Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Do Norwegii nogi niosą
Autor Wiadomość
poziomka11012
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-14, 22:12   

jezeli 21.12 zacznie byc cos nie tak z tym swiatem to moze jeszcze zdaze zobaczyc norwegie ;p jezeli bedzie koniec swiata to kto okrada ze mna miasto, zabiera jakiegos rupiecia byle by jezdzil i wyrusza na polnoc :d



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-15, 10:00   

poziomka11012, ja! :)



 
 
Do Norwegii nogi niosą
poziomka11012
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-18, 09:21   

jesteśmy umówieni ;p nie chce tam jechać w samotności



 
 
Do Norwegii nogi niosą
NothingSpecial 



Wiek: 29
Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 320
Skąd: świat

Wysłany: 2012-12-18, 16:45   

Ja też się dołączam! :D



I think a bullet
might hurt a little bit less
than this loneliness.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-24, 16:07   

Nieraz śni mi się Norwegia. W snach też jest taka piękna. Tęsknię za nią :(



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-22, 01:00   

Co za temat <3

Mam słodkiej strony Norwegii pięć kilo w spiżarce, podzielę się z każdym spragnionym skandynawskich smaków.

Chce ktoś kanapkę? Norwegom powinni dać za to cudo kulinarnego nobla - brunost rządzi :P





Disqualified as a human being.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-03-22, 01:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-22, 12:53   

Co to jest? Krówka w plasterkach?



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-22, 13:32   

Więcej o brązowym serku tutaj, choć razi mnie pominięcie kwestii primu, topionego złota :)
http://evewnorwegii.blogs...ajbardziej.html


Zawsze lepsze to, niż Lutefisk, czyli mydlana ryba" maczana w ługu, którą z racji spędzania świąt w Norge miałam okazję przyrządzać. Masakra.

Cytat:
Lutefisk - ryba z ługu, znana też jako "ryba mydlana" - jedna z potraw, która może przyśnić się w nocnym koszmarze i której bodaj najtrafniejsza charakterystyka brzmi "ryba o wyglądzie i konsystencji zwłok, które zbyt długo leżały w wodzie"...
Krótka informacja dla osób, które były na bakier z chemią: Ług to wodorotlenek sodu rozpuszczony w wodzie, silnie żrąca substancja chemiczna, używana, między innymi, do czyszczenia odpływów, tępienia chwastów i produkcji biopaliwa. (No i oczywiście do produkcji lutefisk, ale to rozumie się samo przez się.) W zetknięciu ze skórą powoduje oparzenia, a z błonami śluzowymi (oczy, język) ślepotę lub utratę zmysłu smaku... miła perspektywa, czyż nie?
No dobrze. Skoro już mamy naszego dobrze obsuszonego i twardego niczym sztacheta z płotu (bądź dobrze zmrożony nieboszczyk) sztokfisza oraz rzeczony ług, pozostaje nam tylko:

primo: wymoczyć sztokfisza w wodzie (by pozbył się sztywności zwłok zostawionych na mrozie) - potrzeba na to około pięciu-sześciu dni. Wodę zmieniamy codziennie!

secundo: wymoczyć go przez kilka dni w ługu sodowym (by nabrał konsystencji zwłok topielca).

tertio: uzyskaną w ten sposób napęczniałą, galaterowato-mydlaną substancję rybną ponownie wymoczyć w wodzie (znów pięć-sześć dni z codziennym zmienianiem wody), w celu wypłukania ługu, by podczas świątecznej kolacji nie wyżarło nam języka.
Tak przygotowaną rybę z ługu (lutefisk) można ugotować na parze lub upiec.



Więcej informacji: http://www.mojanorwegia.p...l#ixzz2OGsKTqyD

Moja sympatia do tego kraju, to również penetrowanie go od kuchni, jakkolwiek dziwacznie ona niekiedy wygląda 8)




Disqualified as a human being.
Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-03-22, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-22, 13:38   

A jak z zapachem i smakiem? Już samo słowo 'ryba' przyprawia mnie o dreszcze...



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-03-22, 13:54   

Zapach całkiem znośny, delikatny, ledwo wyczuwalny jakby.
Gorzej ze smakiem. Galaretowate, rozpadajace się mydło na ciepło, posypane przyprawami.
Nigdy więcej :D




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-04, 13:37   

Mustela Nivalis, weź mnie do siebie :( :(



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-13, 14:28   

Mustela Nivalis napisał/a:
Posiada też takie malutkie urządzenie wielkości pendrive'a, którego musi używać za każdym razem, kiedy się loguje na swoje konto, bez niego nie wykona żadnej transakcji.

Coś jak podpis elektroniczny? A służy to do czegoś więcej, niż tylko do płacenia?

Mustela Nivalis napisał/a:
Tutaj chyba przyznawanie kredytu okupione jest większą papierologią, więc nie jest to możliwe.

No okazuje się, że nie. Robili tak: Ogłoszenie o pracę, kandydat super wspaniały, więc podpisują niby z nim umowę, ale potrzebują potwierdzenia jego numeru konta, więc niech przeleje złotówkę na ich konto i oni sobie zanotują jego numer. Potem się okazywało, że się miało kredyt. Jak to możliwe?

Niektóre banki oferują możliwość zakładania kont 'zaocznie' jeśli właśnie dla potwierdzenia dokona się przelewu z innego swojego konta, które zostało założone w sposób tradycyjny. Podobny jest system weryfikacji przy zakładaniu konta na Świstaku.

No i taki lewy pracodawca wypełniał druczek na twoje dane osobowe, bo miał twoje CV, kazał ci przelać tą złotówkę i już mógł się cieszyć kredytem odnawialnym na twoje nazwisko.




 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-12-13, 14:35   

Chochlik napisał/a:
Coś jak podpis elektroniczny? A służy to do czegoś więcej, niż tylko do płacenia?


Służy tylko i wyłącznie do generowania jednorazowych, indywidualnych kodów. Bez tego nie zalogujesz się na swoje konto w banku, nie wspominając już o jakiejkolwiek operacji finansowej. Tak sądzę. Jeśli jestem w błędzie, to skoryguję za parę godzin.


A co do reszty - pisząc "tutaj" miałam na myśli Norwegię, a nie Polskę.




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-13, 14:39   

Mustela Nivalis napisał/a:
Służy tylko i wyłącznie do generowania jednorazowych, indywidualnych kodów.

Token? Em też ma coś takiego. :) I masa innych osób.

Mustela Nivalis napisał/a:
pisząc "tutaj" miałam na myśli Norwegię, a nie Polskę.

Ah, to wybacz. Ale fajny patent, nie? Noo to teraz sprawdzę ile mam adresów forumowiczów... :P




 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2013-12-13, 14:41   

Chochlik napisał/a:
Token? Em też ma coś takiego.


Łuhu! No. Właśnie. Bez tego tutaj ani rusz. Ode mnie mój polski bank tego nie wymagał nigdy, a tutaj, zdaje się, jest to must-have.
Chochlik napisał/a:
Ah, to wybacz. Ale fajny patent, nie? Noo to teraz sprawdzę ile mam adresów forumowiczów...


;]




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14