Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 21:38   

Marianna napisał/a:
Naamah, mam nadzieję, że wiesz co robisz w kwestii nożowniczki.

Podejrzewam, że wiem o czym myślisz. Gdybym za każdym razem się nad tym zastanawiała przed ukaraniem kogoś, to forum wypełnione byłoby ludźmi, którzy namawiają innych do samobójstwa lub podają im instrukcje.
Nie biorę odpowiedzialności za czyjeś życie i mam nadzieję, że nie wymagasz tego ode mnie. Pilnuję jedynie porządku na forum i liczę na to, że takie potrząsanie moim sumieniem masz mocno przemyślane, bo często powtarzasz, że martwisz się o forum i troszczysz się o nie - a gdy ja próbuję robić to samo, zazwyczaj czytam tego typu słowa.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 21:39   

undervalue, tu raczej nie chodzi o obiekcje. Tylko o sam fakt, że cały czas pisała o tym jak to bardzo chce się zabić. Takie odcięcie od miejsca w którym mogła przelać swoje smutki może skończyć się dla niej źle.



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 21:39   

Naamah, za chwilę poślę Ci PW, bo wolę to wyjaśnić w ten sposób.



 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 21:43   

Ryba napisał/a:
undervalue, tu raczej nie chodzi o obiekcje. Tylko o sam fakt, że cały czas pisała o tym jak to bardzo chce się zabić. Takie odcięcie od miejsca w którym mogła przelać swoje smutki może skończyć się dla niej źle.

Problem polegał na tym, że od dłuższego czasu owych smutków nie wylewała, a pisała posty z metodami, na odebranie sobie życia. A jej posty wielokrotnie łamały regulamin w ten czy inny sposób. Nie chodzi tu z resztą tylko o regulamin. To, jak jej instrukcje i słowa mogą wpłynąć na innych, również jest ważne. Nie reagowała na nasze prośby.
Nie było więc innego wyjścia.

Marianna napisał/a:
Naamah, za chwilę poślę Ci PW, bo wolę to wyjaśnić w ten sposób.


Jeśli będziesz próbować tłumaczyć mi, że powinnam zastanawiać się czy przez to nie skończy się to tak czy siak - nie trudź się. Ja odpowiedzialności za czyjeś życie i postępowanie brać nie będę.
Odpowiedzialność za życie i za swoje czyny każdy powinien brać za siebie. Przerzucanie jej na kogoś, kto jest zwykłym administratorem jest bezcelowe i okrutne.




Ostatnio zmieniony przez Naamah 2016-11-28, 21:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 21:43   

Cytat:
Takie odcięcie od miejsca w którym mogła przelać swoje smutki może skończyć się dla niej źle.

Jeszcze gorzej będzie, jak jakiś nowy użytkownik się z nią skontaktuje i pójdą wieszać się na jedym sznurku.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 21:46   

Naamah napisał/a:
Nie było więc innego wyjścia.

Nie mam nic do podjętej decyzji. Ale jakoś... cóż... przykuło to moją uwagę.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-28, 21:48   

Ryba napisał/a:
Nie mam nic do podjętej decyzji. Ale jakoś... cóż... przykuło to moją uwagę.

Rozumiem.
Decyzja o banie nigdy nie jest łatwa... strasznie nie cierpię tej części mojej pracy... ale i ja i zarząd, musimy patrzeć na całość forum, na jego dobro, na dobro większości użytkowników (zarówno stałych, jak i nowych, którzy mogą być podatni na tego typu posty).




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10449
Skąd: świat

Wysłany: 2016-12-18, 15:29   

Mam propozycję, do dodania punktu w regulaminie.
Co myślicie o punkcie, w którym będzie zawarte, że gdy użytkownik otrzymuje informacje o planowanym podjęciu próby samobójczej, powinien natychmiast zgłosić to pod 112 lub zawiadomić zarząd, lub innego użytkownika, który będzie w stanie wykonać telefon?

Generalnie teraz wg. polskich przepisów nie udzielenie pierwszej pomocy, jest karalne, a coś takiego można traktować jak udzielanie takowej pomocy. Wzięłam pod uwagę to, że nie każdy użytkownik jest na siłach sam podjąć takie kroki, dlatego wzmianka o zarządzie i innych użytkownikach.

