Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Związki homoseksualne

Czy jesteś za legalizacją związków homoseksualnych?
Tak
67%
 67%  [268]
Nie
20%
 20%  [82]
Nie mam zdania/Wisi mi to
12%
 12%  [50]
Głosowań: 400
Wszystkich Głosów: 400

Autor Wiadomość
Malia 
Wodna Panda



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Lis 2016
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-12-22, 09:43   

Redial napisał/a:
Na pewno lepiej chować się w bidulu niż w homo-pseudorodzinie.

Chodziłam do gimnazjum z dziewczyną z bidula, nawet trochę się kolegowałyśmy i historie, które opowiadała były przerażające. W skrócie - przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna to codzienność, opiekunowie udają, że nic nie widzą. Starsze dzieciaki terroryzujące młodsze, kradzieże, podtapianie w kiblu, molestowanie to normalka. Szkoła nie reaguje, bo skoro dzieciaki nie mają śladów na ciele to nic im się nie dzieje i zmyślają, wszelkie próby zwrócenia uwagi na działanie placówki były zamiatane pod dywan.
Taaak, bidule to wspaniałe miejsca do rozwoju, a nie jakieś homo-pseudorodziny. :/




 
 
Związki homoseksualne
Redial 


Wiek: 37
Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 32
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-12-22, 17:37   

Tak, bidul ciężka sprawa. Ale dużo osób z bidula jest, które wyjdą na prostą. Teraz jest lepiej w porównaniu niż kiedyś.
Niestety to, że ja nie przyjąłem tego co mi wpajano nie znaczy, że inni to przyjmą. Proszę sobie poczytać, że w większości dzieci alkoholików zostają alkoholikami, dzieci które doświadczyły przemocy w domu w przyszłości oni jej będą używać. Itp. itd. Chcecie sobie szukać plusów homo-rodzin w wychowaniu? To wpajajcie między sobą jakie to piękne i wartościowe, poczujcie się lepiej. W rzeczywistości od której jesteście oderwani jest to chore i nie będę powtarzał swojego zdania na ten temat.




 
 
Związki homoseksualne
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-12-22, 17:45   

Redial napisał/a:
W rzeczywistości od której jesteście oderwani jest to chore


Padłem...

Czyli wszyscy żyjemy w Matrixie, a ty jesteś wybrańcem, który ma nam pokazać prawdę? A może to twój światopogląd jest skrzywiony? I ponownie - unikaj obraźliwych zwrotów typu "chore".




 
 
Związki homoseksualne
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 18:44   

Cytat:
Niestety to, że ja nie przyjąłem tego co mi wpajano nie znaczy, że inni to przyjmą. Proszę sobie poczytać, że w większości dzieci alkoholików zostają alkoholikami, dzieci które doświadczyły przemocy w domu w przyszłości oni jej będą używać. Itp. itd. Chcecie sobie szukać plusów homo-rodzin w wychowaniu?

Orientacji nabyć nie można.




 
 
Związki homoseksualne
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 20:36   

Brak tolerancji również jest chorobą, więc jesteśmy kwita. Szkoda czasu na dyskusje z kimś, kto gardzi innymi.



 
 
Związki homoseksualne
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-12-22, 22:15   

Redial napisał/a:
Niestety to, że ja nie przyjąłem tego co mi wpajano nie znaczy, że inni to przyjmą. Proszę sobie poczytać, że w większości dzieci alkoholików zostają alkoholikami, dzieci które doświadczyły przemocy w domu w przyszłości oni jej będą używać. Itp. itd. Chcecie sobie szukać plusów homo-rodzin w wychowaniu? To wpajajcie między sobą jakie to piękne i wartościowe, poczujcie się lepiej. W rzeczywistości od której jesteście oderwani jest to chore i nie będę powtarzał swojego zdania na ten temat.

Czyli sugerujesz, że dzieci par heteroseksualnych będą heteroseksualne?





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Związki homoseksualne
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-23, 23:17   

Odnosnie tego, czy "geje są chorzy":
Cytat:
Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej

Wobec szerzącej się w polskiej debacie publicznej dezinformacji na temat zdrowia psychicznego i fizycznego osób homoseksualnych oraz oceny moralnej ich postępowania, jak również w obliczu faktu, iż 11 października 2016 r. w Sejmie RP wystąpił znany ze swoich potępiających homoseksualność poglądów Paul Cameron, w oparciu o aktualną wiedzę naukową przedstawiamy stanowisko na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej i konsekwencji szerzenia uprzedzeń z tym związanych.

