Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina
Autor Wiadomość
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1679
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2022-11-08, 17:56   

Sweden, to już nieaktualne.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Paplanina
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3503
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-11-09, 13:40   

Jednobarwna napisał/a:
tak ale nie dla wszystkich jest refundowany. Tylko do 6 miesiąca życia

Na starsze dzieci i tak nie działa. Trzeba mieć konkretną masę ciała. Jak pisze Maze, robi się badania przesiewowe noworodkom – aktualnie już we wszystkich województwach. A starsze dzieci dostają inny, też nowoczesny lek, który daje niemal równie dobre rezultaty, różnica jest niewielka. Różnica jest taka, że ten uber drogi lek podaje się raz w życiu i spokój, a ten drugi trzeba co cztery miesiące i to niestety dokanałowo.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-05, 10:20   

Taka przestroga dla innych.

Byłam w piątek na zakupach i w jednej drogerii kupiłam 4 rzeczy o wartości ok. 40 zł. Zapłaciłam kartą w kasie samoobsługowej, i nabiłam zakup na kartę lojalnościową.

I wieczorem robiłam jak zwykle podsumowanie ile gdzie co wydałam, bo byłam w kilku sklepach.
Ja zobaczyłam historię, prawie zawału dostałam. Na drogeryjne zakupy pobrało mi 290zł. :shock:

Od razu weszłam w aplikację tej drogerii - zakup nie widnieje - zbladłam, bo nie mam paragonu, one zapisują się w aplikacji.
Napisałam maila i wysłałam potwierdzenie z banku oraz nr karty lojalnościowej i czekam na odpowiedź. Bo też, o ile kojarzę to zakup powyżej 100zł wymaga weryfikacji kodem PIN? A tu nic takiego miejsca nie miało i też pewnie dlatego nie wyłapałam, że coś jest nie tak.

Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, siedzę teraz jak na szpilkach.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-05, 11:29   

Euphoriall napisał/a:
Od razu weszłam w aplikację tej drogerii - zakup nie widnieje - zbladłam, bo nie mam paragonu, one zapisują się w aplikacji.

Wiem, że to niezupełnie na ten konkretny temat, ale do złożenia reklamacji czy zwrotu nie potrzeba paragonu. Wystarczy inny dowód zakupu (może być nawet zapis z kamer w sklepie albo świadek). Tylko sklepy często tak mówią, bo im tak wygodniej.

Co do samej sytuacji - baaardzo dziwna. Nie słyszałem o takiej wcześniej.




 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-05, 11:38   

kova84 napisał/a:
Wiem, że to niezupełnie na ten konkretny temat, ale do złożenia reklamacji czy zwrotu nie potrzeba paragonu.

Myślę, że jednak w punkt, bo jakby mi zaserwowali taki tekst - to już wiem jak odpyskować. :P

kova84 napisał/a:
Co do samej sytuacji - baaardzo dziwna. Nie słyszałem o takiej wcześniej.

Nie polecam jak ma się słabe serducho. :lol:




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2074
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-12-05, 11:58   

Euphoriall napisał/a:
Bo też, o ile kojarzę to zakup powyżej 100zł wymaga weryfikacji kodem PIN?


No właśnie nie zawsze, ale też byłam zdziwiona kiedys jak miałam zakupy na ponad 200zł. i żadnego PINu nie prosiło :o Ale pojęcia nie mam też od czego to zależy.

Cytat:
Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, siedzę teraz jak na szpilkach.


Koniecznie daj znać co wyszło! Mam nadzieję, że szybko Ci kasę zwrócą!




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-05, 12:01   

Bez PINu powyżej 100zł to raczej nie plastikiem, tylko np. Google Pay zbliżeniowo. Także też tego akurat nie rozumiem. Jakby to było jakieś oszustwo i nakładka na terminal, a pierwsza transakcja na te faktyczne 40zł, to późniejsze byłyby wymienione na karcie tak czy owak osobno. Zakładam, że to karta do konta (bo jeśli kredytowa, to jest jeszcze ochrona klienta i chargeback, które szalenie ułatwiają życie/reklamacje).



 
 
Paplanina
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-05, 12:18   

kova84 napisał/a:
Bez PINu powyżej 100zł to raczej nie plastikiem, tylko np. Google Pay zbliżeniowo. Także też tego akurat nie rozumiem.

Hm. To by wyjaśniło dlaczego nie chciało PIN-u. Ale przecież to też płatność kartą.
kova84 napisał/a:
Zakładam, że to karta do konta

Tylko że co do jednej, wszystkie inne transakcje ściąga ok. A jeszcze brak tego zakupu na karcie lojalnościowej robi dodatkowe zamieszanie. Nie wiem. Zobaczymy.
WhiteBlankPage. napisał/a:
Koniecznie daj znać co wyszło! Mam nadzieję, że szybko Ci kasę zwrócą!

