Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zaburzenia osobowości
Autor Wiadomość
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-28, 20:02   

aga_myszka, dziwne to wszystko. :świr2:



 
 
Zaburzenia osobowości
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-28, 20:24   

No tak, ale jak mam parę podobnych objawów do Zespołu Aspergera, schizofrenii i borderline od razu oznacza, że mam wszystko naraz? To jest powód, by wystawiać parę typów zaburzeń osobowości?



 
 
Zaburzenia osobowości
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-09-28, 20:26   

nevermore, chyba nie. Myślę, że tutaj mógłby się włączyć do rozmowy UR, może wyjaśniłby coś więcej.



:myszka:
 
 
Zaburzenia osobowości
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-09-29, 20:29   

nevermore napisał/a:
Właśnie sam się zastanawiałem kiedyś, czy można mieć kilka typów zaburzeń osobowości więc podbijam pytanie.

Można. Ja też tak mam - borderline i dysocjacyjne. Tak jak napisała Myszka w psychice różne cuda mogą się dziać.

nevermore napisał/a:
No tak, ale jak mam parę podobnych objawów do Zespołu Aspergera, schizofrenii i borderline od razu oznacza, że mam wszystko naraz? To jest powód, by wystawiać parę typów zaburzeń osobowości?

Nie. Często niektóre objawy chorób pokrywają się nawzajem. Pytanie na ile dane objawy są silne i dominujące, do czego prowadzą, jak się zachowujesz, jaki ogólny kontakt z tobą itp. Ja mam na przykład objawy występujące w schizofrenii, a jednak schizofrenii nie mam, bo w tej chorobie następuje całkowita dezorganizacja, a u mnie jej nie ma. Tak mi to wytłumaczył lekarz.

Ale nie jestem specjalistą, więc się aż tak na tym nie znam. Właściwie w porównaniu do UR w ogóle się nie znam. Może on coś rozjaśni.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Zaburzenia osobowości
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-29, 20:40   

Niedotykalna, dzięki, coś zrozumiałem. ;)
Teraz wszyscy czekamy na odpowiedź URa. :D




 
 
Zaburzenia osobowości
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-09-29, 20:47   

nevermore napisał/a:
Teraz wszyscy czekamy na odpowiedź URa. :D

:D
Mam nadzieję, że tu zajrzy, bo też jestem ciekawa jaką ma teorię na ten temat. Ja to opisałam dość łopatologicznie i jednak nie na podstawie wiedzy nabytej na studiach tylko na podstawie tego co sama od terapeuty usłyszałam.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Zaburzenia osobowości
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-02, 16:15   

Czy ktoś z Was miał do czynienia z osobowością anankastyczną?
Chciałam zapytać o kilka spraw...




 
 
Zaburzenia osobowości
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-11-02, 18:29   

Arya, ja mam taką diagnozę. Pytaj przez PW, ok? :)



:myszka:
 
 
Zaburzenia osobowości
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-29, 21:30   

Z roku na rok coraz bardziej odczuwam - albo dopiero zdaję sobie z tego wyraźnie sprawę - jakie mam wahania nastroju. Ale wydaje mi się, że coraz częstsze to jest, coraz mocniejsze i bardziej zróżnicowane. W jeden dzień potrafię mieć lęki, jakieś ataki psychozy, dość krótkie, kilkogodzinne, ale intensywne, następnie nastrój mi skacze do hipomanii lub manii i za jakiś czas wyraźnie spada i mam ochotę umrzeć.
Coraz bardziej mnie to męczy.




 
 
Zaburzenia osobowości
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2016-03-21, 17:35   

O borze... to ten, zaburzenia osobowości mam, a dziś mi potwierdzili, że jednak border. Nic na razie nie powiem, ani sama nie wiem czego się dowiedzieć, ale przerasta mnie fakt długiej terapii. Powiedział, że mam się zastanowić nad lekami. I tak sobie myślę, bo jak mi da coś przeciw depresji to będę wpadać w euforię. A jak będę za długo w euforii, to jak się pozbieram z depresji... Ciężko to widzę chyba.



 
 
Zaburzenia osobowości
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 07:25   

selfishbastard, antydepresanty nie sprawiają, że się wpada w euforię... Prędzej stabilizują nastrój. ;)



 
 
Zaburzenia osobowości
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 08:49   

Arya, dokładnie. A szkoda, że tak nie działają. Wszyscy byśmy uśmiechnięci chodzili. :D



 
 
Zaburzenia osobowości
Mary 



Wiek: 30
Dołączyła: 20 Mar 2014
Posty: 61
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2016-03-29, 14:23   

Nastrój stabilizują - stabilizatory (są to głównie leki przeciwdrgawkowe stosowane do leczenia np. padaczki), co do antydepresantów - w niektórych chorobach czy zaburzeniach ( cyklofrenia, schizofrenia) mogą spowodować manie (w przypadku cyklofrenii) czy nawrót objawów pozytywnych. Sama mam tak, że brać antydepresantów nie mogę, bo wpadam w lekką manie i nie panuje nad swoim zachowaniem.
Więc nie jest prawdą, że antydepresanty nie poprawiają nastroju albo że stabilizują.




Czym byłoby życie bez nadziei? Iskrą odrywającą się od rozpalonego węgla i gasnącą natychmiast.
 
 
Zaburzenia osobowości
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-29, 18:08   

Mary, no widzisz, a u mnie zdecydowanie stabilizują - normalnie mam co kilka godzin huśtawki nie do zniesienia lub kilka dni depresji, a po lekach mój nastrój jest cały czas na tym samym poziomie.



 
 
Zaburzenia osobowości
TOM 



Dołączyła: 22 Mar 2016
Posty: 89
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-03-29, 20:50   

Ma ktoś z Was diagnozę zaburzeń dysocjacyjnych? Przykleili mi karteczkę z tym paskudztwem.



 
 
 
Zaburzenia osobowości
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11