Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Manga i anime
Autor Wiadomość
Yoruichii 



Wiek: 32
Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 165
Skąd: Podlaskie

Wysłany: 2012-01-06, 11:19   

Elfen Lied było dobre, ale jednak nie podobało mi się za bardzo ;) wolę Hellsinga zdecydowanie ;)



 
 
Manga i anime
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-01-08, 11:06   

Chciałbym się z Wami podzielić fajną animacją. Film jest krótki - trwa zaledwie 12 minut. Opowiada o przemijaniu. Mimo, iż został on stworzony przez Japończyka, to niewiele ma wspólnego z pod względem rysunku z anime. Animacja została nagrodzona Oskarem.
http://www.youtube.com/watch?v=ZvNYyTuFXdw




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Manga i anime
BlackLily 



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-01-08, 16:33   

Dante, poradź mi, bo widzę, że znasz się na rzeczy. Szukam anime, które byłoby: dość realistyczne (ale nie musi być pozbawione elementów poza-realistycznycznych), absolutnie nie romans, nie o wampirach. Oglądałam ostatnio "11 eyes" i fabuła mi się spodobała, acz to nie mój ideał. Elfen Lied byłoby ok, ale dla mnie trochę jednak zbyt krwawe. Hm, masz jakiś pomysł? Dzięki :)



Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
 
 
Manga i anime
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-01-08, 17:21   

BlackLily, a oczekujesz czegoś konkretnego od tytułu, czy chcesz po prostu obejrzeć coś w opisanym przez siebie stylu?

Mogę ci polecić:
Ghost In The Shell -KLIK - anime z gatunku Cyberpunk/s-f. Jedno z najbardziej znanych anime na zachodzie i jedno z moich ulubionych.

Byosoku 5 cm - KLIK - to są okrychy życia / romans. Co prawda nie gustuję na co dzień w takich anime, ale to mi się spodobało. Na dodatek jeżeli chodzi o grafikę, to jest to najlepiej wyglądające anime jakie miałem okazję oglądać.

Perfect Blue - KLIK - opisywałem to anime trochę wyżej. Przyznam, że jest trochę ciężkie i potrafi pomieszać w głowie, ale można uznać je za realistyczne (o ile można powiedzieć, że to, co dzieje się w głowie bohaterki jest realistyczne).

Jak przypomni mi się coś jeszcze, to napiszę : )




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Manga i anime
BlackLily 



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-01-08, 17:37   

:) dzięki! Zaraz patrzę



Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
 
 
Manga i anime
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-08, 20:21   

Przypomniało mi się, że niedawno obejrzałem świetne anime w klimatach historyczno-fantastycznych - Ninja Scroll http://www.filmweb.pl/film/Ninja+Scroll-1993-34372



 
 
Manga i anime
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-01-08, 20:30   

Popieram. Bardzo fajne anime. Jeżeli Ci się spodobało, to możesz też spróbować "Hakkenden: Legend of the Dog Warriors". Anime jest oparte na jednej z legend Japońskich (więcej znajdziesz na tanuki.pl). Jest podobne do wymienionego przez Ciebie anime.

Tutaj jest opening:
http://www.youtube.com/watch?v=gj8dGc-pvIg




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
Ostatnio zmieniony przez Dante 2012-01-08, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Manga i anime
lavender
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-08, 20:42   

To może i mi doradzicie. ;)
Szukam jakiegoś dobrego surrealistycznego anime. Takie w którym fabuła zatraca się między rzeczywistością a fantazją. Coś jak Paprika, Revolutionary Girl Utena czy chociaż Cat Soup.

Ktoś coś widział, ktoś coś wie? :>




 
 
Manga i anime
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-01-08, 20:48   

Żadnego z tych anime nie widziałem (chociaż na Paprike polowałem, ale miałem problem ze znalezieniem jej w sieci). Niemniej ostatnio żywię się wyłącznie surrealizmem, i mogę Ci polecić z czystym sumieniem Mind Game - jedno z moich ulubionych anime : )

http://anime.tanuki.pl/st...nd-game/rec/755

EDIT:
Zapomniałem jeszcze o jednym anime- Cat Soup
http://anime.tanuki.pl/st...jiru-so/rec/294




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
Ostatnio zmieniony przez Dante 2012-01-08, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Manga i anime
BlackLily 



Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-01-08, 21:46   

A ja znalazłam jeszcze Kamisama no Memochou :)



Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
 
 
Manga i anime
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-01-10, 20:25   

Ostatnio oglądałem bardzo ciekawe Anime - "Kemonozume". Jest to seria składająca się z 13 odcinków. W Japonii istnieje organizacja zajmująca się zwalczaniem Pożeraczy Ciał (potomkowie jakiejś przeklętej przez bogów pary, którzy wyglądają jak ludzie, jednak czasami zamieniają się w potwory zjadające ludzkie ciała). Główny bohater zakochuje się w kobiecie, która okazuje się być pożeraczem. Współtowarzysze chcą się jej pozbyć, jednak on ucieka z ukochaną. Przyznam, że jest to opis przedstawiający dosyć banalną historię, jednakże gdy oglądałem każdy kolejny odcinek coraz trudniej było mi sie od tego oderwać. Bardzo dobre zakończenie. Nie pomyślałbym, że z historii o miłości da się zrobić coś tak fajnego. Najciekawszy elementem anime wydaje mi się jednak rysunek - odbiega on bardzo od wyglądu standardowych anime będąc jednocześnie całkiem przyjemnym dla oka. Poniżej zamieszczam klip zmontowany z różnych scen owego anime. polecam wszystkim : )

http://www.youtube.com/wa...feature=related


Więcej o anime: KLIK




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
Ostatnio zmieniony przez Dante 2012-01-10, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Manga i anime
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-01-19, 07:06   

Aya napisał/a:
Ouran High School Host Club - nie jestem pewna czy dobrze tytuł napisałam. Ogólnie wypróbowuje różne gatunki, ale najbardziej przypadają mi do gustu romantyczne komedie szkolne - jeśli mogę to tak określić.


Właśnie się do tego przymierzam. Jestem w trakcie ściągania.

Poza tym z tego , co pamietam uwielbiałam jakis byłam młodsza fushigi yuugi. No i zresztą dalej uwielbiam.

Hm, właśnie skończyłam oglądać Togainu no Chi i o dziwo mi się spodobało. Chociaż chyba jednak wolałabym, żeby inaczej się skończyło ;)




Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Manga i anime
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-01-19, 07:08   

ZApomniałabym. Gravitation mi się podobało! :D



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Manga i anime
szaaman12
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-21, 21:20   manga anime

Moim hooby jest manga i anime.Moze podam kilka tytulow:sword art online,naruto,omamori himari. Starczy bo moge bez konca wymieniac:-P[/b]



 
 
Manga i anime
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-11-21, 21:30   

JA lubię Hellsinga i Kuroshisuji :)



Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Manga i anime
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12