Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:

Poprzedni temat «» Następny temat
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Autor Wiadomość
Ella 
Vulnera Sanentur

Wysłany: 2015-11-10, 21:59   

Pewna pani profesor, z którą mam zajęcia z psychoterapii, powiedziała nam, że jako studentka pracowała w takim właśnie telefonie zaufania.
Stwierdziła, że to naprawdę trudna praca, szczególnie wtedy, jeśli dzwoni ktoś z myślami samobójczymi, który jest wręcz na skraju odebrania sobie życia i ten telefon jest dla niego ostatnim ratunkiem. Wtedy rozmawia się z taką osobą nawet kilka godzin, byle tylko jakoś przeczekać kryzys i oczywiście namówić na zgłoszenie się do szpitala.

To pewnie dlatego tak trudno się dodzwonić. To zwykle nie są krótkie rozmowy, a pomocy potrzebuje naprawdę wiele osób jednocześnie.

Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:

Nekomimi 
Neko-chan

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-08-13, 21:12   

Ja raz próbowałem zadzwonić, ale jak łączyło z centralką telefoniczną to albo zamknięte, albo zajęte, albo zanim mnie połączyło to czułem że mam blokadę wewnętrzną i się rozłączałem...

A jak zaczniesz głaskać to nie zapomnij o podrapaniu za uszkiem.

Madoka, znasz takie słowo jak entropia? ~ Kyuubey

Rosaline 

Wysłany: 2016-12-02, 18:03   

Zadzwoniłam tam kiedyś. Zdenerwowałam się, słuchając w kółko, że mam iść z tym do psychologa. Mogłaby chociaż zadawać pytania, zgłębić temat, a nie ucinać wszystko gadką o psychologu.

I_am_lost_ 

Wysłany: 2017-01-04, 23:30   

Kilka razy próbowałam zadzwonić, dodzwaniałam się (rzeczywiście trzeba być cierpliwym), ale brakowało mi odwagi żeby wydać z siebie jakikolwiek dźwięk i rozłączałam się bez słowa.

Jest też możliwość napisania wiadomości, bezpośrednio na ich stronie. Może to być dla kogoś naprawdę dużo łatwiejsze niż rozmowa w czasie rzeczywistym. Można wszystko przemyśleć, sprawdzić, poprawić, no i nie trzeba mówić. Na odpowiedź również trzeba trochę poczekać. Korzystałam z tego dwa lata temu. W każdym razie, warto spróbować.

Per aspera ad astra
:motyl2:

AmyBlue 

Wysłany: 2017-08-25, 15:47   

Kilka razy dosyć dawno dzwoniłam na jeden z najpopularniejszych numerów zaufania dla dzieci i młodzieży. Jeśli próbuje zadzwonić wieczorem wszystkie linie są zajęte, dosłownie potrzeba cudu, żeby ktoś odebrał wieczorem, jednak o godzinie 14 udało mi się dodzwonić i pani była bardzo miła, rozmawiałyśmy około 40 minut, było warto.

Bo oni nawet cię nie znają,wszystko co widzą to blizny , nie potrafią dostrzec anioła mieszkającym w twoim sercu
Ostatnio zmieniony przez Motyl 2017-08-25, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu