Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2015-06-27, 21:44
Czym jest autoagresja?
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-05, 20:05   

Uznałam, że brakuje nam zbiorczego tematu, w którym użytkownicy mogliby rozwiewać swoje wątpliwości na temat zachowań autoagresywnych i tego, czym tak naprawdę jest autoagresja.
Uprzedzam, że temat nie służy do poddawania sobie pomysłów, a wszelkie próby łamania regulaminu i idei forum będą tutaj karane.


Scaliłam tutaj następujące tematy:
- Drapanie się z nerwów
- Obgryzanie paznokci
- Zrywanie strupów
- Czy autoagresja to tylko cięcie?
- Skaryfikacja, jako aa
- Duszenie się




 
 
Czym jest autoagresja?
Beth48
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 22:53   

Przez okres 2 letniej czystości, chodziłam w odrapanymi nogami, do tego stopnia że powstawały miejscowe rany. Co wieczór drapałam się po nogach aż do zaśnięcia, nie potrafiłam nad tym zapanować. Ale ktoś mi powiedział że to jakieś hormony że stres i że dużo osób coś takiego ma, więc uznałam to za normalne i jak chłopak mi mówił że mam przestać, że jestem ohydna, że jak ja wyglądam, że to chore to go ignorowałam. W chwilach gdy chcę się ciąć, a próbuję z sobą walczyć to wbijam sobie paznokcie w ciało i wyrywam włosy. Jak patrzę na swoje rany to wydaje mi się że nie jest tak źle (chodź i tak zawsze zostawiają bliznę) zawsze odnoszę wrażenie że to nie jest takie straszne jak inni to widzą.
Czy Wy też macie wrażenie że inni robią z tego większy problem niż w rzeczywistości jest (w sensie że rany)?




 
 
Czym jest autoagresja?
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-09, 23:22   

Beth48 napisał/a:
Czy Wy też macie wrażenie że inni robią z tego większy problem niż w rzeczywistości jest (w sensie że rany)


Tak. Odnoszę wrażenie, że inni dramatyzują widząc moje blizny. "Ile ich masz" "szpecisz swoje ciało" "zobacz jak to widać!". Właśnie problem w tym - wydaje mi się, że ich nie widać. Że nie rzucają się tak w oczy. Że jest ich mało.
Jednak pytałem się parę osób uwolnionych od autoagresji - zdanie zawsze było równe: widać, paskudnie widać. Gdy zapytałem się kilka osób autoagresywnych, większość odpowiedziała, że wcale tak nie rzucają się w oczy... Więc wychodzę z założenia, że spojrzenie na rany/blizny i ich ocena jest również skrzywiona u osoby skłonnej do autoagresji.




 
 
Czym jest autoagresja?
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-11-11, 15:29   

Jest pewna rzecz, która zaczęła się u mnie w dzieciństwie, trwa do tej pory i ciągle zastanawiam się, czy to jest aa czy nie.
Mianowicie chodzi o moje pięty. Jak byłam dzieckiem to zaczęłam zdzierać z nich tę grubą część naskórka za pomocą cążek lub nożyczek. Zazwyczaj nie do krwi, bezboleśnie. Bardzo mnie to odstresowywało i robię tak do teraz :oops: Czasami pomoga mi jako zastępstwo aa, jedyną konsekwencją są brzydkie stopy. Ale skoro to odbywa się bez bólu i trwałych uszkodzeń, to nie jest to autoagresją, prawda?




 
 
 
Czym jest autoagresja?
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-26, 11:38   

Odkąd zaangażowałem się na tym forum zaczynam się, czy moje atopowe zapalanie skóry nie skłania mnie do aktów autoagresywnych. Gdy się denerwuje automatycznie zaczynam się drapać, a wszystkie strupy zdrapuję do samego aktu zdrapania. Mam tak od zawsze.
W sumie to kiedyś zgasiłem sobie na ręce papierosa, wybiłem głową lustro w domu i często chadzam do lasu, aby pobić drzewo, więc chyba lubię sprawiać sobie ból.




