Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tarczyca
Autor Wiadomość
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2709
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-06-20, 07:45   

Miałam i stan takie. Tylko mi nikt nie mówił. Sama się dowiedziałam przypadkiem.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
Tarczyca
Gość

Wysłany: 2012-06-23, 08:24   

Mercy, ten zakaz jest dla ludzi, a nie ludzie dla zakazu. Skorpion, napisała posta z sensem i że bierze pewien lek na tarczyce który jej pomaga.

Czy jest w tym coś złego? Nie. Ale regulamin jest święty i trzeba wygwiazdkowywać :/

Jak każdy wie jestem za wolnością wypowiedzi.

A w temacie to miałem robione TSH i wyszło w normie. Także mam tarczyce w porządku.




 
 
Tarczyca
Skorpion 



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2010
Posty: 222
Skąd: znienacka

Wysłany: 2012-06-23, 22:42   

Jeśli ktoś będzie chciał otruć się lekami,to i tak znajdzie je, a nie sądzę żeby lek na tarczycę komuś się do tego przydał. Znam się na tym, bo wiedzę z farmakologii jako przyszły ratownik mam dużą.

A co do TSH- badałam na początku maja i wynosiło 8, czyli duuużo mniej niż na początku choroby, kiedy to było równe 100




,,Wenn sie war Gott und sie konnte den freien Platz auf der Welt, wahrscheinlich auswählen Paris."
Ostatnio zmieniony przez Skorpion 2012-06-23, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tarczyca
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-06-23, 22:47   

Kochani moi. Zakaz jest jaki jest. Może i nie można się otruć tym lekiem, może i jego nazwa została podana w pozytywnym sensie, ok, ok. Ale jeśli zaczniemy robić ustępstwa, to userzy zaczną się gubić jaką nazwę podać można, a jakiej nie można i nazwy będą latać po forum. Taki jest regulamin, spróbujcie zrozumieć. A jeśli zrozumieć nie umiecie to zaakceptujcie, koniec.



 
 
 
Tarczyca
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-06-24, 11:29   

Ja mam nadczynność. W pierwszej gimnazjum miałam badania, bo za szybko rosłam, miałam nadwagę itd i wyszło. Dostałam leki i schudłam. Ale teraz przestałam brać, rosnę znowu, bolą mnie kości, mięśnie się przemieszczają, ból jak.. :/ Dziś kołnierz założyłam, bo mi głowa do tyłu leciała. To ma związek z tarczycą, więc jak ktoś ma niech udaje się do lekarza. Moja babcia miała wycinaną. Teraz już się ponoć nie wycina, ale jak nie chce przejść to stosują to, co nie?



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Tarczyca
meggi 
Wredota :D



Wiek: 37
Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 698
Skąd: z krańca świata

Wysłany: 2012-08-21, 12:29   

Ja też mam problemy z tarczycą. Hormony wariują tak, że raz mam nadczynność, raz niedoczynność:( mam też guza na tarczycy - niegroźnego. W pt mam wizytę kontrolną u lekarza. Dobrze, bo czuję się kiepsko ostatnio. Jestem strasznie rozdrażniona. I znów mam wahania wagi:( Nie mam apetytu, a w ciągu krótkiego czasu przytyłam tyle, że w żadne spodnie się nie mieściłam:((
A jeszcze wszyscy wokół mi dogryzają: 'ale się spasłaś' , 'powinien Ci mąż lodówkę zamknąć/korytko wyżej' itp. No i jeszcze- 'co ten Twój mąż w Tobie widzi' :( Masakra. Ale choć mi przykro, nie mam siły tłumaczyć się, że to hormony. Zresztą wszyscy wiedzą lepiej - że pewnie jem bez opamiętania i się w ogóle nie ruszam.




Nie bójcie się, moje myśli są takie malutkie, że będę je i po śmierci rzucał wam na płatkach śniegu spadających z nieba. A w lecie? Namyślę się! Przecież nie umieram jeszcze.

----------
Bierny obserwator.
Ostatnio zmieniony przez meggi 2012-08-21, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tarczyca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-31, 18:41   

Moja sis ma prawdopodobnie coś z tarczycą :<
Kuźwa naszej rodziny to się co chwila jakieś choroby przyczepią...




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tarczyca
Lithium 
Ekshibistionistka



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Kwi 2011
Posty: 734
Skąd: jestem?

Wysłany: 2012-08-31, 19:03   

Psychosis, są na to już leki, kiedyś np. jak mojej babci musieli wyciąć i ma taka bliznę na szyi, ja odziedziczyłam ją po niej, ale dostałam leki i objawy ustąpiły, tylko teraz muszę iść na kontrolne badania. Dobrze, że wykryli, bo potem mogą być nie miłe skutki. I nadczynność czy niedoczynność?



Po ziemi gonimy mare, którą każdy nosi we własnym sercu, i dopiero gdy stamtąd ucieknie, poznajemy, że to był obłęd...
 
 
 
Tarczyca
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-31, 19:26   

Lithium, lekarka sama nie wie. Sis idzie w pon na badania i we wtorek będzie miała wyniki.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Tarczyca
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-09-05, 22:52   

Ja także mam niedoczynność. Leczę się w szpitalu w Krakowie już chyba 0d siedmiu lat.
Te wizyty to nic przyjemnego.




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Tarczyca
Skorpion 



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2010
Posty: 222
Skąd: znienacka

Wysłany: 2012-10-07, 21:16   

Dziewczyny chore na niedoczynność,macie może tak,że pomimo zalecanej dawki leku czujecie się nadal źle? Bo Ja biorę leki już od lutego,było świetnie,bardzo mi się poprawiło. A teraz czuję,że znów jest tak jak na początku,te same objawy,i martwi mnie to,bo biorę sporą dawkę preparatu [nazwa/dawka]

Zakaz podawania nazw leków na forum.
Regulamin!




,,Wenn sie war Gott und sie konnte den freien Platz auf der Welt, wahrscheinlich auswählen Paris."
Ostatnio zmieniony przez 2012-10-07, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tarczyca
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-10-07, 22:04   

Skorpion, idź z tym do lekarza, nawet może być do domowego i powiedz. Może po prostu trzeba zwiększyć dawkę.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Tarczyca
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2012-10-07, 22:09   

Skorpion, co jakiś czas się badania ponawia i zmienia się leki i dawkę, ale to może tylko lekarz zrobić, więc zapraszam do lekarza prowadzącego najlepiej.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Tarczyca
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-10-07, 22:34   

Zazwyczaj jest tak, że po jakimś czasie trzeba zmienić dawki leków. Musisz iść do lekarza prowadzącego czy do endokrynologa, zależy do kogo chodzisz.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Tarczyca
kolorowanka 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2013-11-21, 22:18   

Dowiedziałam się ostatnio, że od 2 lat mam niedoczynność tarczycy. Tylko oczywiście lekarze to olali, a ja schowalam wyniki i do nich nie zaglądałam... Powtorzylam teraz wszystkie badania tarczycowe i niedoczynnosc jak nic. Do tego w wersji hashimoto, bo usg pokazało ze mam tarczyce wielkosci 4 latka... :( W poniedzialek ide do endo i mam nadzieje zaczne leczenie. Bo czuje sie bardzo zle :/

Jestem Łasicą, a czuję się jak CapsLock. Stawiaj te duże litery. Sekunda wysiłku.




Ostatnio zmieniony przez Mustela Nivalis 2013-11-21, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tarczyca
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13