Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest dla Ciebie miłość?
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-15, 19:15   

R. de Valentin napisał/a:
Ja piszę o miłości między dwojgiem ludzi, Ty o miłości w ogóle.

Ograniczanie miłości w życiu tylko do uczucia między dwojgiem ludzi niesie za sobą bardzo... smutne życie. Tak myślę.
R. de Valentin napisał/a:
Wstydzisz się przyznać, że chodzicie za rękę w supermarkecie.

:facepalm: :facepalm: :facepalm:




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-17, 19:01   

Arya napisał/a:
Nie, właśnie nie. To chyba jedyne uczucie, które iluzją nie jest.

Żadne uczucie nie jest iluzją - wszystkie są jak najbardziej realną i mierzalną reakcją biochemiczną naszego mózgu.
R. de Valentin napisał/a:
To naprawdę narkotyk. Na początku działa najsilniej, później potrzebne są coraz większe dawki, żeby osiągnąć ten sam efekt.

Opisujesz fazę zakochania. Zakochanie i miłość mają inne podłoże biochemiczne. Zakochanie faktycznie działa jak narkotyk, bo istnieją narkotyki wykorzystujące tą samą "funkcjonalność" mózgu, co zakochanie. Pamiętaj, że najpierw było zakochanie, a dopiero potem narkomania, więc de facto to narkotyk działa jak zakochanie. ;)




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-06-17, 22:08   

Miłość? Jest to następny etap po zakochaniu. Narkotyk dający energię do działania, do pracy. Mający wiele skutków ubocznych. Bardzo wiele. Dlatego do miłości trzeba dorosnąć, jak do innych używek, bo może skończyć się źle.



 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-06-21, 15:52   

Miłość? Gdy patrzysz na niego gdy śpi, wiesz, że zawsze chcesz sie przy nim budzić. Gdy je kotleta samym widelcem, akceptujesz to i nie zwracasz uwagi, Tyle czasu już spędziliście razem a nadal po kilku godzinach rozłąki tęsknisz, nadal niesamowicie bawią cię jego żarty. Jesteś podniecona jak tylko czujesz zapach jego perfum, kochasz mówić mu jaka jesteś z niego dumna, chcesz żeby Twoje dzieci były podobne właśnie do niego, w codziennej rutynie próbujecie znaleźć chwile tylko dla siebie. Miłość to wzajemne zrozumienie, szacunek, zaufanie. . To uczucie które nigdy nie znika lecz płonie mniej lub bardziej.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-21, 15:55   

Ola23 napisał/a:
je kotleta samym widelcem, akceptujesz to

To ja kocham 99,9% znanych mi osób. :roll:




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-06-21, 16:12   

Chochlik, No ale ja ni lubię jak sie je kotleta nie używając noża. Drażni mnie to.
Co poradzę? :lol:




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-21, 16:27   

Ola23 napisał/a:
ale ja ni lubię jak sie je kotleta nie używając noża

Aaa. Zrozumiałam, że je tym samym widelcem co ty. Tak czy siak nadal kocham 99,9% znajomych. Od zawsze mi wpierali, że nie wolno jeść kotletów z użyciem noża, a mi było niewygodnie, więc jednak sobie kroiłam. Teraz mam głęboko gdzieś jakich sztućców kto używa, byle mnie nie zmuszał do używania takich samych.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Sadnessa 
nihil.


Wiek: 27
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 265
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-06-21, 21:39   

Wbrew pozorom, trudne pytanie.
Miłość?
Jest motywacją, która co dzień każe nam się budzić, daje nadzieję. Jest potrzebą, do której lgniemy, którą musimy widzieć i czuć. Jest myślą, wspólną i oczywistą. Jest przeznaczeniem niejasnym i paradoksalnym. Jest zaufaniem, wsparciem. Jest emocją, dotykiem i pocałunkiem. Jest uśmiechem beztroskim i koniecznym. Jest chwilą nierealną, krótką. Jest życiem, dniem i nocą. Jest ścianą i podłogą.
Jest początkiem i końcem.

Wnioskując, nie zaznałam uczucia takiego, które mogłabym nazwać miłością (wedle powyższych kryteriów).




