Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Do Norwegii nogi niosą
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-13, 15:14   

Mustela Nivalis napisał/a:
Łuhu! No. Właśnie. Bez tego tutaj ani rusz. Ode mnie mój polski bank tego nie wymagał nigdy, a tutaj, zdaje się, jest to must-have.

Ja specjalnie wybrałam bank, który oferował właśnie takie zabezpieczenie transakcji - jakoś bezpieczniej się z tym czuję, bo żeby coś zrobić na moim koncie trzeba znać mój numer klienta, moje hasło i aktualny kod z tokena, który zmienia się co 30 sekund.




 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-11, 10:26   

Najbliższe disko i taki znok... :lol:



Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Bast 
Jestę kotełę.



Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 1518
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-11, 10:44   

Cytat:
"Przez te stare świnie nikt nie chciał wyjść na parkiet"


:rotfl: Erosomani jedni, a w domu przykładni tatusiowie i mężowie. :D




Czy jest coś gorszego niżeli śmierć? - Życie, jeśli pragniesz umrzeć.
:bastith: :bast: :bastith:
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-02-11, 10:48   

Hamulce zagranico puszczajo. :lol:
Sama kiedyś słyszałam jednego takiego, co się przechwalał, że przecież "przez całe życie nie będzie jadł tego samego pasztetu". Kiedy zasugerowałam, że jego żona też parówek jednej marki pewnie nie ma ochoty jeść zacietrzewił się okrutnie... :facepalm:

Fakt faktem, że gdyby dotyczyło to społeczności arabskiej albo czarnoskórych, to nie padłoby nic o starych świniach. Poprawność polityczna. -.-


<<< Dodano: 2014-02-27, 11:20 >>>


A w temacie Norwegii (z fińskim bonusem):

- Murzyn nadal walczy o tytuł ostatniego Wikinga
- Isac Elliot Lundén - fiński piosenkarz nowym bożyszczem nastolatek, Bieber stał się bad boyem, więc trzeba jakoś wypełnić lukę po nim (sam zainteresowany widzi siebie raczej jako innego Justina - Timberlake'a)
- dwa lata temu hitem była podróż koleją transsyberyjską reklamowana, jako "Vodka Tour", obecnie trendy Wielkanoc oznacza wyjazd na "Malaria-Free Safari"...
- moda na solarium trzyma się mocno - ostatnio atak skwarek przeżywałam w Polsce w okolicach liceum i myślałam, że to koszmar - zmieniłam jednak zdanie: skwarki o nordyckim typie urody wyglądają groteskowo (jeśli ktoś liczył na mrocznych metali na każdym rogu, to się mocno rozczaruje)
- zdjęcie dnia umieszczone na najważniejszych portalach informacyjnych: (kadr z islandzkiego filmu)


<<< Dodano: 2014-04-06, 20:36 >>>


Ruchu to tu nie ma. No to macie trzy moje turystyczne fotografie, co już swoje wiszą w internetach. Wszystkie wykonano w regionie Troms. :)








<<< Dodano: 2014-04-06, 20:41 >>>


Tak bardzo prawda.
Potwierdzam.
Łasica.





Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-26, 17:24   

od 7 do 11 roku życie każde ferie, wakacje, wolne od szkoły spędziłam w Norwegii. To piękny kraj, z którym łączą mnie milsze wspomnienia niż z Polską. Co prawa tam, gdzie ja byłam Norwegów było mało, ale Ci, których poznałam są naprawdę przemili i...tacy inni :D Ogólnie to miałam się tam przeprowadzić, ale niestety nie wypaliło. Przyrzekłam sobie, że kiedyś się tam przeprowadzę.



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-26, 17:29   

A gdzie spędzałaś czas wolny?

Chciałabyś się przeprowadzić w tamte miejsce czy może masz jakiś wymarzony okręg/gminę/miasto, w którym chciałabyś się znaleźć?