 
 
Czym jest autoagresja?
Carrie 
Orak



Dołączyła: 20 Gru 2015
Posty: 65
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-12-28, 21:54   

Ryba napisał/a:
aby pobić drzewo,
Bijesz by sobie sprawić ból?



:poduszki:
 
 
Czym jest autoagresja?
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-29, 07:35   

Orak napisał/a:
Bijesz by sobie sprawić ból?

Właśnie ostatnio się zastanawiam, czy w dokonywaniu takiego aktu kryje się tylko sama chęć wyładowania się, czy może coś więcej.




 
 
Czym jest autoagresja?
Carrie 
Orak



Dołączyła: 20 Gru 2015
Posty: 65
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-12-29, 18:42   

Ryba napisał/a:
czy może coś więcej.
hmm... Też się zastanawiam, co może jeszcze się kryć poza bólem lub wyładowaniem.



:poduszki:
 
 
Czym jest autoagresja?
Beth48
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-30, 13:16   

W sumie, warte zastanowienia. Ja nigdy nie wiedziałam dlaczego robię to co robię. Teorii było wiele, choć jak do tej pory żadna nie wydaje mi się racjonalna na dłuższą metę.



Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-12-30, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest autoagresja?
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-30, 22:32   

Beth48, jakie to były teorie?



 
 
Czym jest autoagresja?
Pennyroyal Tea 
Pennyroyal Tea



Wiek: 24
Dołączyła: 22 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2015-12-31, 01:53   

Śmiało mogę powiedzieć, że autoagresja jest częścią mnie. Bardzo istotną, która kształtuje to kim ja właściwie jestem.



 
 
 
Czym jest autoagresja?
Beth48
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-05, 08:00   

Był moment, w którym wychodziłam z założenia, że rany, które robię na swoim ciele to są pewnego rodzaju drzwi dla niechcianych myśli czy emocji we mnie tkwiących, że w ten sposób się ich pozbędę.
Jakiś czas później uznałam, że to chodzi o oczyszczenie się.
Innym razem poddałam się opinii innych i utwierdzałam się w opinii że to chodzi o zwrócenie na siebie uwagi.
Sądziłam również, że jest to kara za to jaka jestem, za to co robię, myślę, czuję....
Tak postrzegałam aa. Teraz sama nie wiem co o tym myśleć. Nigdy nie myślałam o niej jak o uzależnieniu. Ale teraz, po ponad 2 latach spokoju, znów to robię i tylko się nakręcam? Niebawem lato, a ja nie myślę o tym jak zasłonię blizny, ale jak zakryję rany. Nie potrafię i chyba nawet nie chcę przestać.
Jak Wy myślicie? Czym dla Was jest autoagresja i jak sądzicie czy dla Was ona jest? Czy jest uzależnieniem?

Dodałam przecinki przed "że" i usunęłam spację przed znakami zapytania. Zło.




Ostatnio zmieniony przez 2016-01-05, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czym jest autoagresja?
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-22, 21:50   

Myślicie, że wyrywanie włosów, przekłuwanie/wyciskanie pęcherzy i/lub krostek i wbijanie paznokci w skórę to aa?



„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Czym jest autoagresja?
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-02-22, 21:55   

komarymniepogryzły napisał/a:
wyrywanie włosów


Na to, to nawet eFka jest. Wiki




Disqualified as a human being.
 
 
Czym jest autoagresja?
komarymniepogryzły 
Simple Man



Wiek: 29
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 967
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-22, 22:03   

Mustela Nivalis, tak wiem, ale nie w takiej postaci jak w wiki, zresztą tam jest:

wikipedia napisał/a:
Trichotillomanii nie należy rozpoznawać, jeśli pacjent wyrywa sobie włosy wtórnie do innych zaburzeń psychicznych. Można wśród nich wymienić zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenie pozorowane, a nawet schizofrenię.


Tak np. z 15-30 włosów z głowy i 15-20 z brwi to nie jest jakoś dużo.




„Ty, twe radości i smutki, twe wspomnienia i ambicje, twoje poczucie tożsamości i wolnej woli to w rzeczywistości nic więcej niż aktywność wielkiego zbioru komórek nerwowych i związanych z nimi cząsteczek.”
"Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową."
 
 
Czym jest autoagresja?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15