Zdajemy sobie sprawę, że kwestia orientacji seksualnej jest tematem budzącym kontrowersje i znaczne zainteresowanie społeczne. Z tego powodu uważamy za istotne, by uczestnicy debaty publicznej i politycznej korzystali z wniosków wynikających z prowadzonych współcześnie (zarówno w polskich, jak i zagranicznych ośrodkach naukowych) badań na temat funkcjonowania osób homoseksualnych oraz z aktualnie obowiązujących ustaleń środowisk naukowych w tym zakresie.

Orientacja seksualna jest współcześnie definiowana jako pociąg erotyczny i uczuciowy wobec mężczyzn, kobiet lub obu płci. Orientacja heteroseksualna, homoseksualna i biseksualna są traktowane jako prawidłowe warianty rozwojowe seksualności człowieka. Osoby homoseksualne stanowią około 5% populacji. W oparciu o wyniki badań poświęconych orientacji homoseksualnej, prowadzonych na świecie od lat 40. XX wieku, eksperci zasiadający w międzynarodowych gremiach skupiających psychologów, psychiatrów i lekarzy innych specjalności doprowadzili do depatologizacji homoseksualności - homoseksualizm został wykreślony z list chorób i zaburzeń psychicznych: w 1973 roku z klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, w skrócie DSM), w 1991 roku - z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD) opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia. Chcemy podkreślić, że druga z wymienionych tu klasyfikacji stanowi prawną podstawę do stawiania rozpoznań medycznych w Polsce.

Kształtowanie się orientacji seksualnej jest procesem złożonym, pozostającym pod wpływem wielu czynników, wśród których znaczącą rolę odgrywają uwarunkowania biologiczne. Orientacja seksualna nie podlega możliwości dowolnego kształtowania zgodnie z kulturowo - społecznymi oczekiwaniami, nie jest kwestią wyboru lub mody. Podobnie jak osoby heteroseksualne, osoby homoseksualne mają prawo do korzystania z usług medycznych i psychologicznych, jednak wskazaniem do leczenia w żadnym razie nie powinna być orientacja seksualna tych osób. Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom.

Orientacja homoseksualna, jako cecha osobista , podlega takim samym formom ekspresji jak orientacja heteroseksualna. Orientacja seksualna per se nie determinuje, poziomu rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, społecznego czy moralnego. Za nieuprawnione i wyjątkowo krzywdzące uznajemy szerzenie poglądu nawołującego do patologizacji lub penalizacji homoseksualności, co miało miejsce w wypowiedziach np. Paula Camerona.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się powielaniu przez polityków i publicystów opinii na temat osób homoseksualnych, nie znajdujących poparcia we współczesnych badaniach, a także wyrażamy głęboki niepokój o społeczne konsekwencje tego rodzaju działań. Zwracamy uwagę, że reprodukowanie uprzedzeń wobec tych osób może skutkować pogorszeniem jakości psychicznego i fizycznego funkcjonowania znaczącej części społeczeństwa (przykładem mogą być próby samobójcze osób prześladowanych na tle homofobicznym). Reprodukowanie uprzedzeń przyczynia się także do pogłębiania szkodliwych podziałów społecznych oraz do wzrostu postaw nienawiści wobec osób będących członkami naszego społeczeństwa, co grozi głęboką dezintegracją tego społeczeństwa.

Wzywamy wszelkie zdrowotne organizacje naukowe działające w Polsce oraz wszystkich seksuologów, psychologów, psychiatrów i innych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego do podjęcia działań polegających na dementowaniu stereotypów i uprzedzeń na temat osób homoseksualnych oraz skojarzeń pomiędzy homoseksualnością a zaburzeniami zdrowia fizycznego i psychicznego oraz przestępczością seksualną. Ponadto, wzywamy wszelkie polskie organizacje naukowe działające w dziedzinie edukacji, jak również pedagogów i wychowawców dzielących z rodzicami odpowiedzialność za rozwój postaw społecznych u dzieci i młodzieży do rzetelnej edukacji na temat homoseksualności i uwrażliwiania swoich podopiecznych na problem dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Jednocześnie zachęcamy uczestników debaty publicznej, by przy świadomości znaczenia wypowiadanych opinii oraz poczucia odpowiedzialności za ich możliwe społeczne konsekwencje, korzystali z wiedzy i doświadczeń pracujących na polskich uczelniach ekspertów w dziedzinie psychologii, seksuologii i psychiatrii, zrzeszonych w stowarzyszeniach i zespołach badawczych, których działalność pozwala na pozyskanie aktualnej wiedzy na temat orientacji seksualnej.

