmm? :P



"Będziemy już razem (...) Na zawsze (...) Jestem Twoim przeznaczeniem?"
 
 
 
Wady wymowy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12