Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Brak chęci do nauki
Autor Wiadomość
ViciousLady 
nobody



Wiek: 23
Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-04-04, 15:25   

Mój brak chęci do nauki najprawdopodobniej przeszkodzi mi w zdaniu klasy. Gdybym poczuła się lepiej. Może udałoby mi się coś przyswoić, ale tak to nie ma szans. Czasem usiądę i rozłożę książki i zeszyty, ale na tym się kończy. I najciekawsze w tym wszystkim jest to, że jeśli nie zaliczę tej klasy to wyślą mnie do szkoły z internatem. Tam na pewno będzie mi lepiej...



Przyłącz się, dostrój się i odpadnij.
 
 
Brak chęci do nauki
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-04, 15:30   

ViciousLady napisał/a:
I najciekawsze w tym wszystkim jest to, że jeśli nie zaliczę tej klasy to wyślą mnie do szkoły z internatem. Tam na pewno będzie mi lepiej...

Najgłupsze podejście jakie może być "ja sobie nie radze to niech ktoś zrobi to za mnie no bo po co mam się męczyć..." Nigdy nie zrozumiem takiego podejścia do problemów szkolnych, gdzie nieraz wystarczyła by rozmowa słowo wsparcia czy zwykłe " poradzisz, sobie wierze w ciebie, jak potrzebujesz pomocy możesz zawsze na mnie liczyć" ale po co to za ciężkie dla większości ludzi. Proste słowa a potrafią dodać siły i wiary bo masz wrażenie że komuś zależy że z problemem nie zostajesz sam.



 
 
Brak chęci do nauki
ViciousLady 
nobody



Wiek: 23
Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-04-04, 17:51   

Buber, tak jest łatwiej.



Przyłącz się, dostrój się i odpadnij.
 
 
Brak chęci do nauki
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 12:41   

ViciousLady, na Twoim miejscu wolałabym naprawdę pogadać z nauczycielami/pedagogiem o problemach, z których wynika Twój brak chęci do nauki niż nie zdać do następnej klasy. W przypadku pierwszej opcji zawsze jest szansa, że zostanie Ci na przykład zaproponowane nauczanie indywidualne. Walcz o siebie.



 
 
Brak chęci do nauki
ViciousLady 
nobody



Wiek: 23
Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-04-08, 22:49   

Arya napisał/a:
Walcz o siebie.
Nie ma o co walczyć. Nie znoszę siebie i nie widzę już w tym sensu. Nie ma o co walczyć, bo mnie nie ma.



Przyłącz się, dostrój się i odpadnij.
 
 
Brak chęci do nauki
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-09, 06:24   

Niedługo matura, a ja olewam naukę. Bronie się przed nią. Tak jest łatwiej... Sama nie wiem. Jakoś to będzie.



 
 
Brak chęci do nauki
ViciousLady 
nobody



Wiek: 23
Dołączyła: 16 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-04-09, 21:45   

Nightmare, dasz radę :)



Przyłącz się, dostrój się i odpadnij.
 
 
Brak chęci do nauki
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 16:15   

Dzisiaj troche matmy zaczerpnęłam. Polski i geografia... jestem totalnie zielona.



 
 
Brak chęci do nauki
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-10, 17:14   

Nightmare napisał/a:
Polski

Jeśli masz jakiś konkretny problem, mogę pomóc. ;)




 
 
Brak chęci do nauki
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-04-14, 17:02   

Taki wniosek wyniesiony z mojej terapii, że niechęć do nauki, brak sił, zasypianie to nic innego jak ucieczka. Przed presją, przed odpowiedzialnością i tym podobnymi rzeczami. Wielu z nas nie radzi sobie z odpowiedzialnością za sprawy szkolne, bo często zostawieni jesteśmy sami sobie, bez wsparcia i autorytetów. A w szkole zamiast otrzymywać wsparcie, jesteśmy obiektami rozładowania frustracji nauczycieli. Bardzo dużo frustracji wokół nas. Piątki i szóstki nie są najważniejsze, ale... Sama ciekawość świata jest ważna. Jasne, możecie mi powiedzieć, że w szkole nie uczą niczego, co by Was interesowało, więc to totalnie zlejecie. Ale chodzi o to, że w życiu już tak jest, że musimy robić coś, na co nie mamy ochoty. Wykształcenie jest potrzebne, żeby nie tkwić w jednym miejscu. Mamy obowiązek szkolny do 18 roku życia i tego niestety nie przeskoczymy, ale jeśli za szkołą znajdziemy jakiś cel, to być może będzie nam łatwiej zabrać się do nauki, by przejść te etapy edukacji, a potem decydować o sobie.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Brak chęci do nauki
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-04-14, 17:32   

Żurawek, bardzo dobrze napisane. ;) Zgadam się z tym.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Brak chęci do nauki
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-04-14, 19:44   

Żurawek napisał/a:
A w szkole zamiast otrzymywać wsparcie, jesteśmy obiektami rozładowania frustracji nauczycieli.

Dość mocno generalizujesz...




:myszka:
 
 
Brak chęci do nauki
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-04-14, 19:52   

aga_myszka, oczywiście. To była ogromna generalizacja i nie zważyłam na tych dobrych nauczycieli. Po prostu dużo częściej spotykamy się właśnie z tymi nieprzystępnymi nauczycielami, zwłaszcza w dużych niby to renomowanych szkołach. Choć myślę, że w każdej można spotkać prawdziwego nauczyciela z powołania. Przepraszam, nie chciałam nikogo obrazić. ;)



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Brak chęci do nauki
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-28, 01:57   

U mnie standard. Ale ja się rzadko uczę :>



 
 
Brak chęci do nauki
mlupferr 


Wiek: 25
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 51
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-08-17, 01:16   

Czy wy też tak bardzo nie chcecie wracać do szkoły? To chore ale ja o powrocie myślałem od początku wakacji, niestety zaraz już koniec, a ja każdego dnia czuje się z tym coraz gorzej...



 
 
Brak chęci do nauki
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12