Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Lęk przed samotnością
Autor Wiadomość
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2013-02-03, 20:46   

NothingSpecial napisał/a:
im intensywniej będziesz szukał tym gorzej Ci pójdzie znalezienie kogoś, głupio to zabrzmi, ale taka osoba i tak pojawi się w swoim czasie.


To niestety chyba prawda. Nie można być nachalnym. Jeśli w pewien sposób uda się zainteresować drugiego człowieka, wtedy on sam się odezwie, lub będzie się starać o kontakt. Chyba, że ta osoba ma lęk przed kontaktami z ludźmi, stresuje się podczas rozmów nawet przez komunikatory (ostatnio się spotkałem właśnie z taką osobą, to smutne, że ktoś tak boi się ludzi..). Generalnie jeśli chcesz znaleźć kontakt z kimś z forum - po pierwsze wypadałoby samemu zrobić ten pierwszy krok, w końcu facet to facet.. No i nie wolno się narzucać.. I nie rzucać się od razu jak hieny na padlinę.

Powodzenia (:




Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Lęk przed samotnością
pb211
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-06, 00:02   

Od pewnego czasu czuję że jestem jak bezpański pies. Przywiązuję się do każdego kto choć trochę okaże współczucia, zainteresowania. A gdy ta osoba zaczyna się zbliżać pies zaczyna się wycofywać z podkulonym ogonem w obawie że zostanie skopany. Nikomu nie ufa.

Może i trochę nie pasuje do tematu ale chciałem to z siebie wyrzucić.




 
 
Lęk przed samotnością
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-02-06, 00:09   

pb21, rozumiem, że pragniesz bliskości z kimś, ale gdy do niej dochodzi ( nie mówię od razu o bliskości seksualnej ) to ty odczuwasz lęk i odchodzisz ?;>



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Lęk przed samotnością
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2013-02-06, 00:18   

PanFoster napisał/a:
nie mówię od razu o bliskości seksualnej

Bo zapewne chodzi wyłącznie o mentalną.

pb211 napisał/a:
A gdy ta osoba zaczyna się zbliżać pies zaczyna się wycofywać z podkulonym ogonem w obawie że zostanie skopany. Nikomu nie ufa.


Po części zazdroszczę podejścia, bo u mnie jest odwrotnie. Oddaj mi trochę nieufności.




Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Lęk przed samotnością
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2013-02-06, 00:31   

pb211, mi też oddaj, bo ja z kolei przywiązuje się bardzo szybko, i szybko potrafie zaufać. Chciałabym się tego oduczyć, bo przez to mam najwięcej problemów związanych z aa :(



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Lęk przed samotnością
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-02-06, 00:32   

A ja mam wszystko to co wy i zarazem nie mam niczego :)



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Lęk przed samotnością
pb211
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-06, 00:37   

PanFoster napisał/a:
pb21, rozumiem, że pragniesz bliskości z kimś, ale gdy do niej dochodzi ( nie mówię od razu o bliskości seksualnej ) to ty odczuwasz lęk i odchodzisz ?;>


Tak. Mam taki głupi sposób bycia że jeśli zauważam że komuś zaczyna na mnie zależeć to staram się oddalić od tej osoby. Ponieważ nie potrafię wziąć odpowiedzialności za drugą osobę. Nigdy z nikim nie byłem blisko, nie wiem nawet jak to wygląda.




 
 
Lęk przed samotnością
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-02-06, 08:26   

pb211 ja zachowuje się podobnie. Istotną różnicą jest, to że ja odchodzę/chce odejść gdy już jest za późno. W momencie gdy już się zbliżyłam. Chce brać odpowiedzialność za drugą osobę, ale gdy nagle uciekam ma to całkowicie odwrotny skutek. Wtedy trace zaufanie i chce tylko uciec jak najdalej.



"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Lęk przed samotnością
John Doe
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-06, 12:45   

pb211, Chloe, zachowuje się podobnie. Różnica polega na tym: uważam, że innym jest lepiej bez ze mnie. Nie boje się brać odpowiedzialności za drugiego człowieka, boje się tego, że gdy będzie mnie potrzebować nie dam rady mu pomóc ( że będę wtedy w takim nastroju, w którym sama będę potrzebowała samotności, pomocy i nie dam rady mu pomóc, nie będę stanie ). Boje się też całkowicie zaufać drugiej osobie.



Ostatnio zmieniony przez 2013-02-06, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lęk przed samotnością
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 32
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2013-02-07, 22:48   

John Doe napisał/a:
Różnica polega na tym: uważam, że innym jest lepiej bez ze mnie.


Sam niestety nie mogę przestać myśleć w ten sposób.. Co więcej, nawet gdy ktoś mnie potraktuje nie fair, choć wiem, że nic złego nie zrobiłem, to i tak czuję się wtedy jak nic niewarty śmieć.




Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Lęk przed samotnością
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-02-08, 21:46   

Ja boję się samotności i opuszczenia do tego stopnia, że uparcie trwam w związkach i przyjaźniach, które mnie niszczą ..



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Lęk przed samotnością
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2013-02-08, 22:47   

PanFoster napisał/a:
Ja boję się samotności i opuszczenia do tego stopnia, że uparcie trwam w związkach i przyjaźniach, które mnie niszczą ..


Witaj w klubie. Mam to samo, a inaczej nie potrafię, bo wariuję :/




Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Lęk przed samotnością
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2013-02-09, 00:01   

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie niszczy taka labilność. Wpadanie w skrajne stany. Miłość i nienawiść ..



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Lęk przed samotnością
opcjonalna 
chwile ulotne.



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 490
Skąd: warmińsko-mazurskie

Wysłany: 2013-02-09, 00:14   

PanFoster, ja wiem, że mnie też niszczy, ale co poradzę, jak już pisałam, inaczej nie potrafię, bo jest jeszcze gorzej, jak próbuję się odciąć. Nie potrafię być sama i ta myśl tak mnie przeraża, że czasami mam wrażenie, że łapię się byle kogo, aby czuć bliskość. W sumie teraz już nad tym pracuję, i staram się trzeźwiej myśleć o tym, i nie czuję już takiego wielkiego lęku, jak kiedyś. Niemniej jednak on wciąż jest.



Agresja jest dynamiczna, jak crescendo w muzyce. Zło jest nieruchome.
 
 
Lęk przed samotnością
emm
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-19, 19:52   

Cholernie dosyć mam samotności... Wyniszcza mnie. Pozornie można by było przyjąć, że to dlatego, że kontakty z ludźmi są dla mnie dużym wysiłkiem... Ale rzecz w tym, że nie muszę kolegować się ze wszystkimi np. z klasy... może wystarczyła by jedna osoba, która postarała by się zrozumieć zamiast oceniać tylko na podstawie blizn? Osoba, do której mogłabym pójść np. po kolejnym koszmarnym dniu w szkole... obawiam się, że to abstrakcja. Przekonuję się o tym za każdym razem, gdy jedyne co słyszę na przerwach to opowiadania o tym kto ile wypił na imprezie, planowania jakby się wymknąć na papierosa, a to wszystko przeplatane masą przekleństw. Jestem za wrażliwa do tego gówna... tyle...


Spacje po znakach. / Sadi.




Ostatnio zmieniony przez Sadist 2013-02-19, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lęk przed samotnością
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14