Co sądzicie?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-18, 16:02   

Szamanka napisał/a:
Co sądzicie?

Szamanka, sam pomysł pewnie dobry, ale w sumie to tutaj często ludzie piszą, że się zabiją, potną, etc., tyle że no nie zawsze jest to prawda. ;) Sama mam takiego hm, kolegę (nie z tego forum) i on średnio raz na 3 dni pisze mi, że się zabije, a jednak wciąż żyje. 8) Myślę, że po wprowadzeniu takowego punktu niektórzy zaczęliby to wykorzystywać do zwrócenia na siebie uwagi. Zadzwonisz 3 razy pod 112, alarm okaże się fałszywy (no bo zazwyczaj jest fałszywy) i wlepią Ci karę za nadużycie. Tzn. no ogólnie nie mam nic przeciwko i generalnie powinno się traktować poważnie każde takie napływające info, ale to raczej tak na własną rękę, a nie na zasadzie Nie pomogłeś, to założymy Ci bana. No bo co z tego, że umieścisz to w Regulaminie, skoro karą za ewentualne nieprzestrzeganie będzie pewnie co najwyżej ban na 2 tygodnie + schrzaniona psychika?




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-18, 16:10   

Empiria napisał/a:
Myślę, że po wprowadzeniu takowego punktu niektórzy zaczęliby to wykorzystywać do zwrócenia na siebie uwagi.


Chyba nie rozumiem. Ludzie chcieliby żeby inni dzwonili w ich sprawie na odpowiednie służby? Mi się wydaje, że działałoby to w drugą stronę.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-12-18, 16:15   

Może wtedy zahamowałoby to falę gróźb bez pokrycia, i dodatkowe podkopywanie psychiki innych userów. :drapanie:



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Kruk
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-18, 16:19   

Myślę, że można by ale jeżeli są admini i modzi to im to zgłaszać i alarmować, co najwyżej w przypadku gdy ich nie ma.



Lewe napisał/a:
to falę gróźb bez pokrycia, i dodatkowe podkopywanie psychiki innych userów. :drapanie:

Zanim by ktoś napisał coś takiego musiałby kilkanaście się razy zastanowić co piszę, więc może by działało aczkolwiek jeśli czytają regulamin.




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-18, 16:25   

wisielec napisał/a:
Chyba nie rozumiem. Ludzie chcieliby żeby inni dzwonili w ich sprawie na odpowiednie służby? Mi się wydaje, że działałoby to w drugą stronę.

Nie wiem, ludzie są różni i mają różne mózgi. Niektórzy owszem, bronią się przed służbami, ale są też tacy, którzy potrzebują zrobić wokół siebie dużo szumu i nie przeszkadza im ewentualna interwencja policji, tylko traktują to jako dodatkową formę zainteresowania ich problemem. Zresztą jak ktoś napisze Idę skoczyć z mostu, to raczej wiadomo, że jest to forma zwrócenia na siebie uwagi, bo po co by to pisał? Żeby uzyskać pozwolenie? :roll:




 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-12-18, 16:28   

Szamanka napisał/a:
Generalnie teraz wg. polskich przepisów nie udzielenie pierwszej pomocy, jest karalne, a coś takiego można traktować jak udzielanie takowej pomocy. Wzięłam pod uwagę to, że nie każdy użytkownik jest na siłach sam podjąć takie kroki, dlatego wzmianka o zarządzie i innych użytkownikach.

A dlaczego zrzucać wszystko na zarząd? Obowiązek udzielenia pomocy reguluje art. 162 KK.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
undervalue
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-18, 16:36   

Adriaen, swego czasu EverPaiin w sprawie naboru na moderatora wygłosiła takie stanowisko:
Cytat:
Jednym z takich kryteriów jest chociażby kondycja psychiczna czy dystans do siebie i innych. I tak, jak kiepska kondycja psychiczna jest przeciwskazaniem czasowym, tak brak dystansu do otoczenia jest przeciwskazaniem względnie stałym.


Choćby dlatego. Nie każdy jest w dobrej kondycji psychicznej by był w stanie podjąć słuszną decyzję. A skoro zarząd jest i jest was w zarządzie sporo możecie sami zadecydować.




Ostatnio zmieniony przez 2016-12-18, 16:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pytania, prośby, zażalenia, pochwały
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13