Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bóg
Autor Wiadomość
Jaaqob 



Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 218
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-08, 13:52   

Respekt, wdzięczność, miłość.



"Siej twoje ziarno od rana i nie dawaj wytchnienia twoim rękom aż do wieczora, bo nie wiesz, które ziarno wyda plon: może to, może tamto, a może oba okażą się dobre." ~ Kohelet
 
 
 
Bóg
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-08, 15:59   

Adriaen napisał/a:
Rozgoryczenie, że, jeżeli istnieje, pozwala, by na świecie działy się takie okropne rzeczy.


Może On lubi te okropne rzeczy? :brwi:




 
 
Bóg
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-08, 16:04   

Nightmare napisał/a:
Może On lubi te okropne rzeczy?

Coś w tym jest
https://www.youtube.com/watch?v=6MjYtBakc30 8)




 
 
Bóg
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-08-27, 23:27   

Christos Tsiolkas w "Martwej Europie" chyba najtrafniej określił moją postawę wobec boga.

Uwaga! Treści wulgarne :

Cytat:
Bóg wypowiedział się dostatecznie jasno w Torze, w Biblii i w Koranie. Nie jest żadnym Bogiem miłości. Jest Bogiem sprawiedliwości(...)Przysięgam Isaac, jeśli Bóg rzeczywiście jest tym nieomylnym chujem z Biblii, to ja zamiast niego wybieram piekło. Jebać go. Wybieram życie z tobą. Wybieram piekło.



Jeżeli w ten sposób ma wyglądać miłosierdzie - plagi egipskie, choroby i zarazy - to ja wolę obiecany "ogień piekielny", bo przynajmniej wiem, czego mogę się spodziewać.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Bóg
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-08-28, 15:46   

Adriaen, byś szoknął, jakby Cię zamiast do piekła wsadzili do czyśćca na kilka tysiącleci w ramach pokuty co? :lol:



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Bóg
wintermute
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-28, 16:25   

Adriaen, znasz utwór Reality Asylum zespołu Crass? http://www.plyrics.com/ly...lityasylum.html spodoba Ci się choćby tekst[/u]



 
 
Bóg
Cocolina 


Dołączyła: 17 Cze 2016
Posty: 20
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-01, 15:49   

Lewe napisał/a:
Adriaen, byś szoknął, jakby Cię zamiast do piekła wsadzili do czyśćca na kilka tysiącleci w ramach pokuty co? :lol:


czyśca nie ma. bo nie ma o tym w Biblii, to zostało dodane przez kościół katolicki lata później.




 
 
Bóg
Paulla 



Dołączyła: 30 Sie 2016
Posty: 18
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-09-03, 07:16   

Cocolina napisał/a:
czyśca nie ma. bo nie ma o tym w Biblii, to zostało dodane przez kościół katolicki lata później.



To że nie ma w Bibli słowa czyściec nie oznacza ,że takiego miejsca nie ma :D
Pismo Święte trzeba jeszcze potrafić interpretować. Pozdrawiam :D
1 Kor 3:10-15
Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień /Pański/; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień.


]

Adriaen napisał/a:
Jeżeli w ten sposób ma wyglądać miłosierdzie - plagi egipskie, choroby i zarazy


Tutaj nie zawinił Bóg a człowiek mógł uniknąć tych plag ale z swego egoizmu nie chciał odpuścić przez co na niego te plagi spadły. Pozdrawiam :D




Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.
 
 
Bóg
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-03, 09:10   

Paulla napisał/a:
człowiek mógł uniknąć tych plag ale z swego egoizmu nie chciał odpuścić przez co na niego te plagi spadły

Ach te egoistyczne, wredne egipskie pierworodne noworodki.
Paulla napisał/a:
Tutaj nie zawinił Bóg

To mniej więcej tak samo jak mówić, po tym jak mafia komuś odstrzeliła łeb, bo nie chciał haraczu płacić, że to nie jest wina mafii, tylko tego człowieka, bo przecież mógł uniknąć śmierci grzecznie płacąc, co należy.
Paulla napisał/a:
Pismo Święte trzeba jeszcze potrafić interpretować.

Czyli to co nam pasuje sobie brać dosłownie, a to co nam nie pasuje, to uznać za 'metaforę'.




 
 
Bóg
Cocolina 


Dołączyła: 17 Cze 2016
Posty: 20
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-03, 19:49   

Paulla napisał/a:
sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień.


Ten fragment jest mocno naciągany i obalony już od jakiegoś czasu jeśli chodzi o odnoszenie się do czyśćca. W wielu miejscach jest mowa tylko o tym, że są jedynie dwa miejsca - albo się idzie do Królestwa Bożego, albo w wieczny ogień. Ten fragment w zasadzie dotyczy czego innego, ale to trochę do tłumaczenia by było. A wolę tego nie robić, bo po co się niepotrzebnie teologicznie spierać. Ważne, że się wierzy w Boga.




Ostatnio zmieniony przez 2016-09-03, 20:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bóg
wiktoriafigura 
Corseofyou


Wiek: 25
Dołączyła: 16 Sie 2016
Posty: 40
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-05, 21:35   

Kocham Boga. Mimo że przeszłam dużo myślę, że to tylko utwierdza mnie w wierze. Nie raz ocalił mi skórę i pomagał w najprostszych sprawach. Cały czas czuje jego obecność. Gdy wszyscy się ode mnie odwracą on będzie przy mnie wspierając :)



Nie opłakuje niczego, biorę wszystko
 
 
Bóg
pyramidhead2 



Wiek: 31
Dołączył: 03 Wrz 2016
Posty: 11
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-09-05, 22:06   

co czuje do Boga? Hmm.. chyba szacunek ze wciaz żyje :|



Samotność już mnie powoli zabija
 
 
 
Bóg
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-09-06, 01:01   

Scarlet Halo napisał/a:
To mniej więcej tak samo jak mówić, po tym jak mafia komuś odstrzeliła łeb, bo nie chciał haraczu płacić, że to nie jest wina mafii, tylko tego człowieka, bo przecież mógł uniknąć śmierci grzecznie płacąc, co należy.

Scarlet Halo napisał/a:
Czyli to co nam pasuje sobie brać dosłownie, a to co nam nie pasuje, to uznać za 'metaforę'.

Życie...
Podobnie na to patrzę. Choć naiwna wiara byłaby o wiele wygodniejsza i prostsza.




 
 
Bóg
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-06, 01:13   

Cytat:
To że nie ma w Bibli słowa czyściec nie oznacza ,że takiego miejsca nie ma

To, że coś zostało opisane w Biblii, to nie oznacza, że to istnieje.




 
 
Bóg
Makaron 



Wiek: 29
Dołączył: 03 Lip 2016
Posty: 406
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-09-06, 10:05   

KrólowaSzczurów napisał/a:
To, że coś zostało opisane w Biblii, to nie oznacza, że to istnieje.

O nie... A ja wciąż czekam na mannę z nieba :D
No nic, chyba czas iść do pracy...




"Czy pamiętasz płatków róży szept...
Miłość Cię woła, idź za jej głosem,
Nie mów jutro, nie mów zawsze,
Mów i kochaj dzisiaj!"
 
 
Bóg
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13