Kochana, nie wiem, jak i co miałabym Ci powiedzieć. Jak odejdziesz, to zaczekaj na mnie, tam, po drugiej stronie. Dołączę do Ciebie. Znów się spotkamy. I znów porozmawiamy.
 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-22, 08:41   

Ola23,
Ola23 napisał/a:
Miłość? Gdy patrzysz na niego gdy śpi, wiesz, że zawsze chcesz sie przy nim budzić. Gdy je kotleta samym widelcem, akceptujesz to i nie zwracasz uwagi, Tyle czasu już spędziliście razem a nadal po kilku godzinach rozłąki tęsknisz, nadal niesamowicie bawią cię jego żarty. Jesteś podniecona jak tylko czujesz zapach jego perfum, kochasz mówić mu jaka jesteś z niego dumna, chcesz żeby Twoje dzieci były podobne właśnie do niego, w codziennej rutynie próbujecie znaleźć chwile tylko dla siebie. Miłość to wzajemne zrozumienie, szacunek, zaufanie. . To uczucie które nigdy nie znika lecz płonie mniej lub bardziej.

Czułaś kiedyś coś takiego? Jak długo?




dead but delicious
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
flower 



Wiek: 46
Dołączyła: 17 Lis 2014
Posty: 76
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-06-22, 11:39   

Miłość to dla mnie pragnienie dobra i szczęścia ukochanej osoby, pragnienie bycia blisko niej, radość z możliwości przebywania z nią. Miłość wg mnie to także odpowiedzialność za drugą osobę, umiejętność kompromisu, zdolność do poświęceń dla niej. Aktualnie już w miłość nie wierzę ale swojego czasu uważałam ją za jedyny sens życia, najpiękniejsze i najważniejsze uczucie albo raczej stan, w jakim człowiek może się znaleźć.



 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
anieyo 
halcyon days



Wiek: 26
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 63
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-06-23, 14:30   

Miłość dla mnie to nie puste "kocham cię", nie prezenty, nie obietnice składane, nie wielkie niespodzianki.

Miłość to ciężkie do nazwania uczucie, bo gubi nas bardzo, zakochani robimy rzeczy których byśmy nie zrobili "normalnie".

Jednak dla mnie miłość objawia się prostymi rzeczami chociażby takimi jak: "jadłaś?", "idź spać", drobnymi rzeczami które nas cieszą. Indywidualnie każdy z nas to czuje i każdy z nas widzi miłość w czymś innym. Dla mnie rzeczą "przez którą" widzę miłość jest chociażby moment gdy ktoś ważny do mnie dzwoni i mówi "wyjdź przed szkołę, zapomniałaś insuliny znowu". Nie musi mi powtarzać "kocham cię" w kolko bo dostrzegam to w innych rzeczach. Ale to chyba indywidualna kwestia.




 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
flower 



Wiek: 46
Dołączyła: 17 Lis 2014
Posty: 76
Skąd: śląskie

Wysłany: 2015-06-23, 15:32   

Prosty tekst Happysad acz konkretny i trafiający w sedno.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty.
To też nie diabeł rogaty.
Ani miłość kiedy jedno płacze
a drugie po nim skacze.
Miłość to żaden film w żadnym kinie
ani róże ani całusy małe, duże.
Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze.




 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-06-24, 13:24   

R. de Valentin, Ciągle tak czuję, akurat moje uczucie jest bardzo silne lecz hm... w pewnym sensie trochę nieodwzajemnione.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-06-25, 20:01   

Jeszcze nie wiem co to jest miłość.

Póki co, odnoszę wrażenie, że to nieustanne zamartwianie się, przeszkody, konflikty, kłótnie, nieporozumienia... Przeplatane seksem i całą tą cielesnością.
Generalnie nic przyjemnego.

Z początku jest niby to zauroczenie, szaleństwo... A kiedy to mija, pozostaje nuda, nuda, nuda...

Boję się kogoś pokochać. Może dlatego, że czuję, że po prostu nie jestem w stanie.
Kiedy kłócę się z kimś, kogo lubię, momentalnie przestaję "lubić" i żałuję wszystkiego, co spotkało mnie z tą osobą.

Na pewno wiąże się to z moimi doświadczeniami i obserwacjami najbliższego otoczenia.
Smutne to...
Choć wierzę, że można inaczej, lepiej.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-06-25, 20:53   

Cytat:
Póki co, odnoszę wrażenie, że to nieustanne zamartwianie się, przeszkody, konflikty, kłótnie, nieporozumienia... Przeplatane seksem i całą tą cielesnością.
Generalnie nic przyjemnego.

O, dokładnie to samo mogłabym napisać.




:myszka:
 
 
Czym jest dla Ciebie miłość?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12