Dam znać, bo jakby się kiedyś komuś coś takiego przytrafiło, to może skojarzy, że gdzieś coś słyszał o czymś takim.

I jak napisałam o przestrodze - czujność i jeszcze raz czujność.
Jako osoba przezywająca gehennę w galeriach handlowych mocniej jestem narażona na takie kwasy a pewnie niejedyna fanką tłumów w szale zakupowym nie jestem.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1089
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-05, 12:55   

Euphoriall napisał/a:
Bo też, o ile kojarzę to zakup powyżej 100zł wymaga weryfikacji kodem PIN?

Z tym PINem to u mnie to loteria, co którąś transakcję kartą chce PIN, czasami jak obskoczę kilka sklepów pod rząd to żąda PINu nawet przy kwocie 20zł.

Ciekawe co tam systemowo rąbnęło, że zapłaciłaś 40zł a ściągnęło 200zł. Oby szybko ogarnęli i oczywiście uznali na Twoją korzyść.
Może też samo wrócić na konto jako nierozliczona transakcja czy jakoś tak. Mi kiedyś niby ściągnęło większą kwotę, ale była zablokowana, nie dotarła do odbiorcy, wiec nie mogli mi jej zwrócić, musiałam poczekać parę dni i kwota wróciła na moje konto.




 
 
Paplanina
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-05, 14:29   

Ja mam często dziwną sytuację na stacji benzynowej, kwotę sporo wyższą niż zalanie pełnego baku mi pobiera (tak 2 albo 3x wyższą), potem dodatkowo ściąga opłatę za paliwko, a dopiero potem po paru godzinach samo się naprawia, śladu na koncie po tym nie ma. Chyba komputer tamtejszy ma jakieś słabe liczydło...

Alem się za pierwszym razem stresu najadła (paliwo drogie, infolinia zajęta, nikt nic nie wie a ja stan przedzawałowy). :v




Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-05, 14:33   

Mustela Nivalis napisał/a:
Chyba komputer tamtejszy ma jakieś słabe liczydło...

A to za granicą? Może to jakaś wersja zabezpieczania środków, coś jak z hotelami. Ale też dziwne.




 
 
Paplanina
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-05, 14:36   

Tak, zagranico. Ale nie na każdej stacji beznyznowej i nie zawsze. :v



Disqualified as a human being.
 
 
Paplanina
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 630
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-05, 17:55   

Sweden napisał/a:
Euphoriall napisał/a:
Bo też, o ile kojarzę to zakup powyżej 100zł wymaga weryfikacji kodem PIN?

Z tym PINem to u mnie to loteria, co którąś transakcję kartą chce PIN, czasami jak obskoczę kilka sklepów pod rząd to żąda PINu nawet przy kwocie 20zł..

U mnie podobnie co jakiś czas wyskakuje komunikat aby podać PIN i nieraz zakupy są poniżej 100 zł.
Raz miałam sytuację gdy robiłam zakupy przez internet i pobrało mi pieniądze dwa razy za to samo zamówienie. Jednak pieniądze zostały mi zwrócone bez problemu.


<<< Dodano: 2022-12-05, 17:55 >>>


Euphoriall, mam nadzieję, że sytuacja szybko się rozwiąże na twoją korzyść.




Gdy przeglądasz się w lustrze i masz ochotę je stłuc, to nie lustro trzeba zniszczyć, to ciebie trzeba zmienić.
Najgorsze w piekle to nie palący ogień, wieczność męczarni, utrata łaski bożej czy poddanie torturom. Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.
 
 
Paplanina
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-05, 18:21   

Zakręcona napisał/a:
U mnie podobnie co jakiś czas wyskakuje komunikat aby podać PIN

Nie jestem pewien czy to aktualne przepisy, ale bodaj co któraś (5-6?) transakcja zbliżeniowa wymaga PINu dla bezpieczeństwa.




 
 
Paplanina
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1089
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-05, 18:30   

Ja mam pytanie... jak sobie ogarnąć tego Windowsa 10?
Jak na emeryta technologicznego przystało, mam wersję 8.1 która lada moment umrze i podobno da się mieć Windowsa 10 za darmo? Skąd go wziąć? Czy już nie da się? Czy trzeba wszystko przerzucać na dysk zewnętrzny instalując nowszą wersję, czy się stan rzeczy zachowuje?




 
 
Paplanina
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 11