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-26, 17:37   

Mieszkałam (przebywałam) w Oslo. Ogólnie poza miasto wyjeżdżałam zazwyczaj w weekendy, i, nie powiem, w tygodniu wiało nudą, ale wolałam nudzić się w Norwegii niż w Polsce... Miałam tam też kolegę z Rosji i, wtedy jako dzieci, bawiliśmy się razem :)
A przeprowadzić chciałabym się... w to samo miejsce, myślę, że wyłącznie z sentymentu. W mieszkaniu, gdzie mieszkał mój tata (on pracował tam) mieszkało 5 innych osób i mimo tego było mi lepiej, niż tutaj w dużym, własnym domu.
Ewentualnie mogłabym zamieszkać w Drammen, żeby mieć blisko Oslo ;)




 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-26, 17:53   

Również mam bardzo przyjemne wspomnienia z Oslo i okolic. :)
Kiedy tam byłam, moją stacją bazową był wielki silos przerobiony na budynek mieszkalny tuż pod stacją metra Sinsen, a przyduży rower znajomego służył mi za środek transportu. Z chęcią bym jeszcze przemierzyła sobie wzdłuż i wszerz w taki sposób stolicę Norwegii. Szkoda, że mieszkam trochę zbyt daleko, aby wybrać się do Oslo na spontaniczną wycieczkę. Jednak mieszkać tam chyba bym nie chciała, Trondheim swojego czasu już mnie dość przytłaczało, a Tromsø było wystarczające.

Snakker du norsk? :brwi:




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Surev
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-26, 19:09   

Oj nie, nie, nie mówię po norwesku :D Jedyne słowa które znam to "ja takk", które zazwyczaj używałam jak pani w sklepie pytała o reklamówkę haha :)



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-04-27, 20:49   

Tak, wiem, że profesjonalizm bije aż od tego zdjęcia, ale ostatnio zażywam sobie świeżego powietrza z miłym widokiem na Hornelen i snuję plany, ile to razy ja na niego wejdę, gdy pozbędę się swoich lęków i postanowiłam się z wami nim podzielić. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-04-27, 20:53   

Mustela Nivalis, ale piękne widoki! Ja chciałbym zobaczyć fiordy na żywo. <3




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Do Norwegii nogi niosą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-28, 23:59   

Wywiad z ambasadorem.



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-06-29, 14:33   

Już kilka lat temu chodziła fama o dokształcaniu się pracowników ambasady Norwegii: okazało się, że większość pytań, jakie otrzymywali jej pracownicy dotyczyło właśnie tego rodzaju muzyki a nie spraw bardziej formalnych. Całkiem sympatyczne wykorzystanie sytuacji na promocję kraju.

Ja ze swojej strony jestem lekko rozczarowana, spodziewałam się widywać tutaj więcej fanów cięższych brzmień przyodzianych w czerń, długowłosych, mrocznych, niestety, statystycznie częściej widzę bosonogich mnichów buddyjskich, a najbardziej widoczną warstwą są strzaskani na heban wymuskani bardziej od dziewcząt plastikowi młodzieńcy. -.-


<<< Dodano: 2014-07-27, 09:22 >>>


W Norwegii niepokój, zwłaszcza w większych miastach. Lotniska i dworce poobstawiane, wzmożone kontrole osobiste, paszportowe, niektórzy coś wspominają nawet o konieczności legitymowania się paszportem (do tej pory mógł to być dowód) przy wyjeździe z kraju i wjeździe do niego.

http://wiadomosci.onet.pl...ili-syrie/wek1y

http://niezalezna.pl/5770...errorystycznego




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-04, 21:46   

Winda



 
 
Do Norwegii nogi niosą
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-12-04, 21:57   

Byłam, widziałam i... nie używałam. Kiedy mieszkałam w Trondheim ta atrakcja wyłączona z użytkowania, a ja nawet specjalnie na tę okazję rower kupiliśmy. Może potem sprawdzę, jak jest obecnie i zrobię mały update.

Peszek. :<

A skoro tutaj już jestem, to zostawię trailer filmu dokumentalnego, który kiedyś wrzuciłam do swojego tematu (nie wszyscy mają dostęp). Dlaczego akurat ten? Ano dlatego, że prezentuje krajobraz moich okolic. :)
http://vimeo.com/102552244

I zorza polarna, która została sfotografowana kilkaset metrów od mojego domu. :)




Disqualified as a human being.
 
 
Do Norwegii nogi niosą
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11