Źródło

Jeśli ktoś chce zaklinać rzeczywistość, to proszę bardzo, ale niech nie wymaga od kogokolwiek, że będzie to brane na poważnie.




 
 
Związki homoseksualne
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-25, 21:11   

Myślę, że znalezienie przez homofobów kontrargumentów przeciwko powyższemu oświadczeniu jest tylko kwestią czasu. Choćby to miały być najbardziej pokrętne i sprzeczne z logiką konstrukcje myślowe.



 
 
Związki homoseksualne
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-12-25, 21:55   

Totalnie nie rozumiem homofobów. Osoby homoseksualne tak samo mogłyby powiedzieć o osobach heteroseksualnych, że są nienormalne,chore, etc.
Nikt nikomu nie powinien wchodzić z butami do łóżka, do życia. Miłość i to kto daną osobe pociąga, to jest sprawa bardzo indywidualna. Miłość to miłość,a nie płeć.




Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Związki homoseksualne
Lost Angel 



Wiek: 25
Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 68
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-12-25, 23:14   

Cytat:
Miłość to miłość,a nie płeć.


No właśnie, przecierz nie ma w tym nic złeg.




Nie zawsze smutek poznasz na twarzy, gdy z oczu łzy się poleją, bo czasem w sercu łamie się życie, a jednak usta się śmieją.
 
 
Związki homoseksualne
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10448
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-26, 08:07   

poetka napisał/a:
Totalnie nie rozumiem homofobów. Osoby homoseksualne tak samo mogłyby powiedzieć o osobach heteroseksualnych, że są nienormalne,chore,

Dla mnie chore jest ocenianie stanu zdrowia psychicznego, na podstawie tego, czy ktoś woli mężczyzn czy kobiety.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Związki homoseksualne
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-08, 10:19   


Zdjęcie strony z podręcznika do prawa rodzinnego. Jak wam się podoba?
Źródło




 
 
Związki homoseksualne
QuinnNightmare 



Dołączyła: 06 Wrz 2017
Posty: 90
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2017-09-09, 18:46   

Osobiście jestem na tak. Nie widzę sensu w odbieraniu ludziom prawa do małżeństwa (chociaż i tak uważam je za rzecz niepotrzebną) i o ile nie chcą adoptować dzieci, jestem całkowicie na tak.



Poddanie się nigdy nie było opcją!
 
 
Związki homoseksualne
sunehri 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Wrz 2017
Posty: 55
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 01:40   

Nie usłyszałam jeszcze żadnego dobrego argumentu przeciw legalizacji związków homoseksualnych. Jestem jak najbardziej na tak.
Większość obaw wynika z homofobii, niewiedzy i jakiś dziwnych stereotypów.




 
 
Związki homoseksualne
poetka 



Wiek: 25
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 401
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2017-09-20, 15:06   

sunehri napisał/a:
Nie usłyszałam jeszcze żadnego dobrego argumentu przeciw legalizacji związków homoseksualnych.


Bo takowy argument nie istnieje.

Jestem osobą homoseksualną, od roku jestem w związku z kobietą, kochamy się, jesteśmy razem szczęśliwe,widzimy razem naszą wspólną przyszłość, mamy plany, ale co to za przyszłość, bez takich samych praw jak mają związki heteroseksualne?? Jesteśmy związkiem gorszej kategorii? Nasza miłość to jakaś demoralizująca przypadłość, że nie możemy wziąć ślubu i być równe? Polska to mój kraj, moje miejsce na Ziemi, ale co z tego skoro nie mogę żyć bez obawy o bezpieczeństwo wychodząc z moją kobietą na ulicę, nie mogę mieć takich samych praw do małżeństwa, bo kocham kobietę? To jest chore, jesteśmy normalną parą kochających się ludzi, nikomu nie wyrządzamy krzywdy, żyjemy spokojnie, a nie mamy chociażby najzwyczajniejszego prawa dowiedzenia się o stanie zdrowia ukochanej jeśli ta wyląduję w szpitalu. Czy to jest normalny kraj, skoro osoby homoseksualne są tak bardzo dyskryminowane? Polska to zacofany ciemnogród, zamiast się unowocześniać, otwierać, być dla ludzi, to oni się uwsteczniają i idą w dyskryminację i nietolerancję.




Nie czuję,że żyję, lecz czuję, że umieram.
 
 
 
Związki homoseksualne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13