Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Nauczanie indywidualne
Autor Wiadomość
isolate 



Dołączyła: 22 Sie 2014
Posty: 50
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-31, 03:28   

Ella, druga LO. Kwestia izolowania się. Chcą, żebym nagle wyszła do ludzi.



still_not_dead
 
 
Nauczanie indywidualne
Screwdriver 



Wiek: 27
Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 58
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-09-02, 16:00   

Oddałbym nerkę za nauczanie indywidualne. :/



Jeden strzał i znika świat
Jeden strzał i nie ma wad
Jeden strzał i Twoja krew
Aniołowie są martwi, grzech wypełza na żer.
Ostatnio zmieniony przez 2014-09-03, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nauczanie indywidualne
Suicide Samurai
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-09, 22:32   Zanik kontaktu ze szkołą - 7-miesięczna izolacja

Hej.
Od ok. 7 miesięcy nie chodziłam do szkoły (obecnie jestem w 1 kl. liceum). Moja obecność w szkole liczyła dwa pierwsze tygodnie września, po czym dopadło mnie mocne załamanie, stany depresyjne, które towarzyszą mi do tej pory i mam "przyjemność" się z nimi zmagać. Oczywiście, nie jest lekko, bo to nieustanna walka każdego dnia. Chyba nigdy nie musiałam tak się wygimnastykować i uelastycznić, aby było choć odrobinę stabilizacji w moim życiu. Tydzień temu, a dokładniej to w piątek, dostałam plan zajęć ustanowiony przez dyrekcję, abym mogła zacząć uczęszczać na lekcje w trybie indywidualnym. Miałam przez kilka miesięcy w 3 kl. gimnazjum zajęcia indywidualne i to mnie nie przeraża, co przeraża mnie samo pójście. Termin pójścia na lekcje przypada w tą środę. Nie boję się tak panicznie (mimo, że mam stwierdzoną silną fobię społeczną), bo mam wsparcie ze strony pedagoga szkolnego, który zapewnił mnie, że jeśli miałabym problem z samym pójściem na lekcje to mam przyjść do gabinetu i najwyżej z jednej/dwóch lekcji zostanę zwolniona. Boję się chyba tego, że znowu się załamię. Staram się uciec od tej myśli, kalkuluję na różne sposoby jak się zachować.. z jednej strony nawet się cieszę, z drugiej jednak się obawiam natłoku MŁODYCH ludzi. Nie boję się tego, że powiedzą mi coś ohydnego, niemiłego, lub raniącego, ale sam fakt, że ich widzę trochę mnie przeraża. Mimo to widzę, że mój stan poprawia się (w pewnym sensie). Co mogłabym w tej sytuacji zrobić? Jak się zachować?




 
 
Nauczanie indywidualne
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-03-10, 22:56   

Najlepiej by było, jakbyś nie rozmyślała i nie analizowała cały czas tej sytuacji, tylko po prostu poszła i spróbowała wyobrazić sobie, że tych ludzi tam nie ma, a Ty idziesz tylko po to, by się czegoś nauczyć. Na pewno na początku może być trudno, siedem miesięcy to dość długo, ale daj sobie czas na ponowne zaaklimatyzowanie się w szkole. Trzymam kciuki. :ściska:



Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Nauczanie indywidualne
Suicide Samurai
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-10, 23:23   

diversity dzięki za radę. w sumie to właśnie myślę że idę tam tylko po naukę, po nic więcej, może z czasem złapię z kimś kontakt, jednak nie chciałabym bliskiej znajomości/przyjaźni, wystarczy mi ograniczenie się do rozmawiania w szkole. paradoksalnie nie zauważam ludzi, ale czuję ich obecność, ale wiem że będzie dobrze ;)



 
 
Nauczanie indywidualne
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-03-11, 01:41   

Cześć Michalina.

Czy możesz mi to wyjaśnić? Trochę się pogubiłam. ;) Masz mieć zajęcia indywidualne, ale mimo wszystko będą na nich inne osoby? O co chodzi? Nie znam się. :D




 
 
 
Nauczanie indywidualne
Suicide Samurai
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-11, 22:44   

Evicka zajęcia indywidualne jak sama nazwa wskazuje odbywają się z jednym uczniem, a nie z całą klasą, czy z kilkoma osobami :)



 
 
Nauczanie indywidualne
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-03-12, 12:48   

No właśnie. Dlaczego więc
Michalina napisał/a:
obawiam natłoku MŁODYCH ludzi. Nie boję się tego, że powiedzą mi coś ohydnego, niemiłego, lub raniącego, ale sam fakt, że ich widzę trochę mnie przeraża
? Czy te zajęcia odbywają się w szkole?



 
 
 
Nauczanie indywidualne
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-03-12, 17:04   

Evicka, tak, w wydzielonej sali. ;)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Nauczanie indywidualne
Suicide Samurai
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-12, 19:12   

Evicka mam fobię społeczną, boje się tłoków, różnych zgromadzeń. Tak, zajęcia odbywają się w szkole, choć pod koniec zeszłego roku miałam przez ok. 3 miesiące lekcje domowe.



 
 
Nauczanie indywidualne
Cokolwiek 



Wiek: 26
Dołączyła: 02 Lis 2014
Posty: 26
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-04-15, 20:47   

Ja staram się o indywidualne mimo, że to już niedaleko do końca roku. Wpadłam na ten pomysł dopiero wczoraj, ale jeśli znajdzie się lekarz psychiatra który prywatnie przyjmie mnie w nastepnym tygodniu to są spore szanse, że od maja będę mieć nauczanie indywidualne.



 
 
Nauczanie indywidualne
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 20:58   

Screwdriver napisał/a:
Oddałbym nerkę za nauczanie indywidualne. :/


Bez przesady. :>

Cokolwiek napisał/a:
Ja staram się o indywidualne mimo, że to już niedaleko do końca roku. Wpadłam na ten pomysł dopiero wczoraj, ale jeśli znajdzie się lekarz psychiatra który prywatnie przyjmie mnie w nastepnym tygodniu to są spore szanse, że od maja będę mieć nauczanie indywidualne.


To fajnie. Może się uda.




 
 
Nauczanie indywidualne
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-16, 11:21   

Odkryłam ostatnio, jakie możliwości daje takie nauczanie i też chciałabym za niedługo spróbować.



 
 
Nauczanie indywidualne
Rainbow 



Wiek: 25
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-16, 13:32   

Myślę, czyby nie spróbować w liceum, ale tylko na tych bardziej ścisłych lekcjach, na których mam najwięcej stresu, najtrudniej mi się skupić przy tylu osobach. Chciałabym, ale wątpię, że to u mnie przejdzie.



Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
 
 
Nauczanie indywidualne
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-17, 13:32   

Arya napisał/a:
Odkryłam ostatnio, jakie możliwości daje takie nauczanie i też chciałabym za niedługo spróbować.


Jakie możliwości? :D




 
 
Nauczanie indywidualne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12